سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با اشاره به جداییش از تیم پرسپولیس گفت: منافع یکسری این بود که من از پرسپولیس بروم تا کسانی که مد نظرشان است را سرمربی این تیم کنند.

به گزارش افکارنیوز ، یحیی گل محمدی با حضور در برنامه ورزش و مردم در خصوص شرایط تیم نفت و همچنین رتبه این تیم در جدول گفت: شروع خوبی داشتیم و توانستیم در رده های بالای جدول باشیم اما اگر بخواهیم به رتبه مان در جدول و حضور در پله چهارم دلخوش کنیم مشکلاتی برای ما ایجاد خواهد شد. مجموعه خوبی داریم که همه می خواهند کمک کنند.

وی با اشاره به پیروزی برابر پرسپولیس و اینکه کدام پیروزی برایش شیرین تر بوده، تصریح کرد: برد مقابل پرسپولیس شیرین نبود. شیرین ترین بردی که داشتیم پیروزی اخیرمان برابر فولاد بود که واقعا به ۳ امتیازش نیاز داشتیم و من خیلی امیدوار بودم که این تیم را شکست دهیم به بازیکنان هم گفته بودم که تنها تیمی که می تواند فولاد را در اهواز شکست دهد نفت است کار سختی بود چون فولاد مجموعه بسیار خوبی است که در فاز هجومی قوی است. جا دارد به فرکی تبریک بگویم.

سرمربی نفت با بیان اینکه جام حذفی فرصت خوبی برای تیم های پایین جدول است، گفت: در هر صورت جام حذفی برای تیم هایی که وسط و پایین جدول هستند فرصت خوبی است تا بتوانند قهرمان شوند و سهمیه آسیا را بگیرند.

گل محمدی درباره جدایی اش از پرسپولیس در فصل گذشته نیز خاطر نشان کرد: حرف های ناگفته زیاد است اما نمی خواهم داغ مردم را تازه کنم. ما در فینال جام حذفی روی اتفاق و اشتباهات فردی باختیم و حالا هم این بازی تمام شده و رفته است. نتوانستیم قهرمان شویم اما اتفاقات بعدش برای ما تلخ تر بود. اینکه تمام مخالفان جمع شدند و علیه من صحبت کردند برایم ناراحت کننده بود. آنها دوست نداشتند یک مربی جوان در پرسپولیس کار کند و فکر می کردند با این انتقادات من در اواسط فصل برکنار می شوم اما این طور نشد.

وی افزود: منافع یکسری این بود که من از پرسپولیس بروم تا مربی خودشان را به پرسپولیس بیاورند. من رفتم اما آنها هم به منافع شان نرسیدند و کسانی که مد نظرشان بود مربی پرسپولیس نشدند. پرسپولیس امسال هم تیم خیلی خوبی دارد که امیدوارم بتواند دل مردم را شاد کند. هواداران پرسپولیس در این چند سال خیلی اذیت شدند و امیدوارم این تیم امسال بتواند قهرمان شود و سهمیه آسیا را بگیرد.

سرمربی فصل قبل پرسپولیس گفت: پرسپولیس تغییرات زیادی داشته و هر چه جلوتر می رود تیم هماهنگ تری می شود و سیستم جا می افتد. امیدوارم که بتواند قهرمان شود. آقای رویانیان هم برای موفقیت تیم زحمات زیادی می کشند و من برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم.

گل محمدی درباره صحبت هایش مبنی بر اینکه اگر پرسپولیس را ببرد مشتش را گره نمی کند، خاطر نشان کرد: از این حرف منظور خاصی نداشتم. یک خبرنگار از من پرسید که اگر پرسپولیس را ببرید چکار می کنید که من هم جوابش را دادم. بحث حرفه ای فوتبال از علایق جداست و من وقتی مربی نفت هستم تمام غیرت و انرژیم را برای این تیم می گذارم حتی اگر مقابل پرسپولیس باشم.

وی با اشاره به حاشیه های اخیر در خصوص داوری کشور گفت: باید تشکر کنم از کمیته داوران که به داوران جوان اعتماد کردند و اکنون داوران جوان و خوبی داریم. من خودم در این مدت مشکل خاصی ندیدم که حرف بزنم شاید مشکلاتی بوده و برخی تیم ها ضرر کرده اند اما جوری نبوده که من بخواهم روی آن زوم کنم.

سرمربی نفت همچنین درباره اینکه در مدت مربی گری اش به او هم پیشنهاد تبانی شده یا نه، اظهار داشت: این مسئله نبوده و تا حالا برای من پیش نیامده است اما شاید در تیم های دیگر چنین اتفاقاتی افتاده باشد افراد فرصت طلب و سودجو زیاد هستند که می خواهند از این فرصت ها استفاده کنند. در تمام جامعه و ورزش ما چنین اتفاقاتی هست و این فقط مختص فوتبال نیست. اکنون هجمه ها به سمت فوتبال زیاد شده و فکر می کنم افراد سودجو به دنبال پول فوتبال هستند و می خواهند از فرصت هایشان استفاده کنند.

گل محمدی افزود: مشکلاتی که در این چند وقت پیش ایجاد شده در شان فوتبال ما نیست در همه کشورها چنین اتفاقاتی هست و مختص فوتبال ما نیست ما باید نگاه مثبتی به فوتبال داشته باشیم تا از این جور اتفاقات نیفتد.

وی همچنین درباره انتقاداتی که به لیست کی روش می شود و بازیکنی از تیم صدرنشین لیگ در لیست او نیست، عنوان کرد: از یک جهت باید به فرکی و تیم فولاد حق بدهیم که به عنوان صدرنشین لیگ بازیکنی در تیم ملی ندارد اما از طرف دیگر هم باید به کی روش حق بدهیم. وقتی ما مربی بزرگی را به کشورمان می آوریم باید به او اعتماد کنیم و وقت لازم را بدهیم تا کارش را پیش ببرد به هر حال مشکل در تمام دوره ها بوده و حرف و حدیث درباره لیست تیم ملی زیاد است اما اکنون در این دوره بیشتر شده است و فکر می کنم به این دلیل است که فولاد به عنوان صدرنشین سهمیه ای ندارد این موضوع قابل بحث است اما باید نگاه مان در جهت پیشرفت فوتبال باشد.

سرمربی نفت همچنین با اشاره به مشکلات اخیرش با سوشا مکانی اظهار داشت: بعد از مشکلاتی که سوشا داشت اکنون به تیم اضافه شده و تمریناتش را انجام می دهد انگیزه زیادی دارد اما فکر می کنم بیرانوند هم در ۵ بازی اخیر یک گل خورده و در امتیازاتی که گرفتیم تاثیرگذار بوده است. سوشا هم بازیکن باغیرتی است که نفت را دوست دارد و از ابتدای فصل پیشنهادات زیادی را رد کرد و با پول بسیار کمتری در نفت ماند. مشکلات هم حل شده و سوشا در تمرینات با انگیزه است.

گل محمدی با بیان اینکه ۴ تیم فولاد، تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال مدعیان لیگ هستند، خاطر نشان کرد: تا به اینجا با تیم هایی که بازی کرده ایم فولاد را تیم بسیار قوی دیدم به خصوص در فاز حمله این تیم، تیم بسیار خوبی است. تراکتورسازی و پرسپولیس هم تیم های خوبی هستند و همچنین استقلال که هفته آینده با آنها بازی داریم می توانند ۴ تیم مدعی قهرمانی باشند.

وی افزود: در این چند سال که به عنوان مربی کار می کنم فشار زیادی تحمل کرده ام. باید از خانواده ام، مادرم، برادرانم، همسر و فرزندانم تشکر کنم که خیلی اذیتشان کردم و همچنین تیم نفت و مدیریت ان که این فرصت را به من دادند. خصوصا بازیکنان نفت که یکدل و با انگیزه کار می کنند اگر میزان دوندگی ما را در این فصل محاسبه کنید فکر می کنمنفت بیشترین دوندگی را در بین تیم های لیگ داشته است.

سرمربی نفت در پایان درباره مجتبی حسینی دستیارش نیز تصریح کرد: مجتبی واقعا کار کردن در فوتبال را دوست دارد و فکر می کنم فوتبال را از خانواده اش هم بیشتر دوست دارد باید از او و دیگر دستیاران هم تشکر کنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات