فیفا دی های مخفی تیم ملی؛ ایران-تایلند

حمیدرضاعرب: بازی با تایلند اگرچه مصافی کاملاً جدی و رسمی درعرصه مسابقات انتخابی جام ملتهای آسیا برای فوتبال ایران محسوب می شود اما در برهه کنونی یک فرصت بزرگ برای کارلوس کی روش و همکارانش در راستای شناختن ترکیب اصلی تیم ملی در جام جهانی به حساب می آید.

به گزارش افکارنیوز ، پیروزی در این بازی جدا از آنکه سه امتیاز در قدم اول برای تیم ملی به همراه می آورد کی روش را با میزان آمادگی مردانش در یک پیکار رسمی آشنا خواهد کرد.

با توجه به رویه موجود به نظر می رسد تیم ملی حداقل تا پایان سال جاری نتواند بازی تدارکاتی مهمی برگزار کند که این بازی ها موجب می شود فوتبال ایران ماه های مانده به جام جهانی محک جدی بخورد.

به نوعی این بازی ها برای فوتبال ایران فیفا دی هایی مخفی به شمار می آید که باید نهایت بهره را از آن برد و کی روش نیز همین هدف را دنبال می کند.

مربیان تیم ملی پیش از بازی با تایلند در فکر این هستند که بازیکنان خود را برای جام جهانی تابستان سال آینده در برخی پستها بشناسند. برای مثال در پست دفاع راست به نظر می رسد، فرصت بازی به بیت آشور که نمی دانیم حد و اندازه فنی اش در چه سطحی است، داده بشود.

با توجه به مصدومیت خسرو حیدری این فرصت برای دقایق کوتاهی هم که شده به بازیکن ایرانی-آمریکایی داده خواهد شد.

طبق آخرین اخبار گفته می شود، بیت آشور جایی در ترکیب اصلی ندارد، اما به نظر می رسد کی روش دقایقی او را در ترکیب قرار دهد.

در دیگر پستها به تقریب تیم ملی همه بازیکنان اصلی اش را می شناسد و فقط در این میدان اندک فرصتی پدید می آید تا کی روش و همکارانش جانشینهای قابل اعتمادی را برای برخی پستها بیابند. در دفاع وسط تکلیف کاملاً مشخص است.

منتظری و حسینی آن جا را در اختیار خود قرار داده اند و به نظر نمی رسد تا پس از جام جهانی این پست تغییری کند.
در پست دفاع چپ هنوز کی روش به قطعیت نرسیده. البته در این بازی هاشم بیک زاده همچنان در ترکیب اصلی قرارخواهد داشت، اما شانس مهرداد پولادی را نباید برای قرارگرفتن در این پست کم دانست.

شاید تا جام جهانی شانس این بازیکن بیشتر هم بشود. البته حاج صفی را هم داریم که به نظر می رسد در این بازی فرصت بازی و آزمون دوباره این بازیکن را کی روش از کف ندهد. در خط میانی هم با بودن آندو، نکونام، جباری و در خط حمله، دژاگه، قوچان نژاد و شجاعی تکلیف مشخص شده است.

اما در پست هافبک و مهاجم نیز گزینه هایی مطرح هستند. برای مثال در خط حمله می شود روی خلعتبری حتی به عنوان یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی اعتماد کرد. یا علی کریمی که شاید بعد ها به تیم ملی اضافه بشود.

بزرگترین دغدغه کی روش تا آستانه شروع جام جهانی یافتن یک دروازه بان مطمئن است.

دغدغه یافتن یک مدافع چپ یا راست آماده آن قدر زیاد نیست اما وقتی به انتخاب مرد شماره یک تیم ملی می اندیشیم در می یابیم که پیچیده ترین انتخاب ممکن برای کی روش و همکاران انتخاب دروازه اول تیم ملی است که شاید در بازی سه شنبه شب دانیال داوری خیالمان را بابت داشتن یک دروازه بان آماده آسوده کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات