دروازه بان ایرانی برانشوایگ آلمان گفت: اگر روزی به من پیشنهاد شود و فرصت پیش بیاید خوشحال می شوم در بایرن مونیخ بازی کنم.

به گزارش افکارنیوز ، دانیال داوری در خصوص آخرین شرایط خود در برانشوایگ آلمان و حضورش در اردوی تیم ملی برای دیدار با تایلند صحبت هایی را انجام داده که در زیر می خوانید:

سوال: حضور شما در تمرینات تیم ملی توجه زیادی را به همراه داشت، چه تفاوتی در اولین سری تمرینات تیم ملی با آنچه در آلمان انجام داده اید دیدید؟

طی مدت کمی که در تمرینات تیم ملی حضور دارم فکر می کنم شرایط کار با آنچه در آلمان ما انجام می دهیم متفاوت است. تمرینات بیشتر از نظر زمانی فرق می کند. شرایط تمرین فرق دارد. بیشتر از لحاظ مدت زمان با آنچه که در آلمان انجام می دهیم، کارهای تمرینی فرق می کند.  اینجا تمرینات بیشتر بالغ بر جلسه یکی دو ساعته است. من هم حتی به صورت شخصی باید بیشتر تمرین کنم.  در حالیکه تمرینات در آلمان طولانی تر است.

سوال: یکی از موضوعاتی که اکنون در مورد فوتبال ایران مطرح است، متأسفانه بحث تبانی هاست، شما در این زمینه اطلاعی دارید؟

در این زمینه با توجه به حضور کم در کشورم اطلاع خاصی ندارم. چون در آلمان فعالیت می کنم و از فاصله ای دور در جریان قرار می گیرم طبیعی است در این مورد و مسائلی مثل این دست نمی توانم اظهارنظری کنم.

سوال: نظرتان به طور کلی در رابطه با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی چیست و از چه زمانی با او برای حضور در تیم ملی در تماس هستید؟

فکر می کنم از حدود یک سال قبل این تماس ها برقرار شد از طریق فاکسی که به مدیر برنامه من ارسال شد در جریان قرار گرفتم که آقای کی روش مرا مد نظر دارد. از این بابت خیلی خوشحالم که می توانم زیر نظر ایشان کار کنم. البته طی این مدت یک سال بیشتر از طریق مربی گلرهای تیم ملی یعنی آقای گاسپارت در تماس بودم. ایشان با مدیر برنامه های من جهت هماهنگی بیشتر مرتب تماس می گرفتند.

سوال: کارهای مربوط به گذرنامه و بحث سربازی تان کاملاً حل شد؟

بله. خوشبختانه با هماهنگی های لازم کارهای مربوط به گذرنامه  به خوبی انجام گرفت، مشکل سربازی ام حل شد، الآن بدون دغدغه در تمرینات تیم ملی حضور دارم.

سوال: شما اولین دروازه بان ایرانی حاضر در بوندسلیگای آلمان هستید در حالیکه در گذشته بازیکنان لژیونر زیادی از ایران در این لیگ معتبر حضور داشتند، فکر می کنید چرا در سال های اخیر شمار این لژیونرها در فوتبال آلمان کاهش یافته؟

دقیقاً علت این امر را نمی دانم. کارشناسان بهتر می توانند در این زمینه نظر دهند که علت وقوع این اتفاق چیست. نظر خاصی نمی توانم در این زمینه بدهم اما فکر می کنم حیف است کشور بزرگی چون ایران با این  همه استعداد در بوندسلیگا بازیکن کم داشته باشد.

سوال: یکی از چهره های شاخص باشگاه اینتراخت برانشوایگ «برند فرانکه» است که در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین ذخیره سپ مایر دروازه بان تیم ملی آلمان بود. در تمام طول تاریخ برانشوایگ و حتی بحث دروازه بان های مطرح آلمان از این گلر همواره به نیکی یاد می شود. شما با حضور در این تیم سنتی آیا در تماس با ایشان هستید؟

در زمانیکه ایشان فعالیت ورزشی داشتند، بدیهی است  هنوز به دنیا نیامده بودم اما از طریق مجلات و رسانه ها همچنین باشگاهم می دانم که ایشان جزو اسطوره های برانشوایگ بودند و مردم برای ایشان احترام قائلند. من هم به عنوان یک عضو تیم احترام خاصی برای این اسطوره قائل هستم.

سوال: به نظر شما که در  آلمان فعالیت دارید علت پیشرفت خیره کننده ژرمن ها در عرصه فوتبال در چند سال گذشته چه بوده؟

این موضوع ربط به مسائل زیادی دارد. از جمله اینکه آلمان ها خیلی زیاد تمرینات سفت و سخت انجام می دهند کیفیت تمریناتشان بالاست حتی روزی دو بار در تمرینات حضور می یابند و فکر می کنم تمریناتشان متفاوت با ایران باشد که جلسات تمرینی به یکی دو ساعت در روز محدود می شود.

سوال: علاقه مند هستید در آینده در تیم های بزرگ آلمان مثل بایرن مونیخ فعالیت کنید؟

بله.   خیلی دوست دارم و از این موضوع خوشحال می شوم. البته در فوتبال همه چیز امکان وقوع دارد. چون فوتبالیست نمی تواند آینده خود را پیش بینی کند، من هم نمی توانم پیش بینی کنم چه سرنوشت باشگاهی در انتظارم خواهد بود اما به طور کلی از پیشرفت استقبال می کنم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات