یک امتیاز در تبریز حکم ۳ امتیاز را دارد

سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: بازی در تبریز بسیار سخت است و کسب یک امتیاز حکم ۳ امتیاز را دارد.

به گزارش افکارنیوز ، حسین فرکی در نشست خبری پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل تراکتورسازی گفت: صحبت ها و مسائل حاشیه ای قبل از بازی بیان شد هدف ما نبود و نمی خواستیم با ایجاد چنین فضایی این اتفاق بیفتد که مسابقه اسیر حواشی شود. با توجه به فضای تبریز می دانستیم بازی ساده ای نداریم مردم و هواداران تراکتورسازی برای حمایت از تیم خود به ورزشگاه می آیند در این شرایط می خواستیم بازنده نباشیم و امید به کسب ۳ امتیاز داشتیم چه بسا اگر دروازه بان آن اشتباه را نمی کرد به پیروزی می رسیدیم روی هر دو دروازه موقعیت های زیادی به وجود آمد و این نشان از کیفیت خوب مسابقه دارد. از کسب این یک امتیاز رضایت داریم و این تساوی در خانه تراکتورسازی حکم ۳ امتیاز دارد.

وی در مورد جو ورزشگاه تبریز خاطرنشان کرد: جو بسیار عالی بود دیروز هم گفتم تماشاگر قشنگی فوتبال است و از حضور هواداران لذت می برم این سرمایه ای است که در تبریز وجود دارد و از هواداران که با حضور خود به بازی قشنگی دادند تشکر می کنم اما یک عذرخواهی به آنها بدهکارم و امیدوارم این را از من بپذیرند حرکتی که در بازی اتفاق افتاد برای ما یک معنی دارد و ممکن است در خارج از کشور معنی آن بد نباشد.

وی تاکید کرد: بازیکن خارجی ما جو تبریز، اهواز، قم یا تهران را نمی شناسد وقتی از او توضیح خواستیم که این حرکت چه بود؟ او اعلام کرد که به دلیل اینکه همسرش باردار است توپ را در زیر لباس خود قرار داده و نمی دانست این حرکت در فرهنگ ما بسیار زشت است. سال گذشته بازیکن برزیلی دیگر ما مقابل پیکان نیز همین شادی را انجام داد اما آن روز نمی دانستیم معنی این حرکت چیست با اطمینان اعلام می کنم بازیکن ما قصد بی احترامی نداشته ما به مسائل فرهنگی توجه زیادی داریم و اجازه توهین به مردم یک شهر را نمی دهیم. باز هم از مردم تبریز عذرخواهی می کنم.

فرکی در مورد داوری دیدار مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: در مورد داوری قضاوت نمی کنم به من گفته اند پنالتی درست بوده اما اگر غیر از این باشد من نمی توانم کاری را انجام دهم.

فرکی در پاسخ به این سوال که سال قبل سنگی با خود به کنفرانس مطبوعاتی آورده بود، اظهار داشت: آن حرکت روی بی تجربگی خودم بود من با هر حرکتی از این نوع مخالف هستم من منظور خاصی نسبت به هواداران نداشتم و می خواستم به این شکل اعتراضم را نسبت به چنین حرکت هایی نشان دهم شاید عاقبت آن حرکت من این بود که فصل بعد سنگ به سرم برخورد کرد. باز هم می گویم اگر اتفاقی امروز افتاد عذرخواهی می کنم.

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا نمی توانستند از حرکت بازیکن خود جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: وقتی یک اتفاق نیفتاده نمی توانیم جلویش را بگیریم ما مسائل فرهنگی و اخلاقی را به بازیکنان گوشزد می کنیم اما گاهی اتفاقاتی می افتد که قابل پیش بینی نیست این مسئله ممکن بود در هر ورزشگاه دیگری رخ دهد. شک نکنید در کار خود چارچوب و مقررات مشخصی داریم مطمئن هستم که این بازیکن با فرهنگ ما آشنا نبوده است و به همین خاطر چنین عملی از او سر زد.

فرکی در مورد اینکه بازیکنانش اتلاف وقت می کردند، اظهار داشت: ما دنبال این مسائل نیستیم بلکه فوتبال زیبا می خواهیم. این مسابقه یک بازی عادی بود و اعتراضی نسبت به نتیجه نداشتیم. فصل قبل در بازی با تراکتورسازی اگر می بردیم دوم می شدیم اما آن وقت هم چنین کاری نکردیم ما دنبال فوتبال زیبا هستیم. نباید قصاص قبل از جنایت کنیم. این اتفاق ممکن است برای بازیکن تراکتورسازی هم بیفتد که در جریان بازی دچار آسیب دیدگی شود. تراکتور تیم بسیار خوبی است و واقعا شایسته قهرمانی هستند این اطمینان را به شما می دهم که ما بدآموزی برای جوانان تیم نمی کنیم و اصلا دنبال این مسائل نیستیم.

سرمربی فولاد خوزستان در مورد اینکه تیمش همانطور که خوب گل می زند گل های زیادی می خورد، گفت: حاضریم ۵۰ گل بخوریم اما ۵۱ گل بزنیم و قهرمان شویم. نقطه مقابل دفاع ما خط حمله ماست البته اگر بخواهم موشکافی کنم تعداد گل های دریافت کرده ما بسیار عادی است اعتقاد دارم تیمی که گل می خورد از جلوی زمین می خورد همانطور که دیدید روی گل دوم بازیکن ما گوشه نقطه کرنر زمین تراکتورسازی توپ را از دست داد و همان توپ با اشتباه دروازه بان تیم وارد دروازه شد. در تمرینات تلاش می کنیم که این مسئله نیز برطرف شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید به حضورمان در صدر جدول نگاه کنیم در اوج بازی های خود هزار هوادار نیز به ورزشگاه نمی آیند اما تراکتورسازی هر زمان که اراده می کند ۵۰ هزار هوادار دارد که این کار را برای حریف مخصوصا تیم های جوانی مثل ما که به دلایل مختلف یک ملی پوش هم ندارند مشکل می کند.

فرکی در سوالی مبنی بر کیفیت لیگ خاطرنشان کرد: فکر می کنم بار فنی لیگ امسال نسبت به چند سال گذشته بالاتر بوده و این مسئله هم به خاطر ۱۶ تیمی شدن لیگ قابل پیش بینی بود چرا که می بینیم لیگ دسته اول باکیفیت تر شده است.

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه یک روز محمد مایلی کهن به خاطر اتفاقات داخل ورزشگاه گریه کرد، اظهار داشت: این اتفاق برای این بود که محمد مایلی کهن از جنس فوتبال است. او اگر گریه می کند دوست ندارد در ورزشگاه هیچ کسی مورد توهین قرار بگیرد. او فرق می کند با کسی که دنبال کاسبی از فوتبال است.

فرکی در مورد اینکه چرا می گوید حرکت مهاجم برزیلی اش عادی بوده است، گفت: من نگفتم این حرکت عادی است و به خاطر آن عذرخواهی هم کردم. گفتم چون او فرهنگ ما را نمی شناخت چنین اقدامی انجام داد اجازه بدهید حرف مان به سمت بحث و جدل پیش نرود نمی خواهم به گذشته بازگردم اما آیا حرکات کرار جاسم در تراکتورسازی مورد پسند بود؟ روزی او حرکتی انجام داد و باعث شد ۱۰ هزار صندلی در ورزشگاه شکسته شود. پس اگر کرار آن روز حرکت خاصی نکرده است بازیکن ما نیز امروز حرکت خاصی نکرده است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد فساد در فوتبال و اینکه آیا این مسئله در داوری ها تاثیرگذار بوده است، گفت: اگر فسادی باشد باید ریشه کن شود. چون من تا به حال با این مسائل روبرو نشدم نمی توانم ایمانم را بدهم و چنین حرفی بزنم اگر فسادی است باید با مستندات با آن برخورد شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات