رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، صحبت های زینی زاده را که پس از دیدار تراکتورسازی و فولاد درباره داور بازی مطرح کرده بود، " خجالت آور" خواند.

به گزارش افکارنیوز ، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، صحبت های زینی زاده را که پس از دیدار تراکتورسازی و فولاد درباره داور بازی مطرح کرده بود، " خجالت آور" خواند.

فریدون اصفهانیان در واکنش به حرف های حمید زینی زاده مبنی بر این که" داور نباید به خاطر یک جفت کفش علیه تیمش سوت بزند" اظهار کرد: اگر او واقعا این حرف را زده خیلی خجالت آور است. یعنی چه که یک مدیر چنین حرفی بزند؟ آدم از شنیدن این حرف خجالت می کشد. الان یک کودک دبستانی چهار جفت کفش دارد و آن وقت زینی زاده چنین حرفی می زند. او فکر کرده ۴۰ سال پیش است که چند نفر با یک جفت کفش بازی می کردند!

اصفهانیان در ادامه گفت: به تهران می آیم تا درباره مسائل پیش آمده در روزهای اخیر با کفاشیان و حسن زاده صحبت کنم. این همه ما و رسانه ها درباره این مسائل حرف می زنیم ولی هیچ تاثیری نداشته است. باید این مسائل هر چه زودتر از فوتبال جمع شود. مسئولان باید هر چه زودتر تصمیم درستی در این باره بگیرند.

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین گفت: بارها گفته ایم که نباید این مسائل وجود داشته باشد، اما زیاد گفتن باعث می شود ارزش حرف از بین برود. بارها گفته شده که تا اتهامی ثابت نشده نباید علنی شود، اما در فوتبال ما هر روز حرف تازه ای می شنویم. دادگاه هم ابتدا پرونده را بررسی می کند و رای می دهد، سپس به رای اعتراض می شود و یک قاضی دیگر آن را بررسی می کند و نهایتا در صورت تایید حکم، علنی می شود.

وی افزود: نمی دانم چرا آقایان مسئول جلوی این حرف ها را نمی گیرند. شاید هم رسیدگی می کنند، ولی نتیجه ای نمی گیرند! همه جای دنیا اشتباه داوری هست، اما کجا این حرف ها مطرح می شود؟

اصفهانیان در ادامه خطاب به مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، گفت: شما کار خودت را بکن! اگر اعتراض داری نباید آن را در رسانه مطرح کنی چون فوتبال صاحب دارد!

وی ادامه داد: این افراد واقعا حرفه ای نیستند. اگر رزومه آنها را بخوانید متوجه می شوید که چقدر در فوتبال بوده اند من که اصلا او را نمی شناسم و اسمی از او نشنیده ام.

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در ادامه به صحبت های چند هفته قبل علی دایی علیه محسن قهرمانی اشاره کرد و گفت: نمی دانم در آیین نامه کمیته انضباطی برای برخورد با این صحبت ها چه مواردی هست. وقتی کسی مثل دایی بدون اثبات یک مساله آن را رسانه ای می کند، کمیته انضباطی به جریمه نقدی بسنده می کند. هشت میلیون و ۱۰ میلیون برای امثال علی دایی پولی نیست!

وی ادامه داد: البته ما از کسی مثل علی دایی با آن همه تحصیلات و رزومه ورزشی انتظار داریم که چنین رفتاری نداشته باشد. کجای دنیا مانده که دایی به آن سفر نکرده باشد! این حرکات زیبنده دایی نیست و نمی دانم چرا این کارها را می کند. او این گونه نبود!

اصفهانیان درباره رفتارهای دایی در دیدار پرسپولیس و داماش هم گفت: بازی را نگاه کردم و نمی دانم چرا دایی این کارها را می کند. از یک مربی بزرگ که سابقه هدایت تیم ملی را هم دارد، این کارها بعید است.

وی افزود: متاسفانه رفتارهای مخرب به هم تیم ها پیدا می کند. قبلا الگوگیری از سوی جوان ها صورت می گرفت و حالا کسانی از رفتارهای غیر حرفه ای الگو می گیرند که سن بالا هستند. می گویند کاش وقتی خدا می خواهد پستی را به کسی بدهد اول ظرفیتش را بدهد. حضرت علی (ع) می فرماید اگر کسی بداند که توانایی و ظرفیت اداره یک پست را نداشته باشد و آن را بپذیرد خیانت کرده است. کار کردن در تیم بزرگی مثل تراکتورسازی کار هر کسی نیست!

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره عملکرد تورج حق وردی، داور دیدار فولاد تراکتورسازی هم گفت: از ناظر بازی وضعیت داوری را جویا شدم که او گفت پنالتی فولاد صحیح بوده و داور اشتباه تاثیرگذاری نداشته است.

وی ادامه داد: اکنون در همه بازی ها نماینده کمیته فرهنگی، انضباطی و پزشکی حضور دارند واین گونه نیست که فقط داور گزارش بازی را بدهد. به نظرم باید پول را از فوتبال جمع کنند. همه فقط به پیروزی فکر می کنند و معرفت و احترام خیلی کم رنگ شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات