برخی ها بیش از حد حرف می زنند؛

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که بعد از اعلام اسامی دیدار برابر تایلند از سوی برخی باشگاه ها و کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته بود دلایل دعوت از برخی بازیکنان به اردو را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش که تیم ملی ایران را به جام جهانی برده و از هفته گذشته اردوی تدارکاتی برای دیدار با تایلند را آغاز کرده است پیرامون آخرین وضعیت این تیم گفت: برای ما بسیار اهمیت دارد که بتوانیم برنامه های تیم ملی را به بهترین شکل ممکن به اجرا درآوریم. ما زمان زیادی نداریم و باید از کوچکترین فرصت ها برای موفقیت تیم ملی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی در مورد دیدار با تایلند و اینکه گفته می شود این بازی خیلی اهمیت ندارد گفت: همه بازی ها برای تیم ملی از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصا اینکه این بازی یک دیدار رسمی باشد. ما دو اردوی خود را از دست داده ایم و این اتفاق خوبی برای تیم ملی نیست. باید از اردوی دیدار با تایلند بهترین استفاده را ببریم.

کارلوس کی روش که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد در پاسخ به این پرسش که زمانی که در ایران نبودید چه کارهایی را انجام دادید گفت: مسلما کارهایی که مربوط به تیم ملی می شود بسیار پیچیده است. زمانی که نبودم بازدید از زمین های مختلف، هماهنگی های هتل های مختلف و موارد دیگر را پیگیری کردم. البته متاسفانه برخی ها صحبت هایی مطرح می کنند که خیلی اهمیت ندارد. برخی افراد زیادی از حد صحبت می کنند. برای من مهم این است که بتوانیم به هدفمان برسیم و این هماهنگی ها صورت گرفته باشد و تجاربم را به فوتبال ایران انتقال دهم.

کارلوس کی روش که در روزهای اخیر با رسانه ها گفتگو نکرده است در پاسخ به این پرسش که چرا صحبت نکرده اید گفت: مسلما بسیار مهم است که ارتباط خوبی با هواداران و حامیان فوتبال داشته باشیم. ولی برخی اوقات افراد صحبت های زیادی می کنند که من ترجیح می دهم زیاد صحبت نکنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که برخی انتقاد کرده اند که آنها را در لیگ ندیده اید و به اردو دعوت نکرده اید گفت: بهتر است در مورد این مسائل زیاد حرف نزنیم. به جرات می توانم بگویم که من و همکارانم بیشتر از ۹۵ درصد بازیهای لیگ برتر را یا از نزدیک و یا از طریق فیلم دیده ایم. ولی باید برخی مسائل را در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: ما بعد از دیدار با کره تاکنون هیچ اردویی نداشتیم و هدفمان این بود که بتوانیم اسکلت آن تیم را حفظ کنیم. ضمن اینکه فرصتی را به برخی بازیکنان جوان مثل یعقوب کریمی و یا جهانبخش بدهیم که آنها را از نزدیک زیر نظر بگیریم. ضمن اینکه قصد داشتیم بازیکنان مصدوم را از نظر پزشکی زیر نظر داشته باشیم. بازیکنانی مثل خسرو حیدری و مهرداد پولادی که باید زیر نظر خودمان کارهای پزشکی را انجام می دادند.

وی ادامه داد: نکته دیگری که باید مد نظر همه باشد این است که ما هر بار می توانیم بازیکنان محدودی را به تیم ملی دعوت کنیم. من نمی توانم برای هر اردو مثلا ۱۰ بازیکن را در خط دفاع دعوت کنم. باید هماهنگی و تعادل را در تیم ملی و بازیکنانش برقرار کنیم و نمی توانیم تغییرات زیادی داشته باشیم.

کارلوس کی روش خاطرنشان کرد: تمام تصمیمات ما براساس دلیل است. اینطور نیست یک روز صبح از خواب بلند شویم و تصمیم جدیدی بگیریم. فرصت زیادی برای در اختیار قرار داشتن بازیکنان تیم ملی نداریم و باید از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی در مورد اینکه برخی ها اعتقاد دارند شما به استقلال و پرسپولیس نگاه ویژه ای دارید گفت: با این مسئله موافق نیستم. البته اگر هم آنها درخواست بیشتری داشته باشند به این خاطر است که این دو تیم هواداران زیادی دارند و شما به هر ورزشگاهی که می روید طرفداران آنها زیاد هستند و برای بازی آنها در ورزشگاه آزادی یکصد هزار نفر می آید. بنابراین اگر توجه به اینها بیشتر باشد دور از ذهن نیست. اما از لحاظ حرفه ای هیچ تفاوتی بین تیم ها قائل نیستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد پیشنهاد تیم ملی ایرلند به وی گفت: مسلما وقتی شما در رسانه ها متوجه این خبرها می شوید که در لیست ایرلند هستید باعث خوشحالی می شود. این نشان می دهد آنها هم به کار من اعتقاد دارند. اما این به این معنی نیست که من با آنها مذاکره ای داشته ام و یا می خواهم تیم ملی فوتبال ایران را ترک بکنم.

کی روش در پاسخ به این پرسش که آیا بین شما و کفاشیان مشکلی باقی مانده است گفت: تنها اختلافی که بین من و کفاشیان وجود دارد صحبت هایی است که در رسانه ها و نشریات می خوانم که باعث خنده من می شود و خود من را سورپرایز می کند. انگیزه های من و کفاشیان مشترک است برای رسیدن به موفقیت تیم ملی. هدف و رویایی که من و کفاشیان داریم همان است که ملت بزرگ ایران دارند. باید تلاش کنیم که به خواسته مشترک مان برسیم.

وی در مورد نگرانی هایی که برای برگزار نشدن دیدارهای تدارکاتی بزرگ برای تیم ملی وجود دارد گفت: زمان برگزاری بازی های دوستانه مصادف شده با بازیهای مقدماتی جام ملت ههای آسیا. این مشکل اصلی ماست. ما باید بعد از تایلند باید به مصاف لبنان و کویت برویم. با این حال داریم سخت کار می کنیم که چند بازی با تیم های بین المللی داشته باشیم. این بازی ها در اردوی پایانی ما در سال ۹۳ برگزار خواهد شد.

کی روش در پایان با اشاره به دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر تایلند که روز سه شنبه برگزار خواهد شد گفت: درخواست من این است که هواداران برای دیدار با تایلند به ورزشگاه آزادی بیایند. ما هنوز خاطرات شیرین صعود به جام جهانی را داریم و امیدوارم مردم به ورزشگاه بیایند و از تیم ملی حمایت کنند تا دوباره خوشحالی را به قلب هایمان برگردانیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات