از رسانه ها گلایه دارم که به موضوع تبانی دامن زده اند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: من همیشه از سرمربی استقلال مشاوره گرفته ام و دوباره این کار را انجام خواهم داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم در خصوص بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر تایلند اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که از قلعه نویی به خاطر حمایت هایش ممنون هستم. من همیشه از قلعه نویی مشاوره گرفتم و قطعا این امر در آینده هم ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تیم ملی ما بازی های تدارکاتی کمی داشت و آن هم دلایل خاصی دارد. کی روش دوست دارد تا تکلیف لیگ برتر زودتر مشخص شود. چهار ماه تیم ملی ایران تعطیل بود و فکر می کنم این موضوعات موجب شد ملی پوشان کیفیت واقعی خود را مقابل تایلند نتوانند نشان دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: کی روش خواسته های دیگری هم دارد که باید به آنها جامع عمل بپوشانیم. وی می خواهد لیگ برتر زودتر برگزار شود تا بازیکنان با حضور در اردوهای تیم ملی کمتر خسته شوند.

کفاشیان در خصوص لغو اردوهای تدارکاتی و جلسه با صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش عنوان کرد: وی همیشه از فوتبال حمایت کرده و در همان زمان هم مبلغی را به ما داد که توانستیم با آن مقداری از بدهی های خود را پرداخت کنیم. ورزش ایران امسال با توجه به مسابقاتی که در پیش است از نظر بودجه شرایط خاصی دارد و ما تلاش می کنیم با جذب اسپانسر کمتر محتاج وزارت ورزش شویم. خوشحالم که اسپانسر خوبی پیدا کردیم و قرار است در صورت رضایت این اسپانسر به سایر رشته ها هم کمک کند.

وی در مورد اینکه گفته می شود چون کی روش پولش را گرفته کمتر اعتراض می کند تصریح کرد: کی روش همیشه می گوید که دو دغدغه دارد. اول بازیکنان و دوم زمین چمن. کمتر به یاد دارم که وی در خصوص پول صحبت کرده باشد اما ما هم وظیفه داریم که به قرارداد عمل کنیم و بدهی های خود را پرداخت کنیم. در خصوص بازی های تدارکاتی هم باید بگویم که چند تیم آسیایی و آفریقایی اعلام آمادگی کردند که باید زمان و مکان آن را با کی روش هماهنگ کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که چرا از تیم فولاد که صدر نشین لیگ برتر است هیچ بازیکنی به تیم ملی دعوت نشده است عنوان کرد: من از کی روش در این مورد سوال نمی پرسم اما شک ندارم که وی تمام بازیکنان را زیر نظر دارد. کی روش اعتقاد دارد که درخشش بازیکنان باید بلند مدت باشد تا به تیم ملی دعوت شود.

کفاشیان در خصوص لژیونر ها و ایرانی هایی که در خارج از کشور بازی می کنند اظهار داشت: باید بپذیریم که آنها هم سرمایه های ایران هستند مانند دکتر ها و مهندسانی که ایرانی بوده و در خارج از کشور فعالیت می کنند. مطمئن هستم آنها هم به اندازه ما به ایران علاقه دارند.

وی در خصوص موضوع تبانی در فوتبال ایران تصریح کرد: همیشه احترام های متقابل و رعایت شئونات اسلامی موضوع مهمی بوده است. از برخی رسانه ها گلایه دارم که به این موضوعات دامن می زنند اگر به یک داور تهمت بزنیم و ثابت نشود همه به هم بدبین می شوند. بدون شک اگر من تخلفی ببینم با آن برخورد می کنم بدون اینکه کسی متوجه شود. رسانه ها نقش مهمی دارند و نباید به موضوعاتی مانند تبانی دامن بزنند چرا که اثرات بدی بر جامعه می گذارد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مدت قرارداد سرمربی تیم ملی گفت: تا پایان جام جهانی با کی روش قرارداد داریم و اگر بتوانیم تفاهم کنیم تا پایان سال ۲۰۱۵ وی را حفظ خواهیم کرد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که دوست دارد تیم ایران در جام جهانی با چه تیم هایی هم گروه شود اظهار داشت: تمام تیم هایی که به جام جهانی می آیند قوی هستند و امیدوارم ما در گروه خوبی قرار بگیریم. پیش از این با بوسنی بازی کرده ایم و این تیم را شکست دادیم. امیدوارم باز هم بتوانیم با این تیم هم گروه شویم و او را شکست دهیم.

وی در مورد حذف نام خلیج فارس در فیفا گفت: این موضوع از زمانی شروع شد که اماراتی ها نام جعلی خلیج عربی را برای لیگ خود انتخاب کردند. فیفا در پاسخ به نامه ما گفت که این موضوع سیاسی است و به ما ربطی ندارد. من معتقدم همه ما در ایران باید کاری کنیم تا همه بدانند که خلیج فارس همیشه فارس است.

کفاشیان با اشاره به شرایط تیم ملی نوجوانان در رقابت های جام جهانی خاطرنشان کرد: ملی پوشان نوجوان فردا باید به مصاف آرژانتین بروند متاسفانه شش بازیکنی که یک سال با آنها کار کرده بودیم از تیم ملی حذف شدند و افراد مختلفی در این زمینه مقصر بودند که باید آنها را شناسایی و با آنها برخورد کنیم. از نظر شناسنامه ای تمام بازیکنان در سلامت کامل بودند اما از نظر پزشکی شرایط به گونه ای بود که نمی توانستیم ریسک کرده و از آن شش بازیکن استفاده کنیم. به هر حال امیدوارم نوجوانان ایران در جام جهانی عملکرد خوبی را از خود نشان دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مبلغ قرارداد کادر فنی تیم های ملی افزود: مربیان خارجی ما با توجه به قیمت دلار بیشتر از مربیان ایرانی دریافت می کنند امسال علی دوستی بسیار زحمت می کشند و ما نگاه ویژه ای به آنها داریم.

کفاشیان در مورد انتقاد مهدوی کیا از اینکه چرا هیچ مسئولی در مراسم بدرقه تیم ملی جوانان حضور نداشت تصریح کرد: من خودم با برخی از اعضای هیئت مدیره به هتل ملی پوشان رفتیم و با بازیکنان صحبت کردیم. از مهدوی کیا هم تشکر می کنم که این نکات را به ما گوشزد می کند اما واقعا درگیر تیم های ملی و سایر موارد بودیم. اگر من به استقبال و بدرقه ملی پوشان بروم تیم روحیه نمی گیرد اما بازیکنان با دیدن مهدوی کیا، هاشمیان، خداداد عزیزی و کریم باقری انگیزه و روحیه مضاعف می گیرند.

وی در پایان گفت: مجمع فدراسیون فوتبال ششم آبان ماه برگزار می شود و مسائل مختلف را در آن بررسی می کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات