خطیبی:

سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد گفت: من به خاطر لیست کی روش بازیکنانم را ممنوع المصاحبه کردم، اما وی نفرات نیمکت نشین و مصدوم را به اردوی تیم ملی دعوت کرد.

به گزارش افکارنیوز ، رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت:  در بازی های قبلی نتایج خوبی گرفتیم که تلاش مجموعه بود و تیم ما بدون حاشیه کارش را انجام داد و همین بی حاشیه بودن خیلی به من کمک کرد. بازی قبلی با سایپا که سه امتیاز از دست دادیم مقصر اصلی خودم بودم که در مهره چینی اشتباه کردم. علاوه بر آن بازی خوبی هم به نمایش نگذاشتیم، برخلاف سایر بازی ها که بازی خوبی انجام می دادیم.

وی در مورد تعطیلی مسابقات لیگ برتر گفت: این تعطیلی به خاطر بازی تیم ملی است اما قبل از این ما با تیم هایی بازی کردیم که با استراحت بیشتری به مصاف ما آمدند. سایپا و مس کرمان به دلیل بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با ۱۲ روز استراحت با ما بازی کردند و فشار زیادی روی تیم ما بود. ما دوست داشتیم هفته به هفته بازی ها انجام شود اما این فرصت خوبی است که ما می توانیم ریکاوری کنیم و استراحت بیشتری برای بازی با ملوان داشته باشیم.

خطیبی ادامه داد:  بعد از بازی با سایپا من بازیکنانم را ممنوع المصاحبه کردم، برخی ها فکر کردند به خاطر شکست بوده اما من به خاطر لیست کارلوس کی روش آنها را ممنوع المصاحبه کردم چون دوست نداشتم با مصاحبه وارد حاشیه شویم. در تیم من ۴ بازیکن شانس حضور در تیم ملی را داشتند و برای بازی با تایلندی که حتی تیم زیر ۲۲ ساله ها شانس پیروزی مقابل آنها را دارد از تیم ما بازیکنی دعوت نشد. برای این بازی باید به جوانان میدان داده می شد و بازیکنان استقلال که تحت فشار بودند بعد از شکست در لیگ قهرمانان آسیا روحیه نداشتند استراحت داده می شد تا ریکاوری خوبی باشد. اما کی روش یک عده بازیکن مصدوم و نیمکت نشین را به تیم ملی دعوت کرد و انگیزه را از سایر جوان های لیگ گرفت. رسول علیزاده، محسن فروزان، میثم نقی زاده و بایرامی می توانستند به تیم ملی دعوت شوند.

سرمربی تیم گسترش فولاد در مورد داوری های لیگ گفت: ما در ۴ بازی متضرر شدیم ولی اعتراضی نکردیم. حتی بازی که به سایپا باختیم داوری مشکل نداشت اما سایر بازی ها سوت های داورها به ضرر ما بود مهاجمان تیم من جرات دریبل زدن در منطقه ۱۸ قدم را نداشتند چون می ترسند داور کارت زرد به آنها بدهد. زمانی که مهاجم دریبل می زند برخورد پیش می آید تا داور یا کارت زرد می دهد یا پنالتی می گیرد اما در این ۱۲ هفته یک پنالتی هم برای تیم من گرفته نشد. چون بازیکنان ما اسمی نیستند و اعتراض نمی کنند.

وی در خصوص درگیری علی دایی و محمد مایلی کهن نیز خاطر نشان کرد:  به عنوان جوان ترین مربی لیگ از مربی های بزرگ الگوبرداری می کنم، متاسفانه در فوتبال ما مدیران با مدیران و مربیان با مربیان درگیر هستند و ما جوانان می خواهیم الگوبرداری کنیم با مشکل روبرو می شویم. بعضی مواقع سکوت خیلی کار خوبی است و کار را به اینجاها نمی کشاند. دایی و مایلی کهن بزرگان فوتبال ما هستند اگر یک مقدار خویشتنداری کنند برای ما جوانان الگوبرداری راحت تر می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات