واکنش آشتیانی به اظهارات قلعه نویی؛

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: آقای قلعه نویی شما که مدام از دست های پشت پرده در فوتبال سخن می گفتید، چه شده که اکنون فوتبال را پاک می دانید؟ آیا آن را با آب توبه پاک کردند؟

به گزارش افکارنیوز ، امیررضا واعظ آشتیانی در گفت وگو با فارس، در مورد اظهارات جدید امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی با نفت گفت: ظاهرا ایشان حافظه تاریخی ا ش خوب کار نمی کند. اگر او یک مصاحبه از من پیدا کرد که بنده در مورد امید طیری صحبت کرده باشم من می روم و خانه نشین می شوم و دیگر با ورزش کار نداریم ولی اگر او نتوانست این کار را بکند از فوتبال برود. قلعه نویی ابتدا این ادعایش را ثابت کند که من گفته ام طیری در آن ماجرا دست داشته است. حافظه تاریخی او با مشکل مواجه است.

وی ادامه داد: با روضه خوانی دین آدم بالا نمی رود و برگزاری مراسم روضه خوانی نشانگر دینداری زیاد نیست. بهتر است معلومات دینی اش را افزایش دهد. حلالیت خواستن یک رسم دینی است. آدم باید قبل از سفر به مکه حلالیت بخواهد چه از آدم خوب وچه از آدم بد. اگر هم حلالیت نخواست اشکالی پیش نمی آید. این یک رسم و مرام دینی است. من به تکلیف اخلاقی ام عمل کردم. البته این کار را به پیشنهاد و واسطه گری هومن جعفری انجام دادم. این روزنامه نگار که از من هم جوان تر است به من پیشنهاد داد که قبل از سفر به مکه با قلعه نویی خوش وبشی بکنم من گفتم با کسی قهر نیستم و مشکلی هم ندارم که در نهایت با پیشنهاد او که پیشنهاد خوبی هم بود این کار را کردم.

مدیرعامل سابق استقلال با اشاره به واژه پهلوان که به قلعه نویی گفته است، اظهار داشت: تکه کلام من پهلوان است و فقط به قلعه نویی این حرف را نزدم. این امیر قلعه نویی بود که بعد از آن مکالمه این بحث ها را در رسانه مطرح کرد وگفت واعظ به من گفته است پهلوان. آقای قلعه نویی ۱۳ امتیاز از ذوب آهن جلو بودی و بعد ۳ امتیاز از این تیم عقب افتادی. در لیگ قهرمانان آسیا نتایج بدی گرفتی. با این حال من از تو حمایت کردم. بهتر است به حافظه تاریخی ات مراجعه کنی. خودت در مصاحبه هایت زمانی که در سپاهان بودی گفتی واعظ آشتیانی در بحران روحی به من پیشنهاد داد که در استقلال بمانم. آیا اینها هم دروغ است؟ یا دروغ را فقط به نفع خودت تفسیر می کنی؟ من با صمد مرفاوی هم همین کار را کردم و سه هفته قبل از پایان لیگ به او پیشنهاد کردم که قراردادش را تمدید کند برای اینکه شیرازه تیم از هم نپاشد. آقای قلعه نویی اگر به حرف هایت اعتقاد و ایمان داری باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشی. من هم اگر اعتقاد داشته باشم در پیشگاه خدا مسئولم.

مدیرعامل سابق استقلال در مورد اینکه به اتاق قلعه نویی رفته و از او لیست خواسته، گفت: من که نگفتم لیست را در همان لحظه به من بدهد ضمن اینکه شروع بداخلاقی ها از جانب قلعه نویی بود. او بود که در برنامه ۹۰ هیئت مدیره باشگاه را محکوم کرد و گفت اگر در آسیا نتیجه نگرفتیم به این دلیل بود که عنایتی را نگرفتند و به هیئت مدیره نسبت دروغ داد. قلعه نویی ۵ سال است که رفته صورت جلسه هیئت مدیره ای را بیاورد که در آن مصوب شده بود رضا عنایتی باید جذب شود. شما که اکنون در استقلال هستی برو و این صورتجلسه را پیدا کن و ارائه بده. مگر شما نگفتی هیئت مدیره مصوب کرده رضا عنایتی را جذب کنند. پس این صورتجلسه کجاست؟ من دروغگو هستم یا شما؟

وی افزود: من نمی دانستم که برای صحبت در مورد ورزش باید از ایشان اجازه بگیرم یا اینکه رسانه ها هم باید از ایشان اجازه بگیرند تا با من صحبت کنند. من که برای رسانه ها خرج نمی کنم تا بخواهند در صفحه اول و دوم عکس و مطلب بگذارند. حتما رسانه ها چیزی از من دیده اند که به سراغ من می آیند. من در مورد اقتصاد در ورزش حرف دارم. شما چه دارید که بگویید؟ شما که می گویید عده ای آمدند تعداد تماشاگران فوتبال را کم کنند بهتر است به جای این صحبت ها به عملکرد خودتان بپردازید و دانش فوتبالی خودتان را مرور کنید. ببینید چه فوتبالی در ورزشگاه ها ارائه می شود. این حرف مانند آن است که دولت مشکلات اقتصادی را به گردن مردم بیندازد. پس بهتر است خودتان را ارزیابی کنید. این ادبیات سراسر تهمت و افترا و سخیف را چه کسی در رسانه ها رواج داد؟

واعظ آشتیانی تصریح کرد: من زمانی که با حبیب کاشانی در شورای شهر بودم بیشتر از او درباره مسائل شهری با رسانه ها صحبت می کردم اگر کسی زیاد با رسانه ها حرف می زند دلیل بر هجو نیست یا اگر کسی کمتر صحبت می کند معنایش تواضع نیست. بهتر است آنهایی که بیرون از استقلال بودند و نقشه می کشیدند خجالت بکشند بهتر است آنها که بعد از گلزنی به استقلال مشت هایشان را گره می کردند جواب بدهند. من با مرحوم ناصر حجازی رابطه زیادی نداشتم اما در همان مدت کوتاهی که با ایشان بودم فهمیدم که همین رفتارها حجازی را رنجانده است.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مورد اینکه گفته است عیسی اندوی دروازه بان ذوب آهن پول گرفته بود تا استقلال قهرمان شود، گفت: من چنین چیزی نگفتم. خبرنگار از من راجع به این مسئله پرسید و من هم چیزهایی شنیده ام اما شنیده های من دلیل بر صحت صحبت ها نیست با این حال باتوجه به فضای کنونی استقلال نمی دانم چه بگویم.

واعظ آشتیانی با اشاره به صحبت های پیشین امیر قلعه نویی عنوان کرد: آقای قلعه نویی مگر شما نبودید که بعد از هر باخت و مساوی مصاحبه می کردید و از دست های پشت پرده سخن می گفتید؟ و می گفتید دست های پشت پرده نمی خواهند استقلال موافق باشد. حالا چه شده است که این دست های پشت پرده و فوتبال پاک شده اند؟ آیا بر سر فوتبال آب توبه ریخته اند و فوتبال پاک شده است؟ ما که متوجه این دست های پشت پرده نشدیم. حرف های قلعه نویی پر از پارادوکس است.

وی تصریح کرد: اینکه با هزینه ها و خریدهای کلان باشگاه داری کنید، هنر نیست آنهم در حالی که ۴۰ میلیارد بدهی بماند که طبق قانون تجارت این باشگاه ورشکسته محسوب می شود. آقای قلعه نویی، واعظ آشتیانی بد است آیا حسینی در سپاهان هم مدیر بدی بود؟ آیا جعفری مدیرعامل تراکتورسازی هم بد بود؟ به تعبیر شما خوب به چه کسی می گویند؟ مرام و لوطی گری در ادبیات شما چیست؟ آن را با ادبیات خودتان تعریف کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات