۲ اتفاق پاک فوتبالی قلعه نویی از زبان خودش

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: آقای واعظ آشتیانی یا شما هم عین ما هستی که می خواستی با هم همکاری کنیم یا دروغ می گویی.

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار مقابل نفت تهران ضمن عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: یکی از بازی های سخت مان را در پیش داریم و شرایط خاصی در این مدت داشتیم. تیم ما به چهار قسمت تقسیم شده؛ یک قسمت در خدمت تیم ملی، یک قسمت در خدمت تیم ملی زیر ۲۲ سال، یک قسمت مصدومان و یک قسمت تیمی بود که با ما تمرین می کرد. اکنون دو سه روز است که جمع شده ایم و با توجه به خستگی ملی پوشان آنها ریکاوری کردند.

وی افزود: نفت تیم بسیار خوبی است که شاخص های یک باشگاه را دارد. چه تیم بیرونی و چه کادر فنی و بازیکنان نفت تهران مفهوم باشگاه را می توان از جمع آنها مشاهده کرد. بازی بسیار سختی است و باید از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم. به بچه ها گفتم باید آسیا را فراموش کنید و برای لیگ قهرمانان جدید آماده شوید. نمی گویم شرایطمان آرمانی است اما استقلال هستیم و خودمان را آماده ادامه مسابقات می کنیم تا امتیازات از دست رفته را جبران کنیم.

سرمربی استقلال در مورد محرومان تیمش خاطرنشان کرد: تا دلتان بخواهد محروم داریم، از خود من بگیرید تا بازیکنان. خدمت اسماعیل حسن زاده سلام عرض می کنم. برای اولین بار بدون گزارش داور و ناظر بازی یک نفر محروم شد و این رکورد را می توانند در کتاب گینس با حرکتی که انجام دادند ثبت کنند. با تمام احترامی که برای حسن زاده قائلم نه ناظر بازی و نه داور گزارشی داده بود و می گویند از روی فیلم من را محکوم کردند و نمی دانیم که منظورشان کدام فیلم است. کریم بوستانی نیز محروم است. خسرو حیدری، محمد قاضی و احمد جمشیدیان امروز وضعیتش مشخص می شود و حنیف عمران زاده را به خاطر مصدومیت نداریم.

وی در مورد اینکه بازی در ورزشگاه تختی برگزار می شود یادآور شد: به هر حال نفت تهران حق میزبانی دارد اما اگر در هر تیمی باشم و بخواهم بین تختی و آزادی یک زمین را انتخاب کنم چون فوتبال را روی زمین بازی می کنم ترجیح می دهم مسابقه تیمم در آزادی باشد. به هر حال نباید خرده گرفت چرا که حق میزبانی برای نفت است و آنها دوست دارند بازی در ورزشگاه تختی باشد.

قلعه نویی در واکنش به صحبت های واعظی آشتیانی در مورد اینکه سومی استقلال با حضور او را پاک تر از برخی قهرمانی های استقلال دانسته و به قول خودش یک سری مباحث قدیمی را مطرح کرده است عنوان کرد: اولا اینکه این حرفها قدیمی است و اگر واعظ می گوید این حرفها قدیمی است چرا پس از چند سال که از استقلال رفته ۲۰ – ۳۰ بار آنها را بیان کرده و جواب خودش را می دهد.

وی افزود: دو اتفاق در فوتبال ایران افتاد یکی روزی بود که مصطفی آجرلو اعلام کرد روز پاک فوتبال بود و در آن تاریخ استقلال تهران با شکست مقابل استقلال اهواز قهرمانی را از دست داد. این موضوع را آجرلو بیان کرد. روز دیگر زمانی بود که کریم ملاحی با من تماس گرفت و به عنوان مدیر ابومسلم از طرف خودش هیئت مدیره و مردم خراسان از من تشکر کرد که کار پهلوانی انجام دادیم. حالا می پرسم در آن دو اتفاق مگر امیر قلعه نویی حضور نداشته است؟ می گویم روزی که با شکست مقابل استقلال اهواز قهرمانی را از دست دادیم و دو سال بعد کریم بوستانی را به عنوان همکار انتخاب کردیم اگر به جای شکست مقابل استقلال اهواز پیروز می شدیم و کریم بوستانی را از آن تیم به کادر خود می آوردیم آن وقت ناپاک می شدیم. می خواهم واعظ آشتیانی جواب این سوال من را بدهد.

سرمربی استقلال تاکید کرد: سوال دیگر من در ارتباط با روزی است که واعظ آشتیانی به مکه می رفت. او چند واسطه برای صحبت با من فرستاد و چرا پشت تلفن گفت سلام پهلوان. اگر می خواهی از حلالیت استفاده شرعی کنی که این درست نیست. نباید از حلالیت استفاده شرعی کرد. اگر کسی بدی کرده باشد حلالیت می طلبد اگر من بد کردم و آدم بدی هستم نباید لقب پهلوان را به من بدهید. برای این مسئله که دیگر شاهد داریم.

وی افزود: من آدم بدی هستم. چرا سه روز قبل از بازی آخر ما در لیگ برتر مقابل پیام خراسان با من صحبت کردی و گفتی تو بچه جنوب شهر و بامعرفتی هستی و می خواهم من هم با تو جنوب شهری صحبت کنم و سال بعد مربی تیم باشی و از من خواستی معرفتی جواب بدهم. آخرسر نفهمیدیم پهلوان و بامعرفت هستیم یا نه؟

وی افزود: یک ساعت بعد به اتاق من آمدی و من را به دلیل شلوغی اتاقم صدا کردی. برای این مسئله شاهد دارم که از من خواهش کردی تا لیست نفرات سال بعد استقلال را به شما بدهم. آقای واعظ یا عین ما هستی که خواستی سال بعد با هم کار کنیم یا دروغ می گویی. چهار پنج ماه پس از این اتفاقات حلالیت طلبیدی. آن موقع که به مسائل اشراف داشتی چرا زنگ زدی و لقب پهلوان دادی. دلیل این موضوع را ما متوجه نمی شویم.

قلعه نویی تاکید کرد: تا به حال جایی نگفته بودم اما دو اتفاق پاکی که در این اتفاق بوده امیر قلعه نویی در آنها حضور داشته است. اعتقاد دارم لیگ ما پاک است اما آدم هایی آمده اند فوتبال را از این شرایط خارج کنند. آنهایی که می خواستند جمعیت را از این فوتبال بیرون بکشند. صد هزار نفر را به ده هزار نفر رساندند و حالا می خواهند آن را دو هزار نفر کنند. به ما پهلوان و بچه جنوب شهر گفتی و سپس حلالیت طلبیدی بعد از اینکه با یکدیگر کاری نداشتیم. بعد از رفتن از استقلال گفتید دیگر در مورد استقلال صحبت نمی کنم اما این کار را انجام ندادید، مگر حبیب کاشانی و محمد غریب مصاحبه کرده اند تازه آنها نگفته اند که ما حرفی نمی زنیم.

قلعه نویی در مورد اینکه پیش از این گفته می شد امید طیری رابط باشگاه استقلال با ایرماتوف، داور ازبکستانی بوده یادآور شد: من هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم. آشتیانی که هم اکنون این موضوع را رد می کند اما اگر به مصاحبه های پیشین خود رجوع کنند متوجه می شوند که در آن زمان اسم طیری را آورده اند و به تناقض گویی های خودشان پی خواهند برد.

وی در مورد بازیکنان ملی پوش استقلال یادآور شد: در ۲ روز گذشته ملی پوشانمان فقط ریکاوری کردند. من چون نرسیدم بازی تیم ملی مقابل تایلند را ببینم نمی دانم چه عملکردی در تیم ملی داشته اند. بازیکنان ملی پوش ریکاوری کردند و امروز تمرین سبکی انجام خواهند داد و باید ببینیم شرایط لازم را دارند یا خیر.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد صحبت های حجت الاسلام علیرضا علیپور خاطرنشان کرد: درباره این موضوع وکیل گرفته ایم و مسائل حقوقی را پیگیری می کند. در یکی دو ماه آینده همه چیز برای مردم مشخص خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات