دروازه بان تیم ملی:

یک موضوع در تهران من را شوکه کرد و آن رانندگی است. مردم ایران واقعا خطرناک رانندگی می کنند. بر خلاف آلمان که خیابانها و رانندگان به هم آرامش می دهند. می توانم بگویم رانندگی در تهران می تواند اشتباه نابخشودنی باشد.

به گزارش افکارنیوز ، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران گفت: برای رسیدن به جام جهانی لحظه لحظه انتظار می کشم.

دانیل داوری که این روزها در تمرین تیم ملی کشورمان حضور دارد در گفت و گو با خبرنگار اوج درباره مسائل مختلف به پرسش ها پاسخ داد.

متن این مصاحبه در ادامه می آید:

با هوای تهران کنار آمده ای دنیل؟

(می خندد) خوب است. می توانم بگویم نه خیلی سرد است نه خیلی گرم. در مجموع خیلی راحتم. فقط یک موضوع در تهران من را شوکه کرد و آن رانندگی است. مردم ایران واقعا خطرناک رانندگی می کنند. بر خلاف آلمان که خیابانها و رانندگان به هم آرامش می دهند. می توانم بگویم رانندگی در تهران می تواند اشتباه نابخشودنی باشد. من هرگز چنین جراتی ندارم.

خانواده ات هم که تو را در این چند روز دیدند. پدر، پدر بزرگ و بقیه.

بله؛خیلی ها را دیدم. دایی ام را هم روز چهارشنبه دیدم. واقعا از دیدار با آنها شگفت زده شده ام.

تمرینات چطور است؟

تا جاییکه به من مربوط می شود سعی می کنم نمایش خوبی داشته باشم. می توانم بگویم شرایط بهتر از چیزی است که تصور می کردم. همه بازیکنان تلاش زیادی می کنند تا به تیم کمک کنند.

چقدر امیدواری روز سه شنبه نخستین حضورت در تیم ملی ایران را تجربه کنی؟

نمی شود به این سوال اینطوری پاسخ داد. این به تصمیم سرمربی تیم برمی گردد. اگر نظر او این باشد که من بازی کنم، خوشحال می شوم. تا آن روز، با همه توانم تلاش می کنم.

ارتباطت با بازیکنان تیم ملی چطور است؟

با همه خوب هستم. آنها خیلی به من کمک می کنند تا با اوضاع کنار بیایم. با اشکان دژاگه آلمانی صحبت می کنیم. بازیکنان دیگری هم هستند که با آنها رابطه نزدیکی دارم. رضا قوچان نژاد و جواد نکونام دوستان خوب دیگر من هستند. فکر می کنم آندو و صادقی هم رفته اند چند کلمه آلمانی یاد گرفته اند و سعی می کنند با من آلمانی حرف بزنند تا رابطه مان نزدیک تر شود. البته هنوز کار دارد تا همه بازیکنان و پست بازی شان را متوجه شوم. خیلی ها را شناخته ام و برای برخی دیگر باید زمان بیشتری بگذرد.

یک بحثی که مدتی است در فوتبال ایران مطرح می شود درباره نحوه صعود به جام جهانی برزیل است. اینکه آیا پیروزی ایران مقابل کره شانسی بود. آیا این بازی را دیدی؟

بله؛من مسابقه بزرگ ایران با کره جنوبی را دیدم. در این سطح بالا از مسابقات ملی شما برای برد نیاز به تلاش و اعتماد به نفس دارید تا بتوانید به هدف تان برسید. جز این ممکن است کارها به اندازه کافی خوب پیش نروند. من نمی توانم بپذیرم که تیم ملی با شانس به جام جهانی رفت. اگر تیم ایران به برزیل صعود نمی کرد فرصت حضور در جمع بهترین تیم های دنیا برایمان از بین می رفت. پس لیاقت رسیدن به این موفقیت وجود داشت.

برد مقابل وولفسبورگ در بوندس لیگا هم اتفاق خوبی برای برانشوآیگ بود. اینطور نیست؟

دقیقا. ما خیلی به این برد نیاز داشتیم. باید پیروز می شدیم تا امیدواری مان نسبت به ادامه فصل بیشتر شود. بازی در سطح بالایی مثل بوندس لیگا شرایط خاص خود را دارد و باید هوشیار باشیم.

مصدومیت ماریان پتکوویچ هم که به تو کمک می کند تا فعلا چند هفته دروازه بان اصلی برانشوآیگ باشی.

ماریان در بازی با اشتوتگارت آسیب دید. این مصدومیت ها در فوتبال طبیعی است. به صورت دقیق نمی دانم ماریان چه زمانی برمی گردد ولی امیدوارم هر چه سریعتر او را ببینم.

اگر بخواهی بین کارلوس کی روش و تورستن لیبرکنخت، سرمربی برانشوآیگ مقایسه ای انجام بدهی چه می گویی؟

هر دو مربی تواناییهای زیادی دارند. کی روش از تجربه بالایی برخوردار است و نقش زیادی در حضورم در ایران داشت. مربی من در آلمان هم در این مدت نشان داده می تواند در آینده به یک مربی بزرگ تبدیل شود. لیبرکنخت فقط ۴۰ سال سن دارد و از تیم های پایه باشگاه برانشوآیگ کار مربیگری را شروع کرد. او رابطه خوبی هم با بازیکنان دارد. در کل هر دو مربی شخصیت حرفه ای دارند.

بهار آینده باید با تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی به برزیل بروی. در فاصله چند ماه باقیمانده به این مسابقات چه تصویری از آن داری؟

برای رسیدن به آن روز خیلی مشتاقم و لحظه لحظه انتظار می کشم. امیدوارم روزهای خاطره انگیزی را در برزیل سپری کنیم. من از حضور در ایران انرژی مثبت زیادی گرفتم. فکر می کنم این انرژی برای ما تا آن روز ذخیره خواهد شد. امیدوارم روز سه شنبه مردم زیادی از علاقمندان به تیم ایران در ورزشگاه حاضر شوند. ما دو بار در آزادی در شرایطی که خالی از تماشاگر بود تمرین کرده ایم، فکر می کنم این ورزشگاه وقتی پر می شود برای حریفان واقعا ترسناک خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات