دبیر سازمان لیگ فوتبال کشور سه تاریخ نهایی برای برگزاری فینال جام حذفی و دو هفته پایانی لیگ برتر را اعلام کرد.

  علی کاظمی اظهار کرد: در تلاش هستیم زمان دقیق فینال جام حذفی و همینطور هفته ۳۳ و ۳۴ لیگ برتر را طی دو روز آینده مشخص کنیم. منتظریم بازی های امروز (شنبه) هم برگزار شود.

وی افزود: در حال حاضر سه تاریخ مناسب برای برگزاری دو هفته پایانی لیگ و فینال جام حذفی در اختیار داریم. با توجه به اینکه هفته سی ودوم لیگ ۲۶ فروردین برگزار می شود و تا بازی سوم اردیبهشت سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا هشت روز فاصله است، از این رو یکی از این تاریخ ها جمعه ۳۰ فروردین است. دو تاریخ دیگر نیز با توجه به برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در سوم و دهم اردیبهشت، روزهای یکشنبه ۱۵ و جمعه ۲۰ اردیبهشت است. با بررسی های بیشتر و البته گرفتن نظر مسوولان تیم سپاهان با توجه شرایط خاصی که دارد، بازی های باقیمانده را در تاریخ های فوق نهایی می کنیم.

دبیر سازمان لیگ گفت: سپاهان یکی از فینالیست های جام حذفی است که در لیگ قهرمانان هم حضور دارد، بنابراین نظر آنها در زمانبندی بازی ها مهم است، هرچند این بدان معنا نیست که سازمان لیگ حق و حقوق تیم های دیگر را نادیده بگیرد.

وی در واکنش به اینکه اگر فینال جام حذفی ۳۰ فروردین برگزار شود، با توجه به لزوم همزمانی تمامی بازی های دو هفته پایانی لیگ، بنابراین وقفه ۱۵ روزه ای از ۲۶ فروردین (هفته سی و دوم) تا ۱۰ اردیبهشت (اولین زمان برای هفته سی وسوم) ایجاد می شود و همینطور اگر فینال ۱۰ اردیبهشت برگزار شود هم باز از ۳۰ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت همین وقفه را خواهیم داشت و بنابراین ۲۰ اردیبهشت مناسب ترین زمان برای برگزاری فینال است، به ایسنا گفت: دیگر شرایط اجتناب ناپذیر است هرچند گفتم که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و ما در زمانبندی مسابقات حقوق سایر تیم های لیگ را هم در نظر می گیریم.

کاظمی با تاکید بر تک بازی بودن فینال جام حذفی، درباره میزبان فینال توضیح داد: اگر دو فینالیست جام حذفی با برگزاری فینال در یک شهر و استادیوم به توافق برسند که هیچ اما اگر نرسند براساس قرعه کشی یکی از آنها میزبان این مسابقه خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات