خانه تکانی قلعه نویی در خط دفاعی استقلال

غیبت ۲ روزه صادقی در تمرینات استقلال قبل از دربی در واکنش به انتقادات صریح قلعه نویی از او در میان جمع بازیکنان، رفتار عجیبی بود که صادقی را کاملا از چشم امیر انداخت و همین نکته سبب شده تا قلعه نویی به صرافت معاوضه او با یک مدافع دیگر باشد.

گروه ورزشی - ضعف در ساختار دفاعی یکی از مشکلات بزرگ استقلال در فصل جاری بوده و بسیاری افت استقلال در این فصل را به عملکرد ضعیف مدافعان استقلال نسبت می دهند. نکته ای که سبب شده تا امیر قلعه نویی به صرافت ترمیم و بازسازی خط دفاعی خود بیفتد.

به گزارش افکارنیوز ؛ بعد از ناکامی استقلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر اف سی سئول بسیاری ضعف در ساختار دفاعی استقلال را یکی از دلایل ناکامی آبی ها دانستند. نکته ای که خود قلعه نویی نیز بدان اشاره صریحی داشت و گفت: «در خط دفاع تغییراتی خواهیم داشت» بعد از این اظهار نظر صریح امیر، ذهن خیلی ها متوجه حنیف عمران زاده شد؛ بازیکنی که این فصل اشتباهات بزرگ و غیرقابل بخششی داشته و در همین مسابقه آخر هم با پنالتی ناشیانه اش مختصر امیدهای استقلال را برای صعود به باد داد. با این حال از گوشه و کنار شنیده می شود امیر به رغم عملکرد ضعیف حنیف در بازی های اخیر، چندان از او ناراضی نیست و روی مدافع دیگری زوم کرده؛ امیرحسین صادقی.

کسی که از او به عنوان پسر قلعه نویی یاد می شود اما ظاهرا پسر چند صباحیست که از چشم پدر افتاده! امیرحسین صادقی که در یک سال گذشته بهترین بازی های عمرش را ارایه داد و نقشی غیرقابل انکار در قهرمانی آبی ها داشت و حتی به ترکیب اصلی تیم ملی هم رسید، اخیرا دچار افت فاحشی شده و ظاهرا از نظر کادر فنی استقلال یکی از عوامل مهم ناکامی های اخیر این تیم لقب گرفته است. به گونه ای که قلعه نویی قصد دارد در آغاز مجدد لیگ، پسر سابقش را به نیمکت تبعید کند. از سوی دیگر رفتارهای مغرورانه صادقی نیز سبب شده تا قلعه نویی به شدت علیه او موضع بگیرد.

غیبت ۲ روزه صادقی در تمرینات استقلال قبل از دربی در واکنش به انتقادات صریح قلعه نویی از او در میان جمع بازیکنان، رفتار عجیبی بود که صادقی را کاملا از چشم امیر انداخت و همین نکته سبب شده تا قلعه نویی به صرافت معاوضه او با یک مدافع دیگر باشد.

گزینه قلعه نویی نیز فرشید طالبی مدافع تراکتور است که مجید جلالی نشان داده اعتقاد چندانی به بازی اش ندارد. طالبی فصل گذشته هم یکی از گزینه های خرید استقلال و امیر قلعه نویی بود، اما به خاطر شایعاتی که درمورد عملکردش در دو بازی برابر استقلال وجود داشت و در هر دو دیدار سپاهان را ده نفره کرد، این انتقال منتفی شد. اما قلعه نویی اعتقاد خاصی به او دارد و از همین رو تصمیم گرفته تا او را در نیم فصل به خدمت بگیرد. با این تصمیم قلعه نویی با یک تیر دو نشان خواهد زد؛ ابتدا از شر مدافع پراشتباه و البته تازه یاغی شده تیمش راحت خواهد شد و دوم اینکه با حضور مدافع مطمئن و بی حاشیه ای چون طالبی خط دفاعی تیمش را بازسازی خواهد کرد.

قلعه نویی حتی این مساله را با فتح اله زاده در میان گذاشته و از او درخواست کرده تا با مذاکره با مدیرات تراکتور مقدمات این معاوضه را نیم فصل مهیا کند. اگر این نقل و انتقال نهایی شود، بازگشت امیرحسین صادقی به تبریز بعد از یک فصل پرماجرا در لیگ یازدهم نیز در نوع خود جالب خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات