غیور مردان تیم والیبال با اقتدار بر بام آسیا ایستادند دقایقی پیش وارد میهن اسلامی شدند.

به گزارش افکارنیوز ، دقایقی پیش غیور مردان تیم والیبال ایران اسلامی که مقتدرانه بر بام آسیا ایستاده بودند از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد میهن اسلامی شدند.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان و رئیس فدارسیون والیبال و جمعی از مسئولان کشوری با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) مشتاقانه به استقبال تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران آمده اند.

این گزارش حاکی است، تیم ملی والیبال ایران که مدافع عنوان قهرمانی رقابت های قهرمانی آسیا است در دیدار پایانی هفدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا برای دومین بار در این پیکارها مقابل کره جنوبی قرار گرفت و توانست با نتیجه ۳ بر صفر حریف خود را شکست دهد. در این مسابقه ملی پوشان ایران در ۳ ست متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۱۹،۲۵ بر ۲۲،۲۵ بر ۱۹ شاگردان پارک کی وون را از پیش رو برداشتند.

تیم ایران پیش از این هم در مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا برابر کره جنوبی قرار گرفته بود که در آن مسابقه هم ایران با نتیجه ۳ بر یک پیروز شده بود. همچنین سرمربی تیم ملی والیبال کر ه جنوبی گفته بود که ایران بهترین تیم قاره آسیاست و من فکر می کنم این تیم به راحتی به دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا صعود کند که نه تنها پیش بینی وی درست از آب درآمد، بلکه ایران به راحتی توانست قهرمانی خود را تکرار کند.

بلند قامتان ایران در حالی در این دوره از مسابقات قهرمان شدند که در سال ۲۰۱۱ با واگذاری تنها دو ست رکورد جالب توجهی از خود به جا گذاشته بودند، اما در این دوره از رقابت ها رکورد قبلی خود را شکستند و تنها با واگذاری یک گیم به کره جنوبی آنهم در مرحله دوم مسابقات روی سکوی قهرمانی قرار گرفتند.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی برای دومین بار توانست بر بام قاره کهن قرار بگیرد و دست شاگردان پارک کی وون را از رسیدن به مدال طلا کوتاه کند. شاگردان ولاسکو با این قهرمانی جواز حضور در رقابت های قهرمانان قاره ها که ۲۸ آبان تا ۳ آذر ماه سال جاری در ژاپن برگزار می شود را کسب کردند.

پیش از این تیم های ملی ایران و کره جنوبی ۳۱ بار برابر هم قرار گرفته بودند که ۸ مسابقه را ایران به سود خود رقم زده بود.

* نتایج کامل آخرین روز مسابقات قهرمانی آسیا پیش از برگزاری دیدار نهایی به این شرح است:چین ۳ – ژاپن یک(۲۵ به ۱۸،۲۵ به ۲۲،۲۲ به ۲۵ و ۲۵ به ۲۰)استرالیا ۳ – تایلند یک(۲۶ به ۲۸،۲۵ به ۱۴،۲۵ به ۱۸ و ۲۶ به ۲۴)هند ۳ – لبنان ۲(۲۷ به ۲۵،۲۵ به ۲۳،۲۵ به ۲۳،۲۱ به ۲۵ و ۱۷ به ۱۵)تایوان ۳ – قزاقستان ۱(۲۵ به ۲۳،۲۵ به ۲۱،۱۷ به ۲۵ و ۲۵ به ۱۶)قطر ۳ – بحرین ۲(۱۹ به ۲۵،۲۵ به ۲۷،۲۵ به ۲۳،۲۵ به ۲۳ و ۱۵ به ۱۲)امارات یک – عراق ۳(۱۹ به ۲۵،۲۵ به ۱۵،۲۳ به ۲۵،۲۲ به ۲۵)سریلانکا ۳ – ازبکستان صفر(۲۵ به ۱۹،۲۵ به ۱۷ و ۲۵ به ۲۰)در پایان این دوره از رقابت ها کمیته فنی مسابقات اسامی برترین ها را اعلام کرد که نام چهار ایرانی در بین برترین ها دیده می شد. با این شرایط می توان اذعان کرد که شاگردان ولاسکو سلطه کامل بر والیبال آسیا پیدا کرده اند.

اسامی برترین های رقابت های قهرمانی آسیا به این شرح است:

بهترین پاسور: سعید معروفبهترین مدافع: سید محمد موسویبهترین لیبرو: فرهاد ظریفبهترین اسپکر: امیر غفورارزشمندترین بازیکن: سعید معروفامتیازآورترین بازیکن: ویجون ژونگ از چین
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات