سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: «به کفاشیان گفتم کی روش را سرمربی تیم ملی کند. »

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی که روی خط برنامه ورزش و مردم آمده بود در ابتدای صحبت هایش اظهار داشت: «از علی کفاشیان به دلیل زحماتی که می کشد، تشکر می کنم. در دوره ایشان تیم های ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان به جام جهانی صعود کردند. »

وی در ادامه افزود: «با توجه به اینکه در کمیته فنی مسئولیت داشتم شاهد انجام کارهای زیربنایی او برای فوتبال مان بودم که به صورت اصولی کار می کرد. کفاشیان از جنس ورزش است و جا دارد از زحمات او و همچنین خسروی وفا که در کارشان زحمت می کشند، تشکر کنم. »

سرمربی استقلال در مورد دیدار ایران و تایلند عنوان کرد: «واقعیتش را بگویم به دلیل اینکه به جشن عروسی فرزندان مهدی تاج و اصغر حاجیلو دعوت شده بودم نتوانستم این دیدار را تماشا کنم. با توجه به اینکه ۴،۵ بازیکن ما در تیم ملی حضور داشتند با امید نمازی که در تمرین استقلال شرکت کرده بود به نقطه نظراتی رسیدیم. »

قلعه نویی با بیان اینکه «با توجه به اینکه تیم ملی ۴ ماه تعطیل بود این نوع نمایش از تیم کی روش طبیعی بود» ، افزود: «من اختلاف نظرهایی با کارلوس کی روش دارم اما باید بگویم تیم هایی چون استرالیا و کره جنوبی بازی های فیفا دی خود را انجام می دهند، آن هم بدون اینکه اردویی تشکیل دهند. »

وی با بیان اینکه کفاشیان برای تیم ملی تلاش می کند، تصریح کرد: «تلاش کفاشیان به تنهایی کافی نیست و از رئیس جمهور، وزارت ورزش و جوانان تا اهالی مطبوعات باید کمک کنند که کی روش برنامه های خود را پیاده کند تا با آمادگی مطلوب به جام جهانی برویم. نباید توقع داشته باشیم تیم ملی پس از ۴ ماه تعطیلی شرایط ایده آلی داشته باشد. با این وجود شنیدم که از دقایق ۵۵ تا ۷۵ تیم ملی بازی سرعتی و خوبی را انجام داده است و توانسته ۲ موقعیت گل ایجاد کند که این نشان می دهد تیم ملی کادر فنی و بازیکنان خوبی دارد. »

سرمربی استقلال در خصوص اظهارات کی روش مبنی بر اینکه پس از بازگشت از برزیل با امیر قلعه نویی و علی دایی صحبت خواهد کرد، گفت: «برای نخستین بار می خواهم واقعیتی را بیان کنم. این مسئله امانتی بین من و کفاشیان بود. »

قلعه نویی یادآوری کرد: «روزی که در کمیته فنی بودم کفاشیان من را نگه داشت و ۳ نام به من داد و گفت برو روی این ۳ نام تحقیق کن و نظرات خود را بده. من با ۲ نفر از اهالی فن از جمله امیر حاج رضایی ۴۸ ساعت وقت گذاشتیم و در نهایت اعلام کردم کی روش با توجه به سابقه ای که دارد می تواند به فوتبال ما کمک کند. من این مسئله را برای نخستین بار بیان می کنم. » (کفاشیان که میهمان حضوری برنامه بود، این مسئله را تایید کرد)

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه کی روش با او در زمانی که سرمربی تراکتورسازی بوده جلسه می گذاشته است، ادامه داد: «وظیفه ما این است که به کی روش کمک کنیم. وقتی تیم ملی در بازی های مقدماتی جام جهانی به تیم لبنان باخت تنها مربی که از کی روش حمایت کرد، من بودم. کی روش به همین دلیل همکارانش را به تمرین استقلال فرستاد تا از من تشکر کنند. وظیفه مردانگی ما است که از تیم ملی حمایت کنیم اما جایی هم که انتقاد باشد باید انتقاد کرد. »

سرمربی استقلال در مورد دیدار فردای استقلال با تیم نفت تهران عنوان کرد: «تیم ما به ۴ قسمت تقسیم شده است. بعضی از بازیکنان مصدوم، برخی در تمرین تیم ملی بزرگسالان، برخی در تیم امیدها و بعضی از بازیکنانی که با ما تمرین کرده بودند و از روز چهارشنبه همه بازیکنان جمع شدند. خسرو حیدری، احمد جمشیدیان و محمد قاضی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم اما ساموئل به ایران بازگشته است و شرایط بدی نداریم. »

قلعه نویی با اشاره به تیم نفت تهران اضافه کرد: «نفت تیم خوبی دارد و گل محمدی از سرمایه های فوتبال ما است. یحیی بچه محل ما و اهل نازی آباد است. او در این مدت نشان داده است که مربی بزرگی می شود. »
وی درباره حضور داود حقی در تمرینات استقلال گفت: «حقی پیش از این بازیکن من بوده و فعلاً در حال تست کردن او هستیم. »

سرمربی استقلال با اشاره به انتقادهایی که در چند وقت اخیر از او و این تیم شده است، تصریح کرد: «در این چند وقت برخی گرگ صفت به من حمله کردند. خوشحالم که پس از ۳ سال که به استقلال بازگشتم با هزار مشکلات هم قهرمان ایران شدیم و هم به جمع ۴ تیم برتر آسیا راه یافتیم. مردم بدانند قلعه نویی که به استقلال بازگشت این تیم را قهرمان ایران کرد و به جمع ۴ تیم آسیا برد. این عنوان تنها برای من نیست و برای یک گروه از مدیرعامل محترم گرفته تا کادر فنی نقش داشته اند و من امیر قلعه نویی کمترین نقش را داشته ام. با این وجود خیلی ها در این چند وقت خواستند ذهن مردم را به هم بریزند. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات