با قرار گرفتن ایران و آمریکا در گلدان شماره ۲ قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ احتمال دیدار تدارکاتی دو تیم قوت گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، با اعلام تازه ترین رده بندی فیفا و سید بندی جام جهانی ۲۰۱۴ نام دو تیم ایران و آمریکا در گلدان شماره ۲ قرعه کشی قرار گرفت و بدین ترتیب احتمال همگروهی شاگردان کارلوس کی روش و یورگن کلینزمن در جام جهانی و دیدار دو تیم در مرحله گروهی منتفی شد.

پیش از این گفته شده بود کی روش و کلینزمن بر سر بازی تدارکاتی دو تیم در صورت همگروه نشدن در جام جهانی به توافق رسیدند اکنون احتمال دیدار تدارکاتی این ۲ تیم بسیار قوت گرفته است. دیداری که به احتمال زیاد در اردیبهشت سال ۹۳ و با سفر تیم ایران به آمریکا برگزار خواهد شد.

به گزارش تسنیم سیدبندی فیفا به شرح زیر است:

گلدان یک: برزیل، آرژانتین، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، بلژیک و سوئیس (اروگوئه در صورت صعود و در صورت عدم صعود، تیم هلند جایگزین این تیم خواهد شد)

رسانه های مختلف جهان از جمله روزنامه ایندیپندنت با اعتقاد بر اینکه سیدبندی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز بر مبنای الگوی سال ۲۰۱۰ انجام خواهد شد، گلدان های بعدی جام جهانی را براساس مناطق بدین ترتیب دسته بندی کرده است:

گلدان ۲: برنده دیدار مکزیک - نیوزلند، اردن (در صورتی که برنده دیدار مقابل اروگوئه باشد) ، ایران، آمریکا، کاستاریکا، هندوراس، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا

گلدان ۳: ۵ تیم برتر آفریقا به همراه آخرین تیم راه یافته از پلی آف اروپا که ضعیف ترین برتری را کسب کند، شیلی و اکوادور

گلدان ۴: هلند (در صورت راه نیافتن اروگوئه به جام جهانی این تیم به سید یک می رود) ، ایتالیا، انگلستان، روسیه، بوسنی وهرزگوین و ۳ تیم راه یافته از پلی آف اروپا
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات