حمیدرضاعرب: پس از سالها شاهد برگزاری بازی استقلال در ورزشگاه تختی تهران هستیم. ورزشگاهی که خاطرات تلخی را برای آبی ها به همراه دارد.

به گزارش افکارنیوز ، استقلالی ها در فصل دوم لیگ برتر امتیازهای زیادی را در این ورزشگاه از کف دادند. آن روزها ورزشگاه آزادی در دست ترمیم بود و ورزشگاه تختی هم شرایط مساعدی نداشت که این سبب شد آبی های پایتخت نتوانند خاطرات خوشی را در این ورزشگاه رقم بزنند. برخی معتقدند، اگربازی های استقلال و حتی پرسپولیس در آن فصل در ورزشگاه آزادی برگزار می شد، هیچ گاه سپاهان به قهرمانی لیگ نمی رسید. حالا دوباره استقلال پس از مدتها در پیکارهای لیگ برتر به ورزشگاه تختی تهران بازگشته است. جایی که تداعی کننده حس خوبی برای آبی ها نیست.

البته نسل بازیکنان استقلال به کلی عوض شده و چمن ورزشگاه تختی نیز نسبت به گذشته تغییرات بسیاری داشته و زمین برای انجام یک بازی تاکتیکی مساعد است. نفت و استقلال در حالی برابرهم قرارمی گیرند که همه تیمها در روزهای گذشته بازی های خود را برگزار کرده اند که آگاهی از نتایج رقم خورده می تواند به هر دو تیم که از جمله مدعیان قهرمانی لیگ به شمار می آیند، در راستای کسب نتیجه مطلوب یاری رساند.

نفت را هرگز نباید تیم دست و پا بسته ای دانست، اگرچه آنها در تاریخ ۶ بار رویارویی خود با استقلال هیچ گاه موفق به کسب پیروزی نشده اند و اغلب بازیهای شان را باخته اند. نفت را یحیی گل محمدی خوب سروسامان داده و از نظرتاکتیکی زردپوشان غرب تهران آن قدر توانمندی دارند که استقلال را با این همه ستاره در ورزشگاه خانگی شان زمینگیر کنند. کاری که با پرسپولیس کردند و دردقایق پایانی موفق شدند شاگردان علی دایی را مغلوب کنند. اما از سویی شکست احتمالی استقلال به نفت اوضاع این تیم را بسیار نابسامان و اسفبار خواهد کرد.

استقلال اگرچه سه بازی عقب افتاده دارد، اما شکست برابر نفتی که خود یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می شود، آنها را در وضعیت بسیار نامطلوب روحی-روانی قرارخواهد داد. دشواری های استقلال برای کسب نتیجه لازم در نبرد بعد از ظهر امروز وقتی بیشتر می شود که درمی یابیم قلعه نویی نمی تواند از بازیکنانی همچون جمشیدیان، حیدری و قاضی بهره بگیرد. وضعیت آمادگی دیگر بازیکنان استقلال با توجه به اینکه بسیاری در تیم ملی بازی کردند نیز مشخص نیست. برخی اختلافها نیز میان بازیکنان وجود دارد که نگرانی هایی برای کادرفنی استقلال به وجود آورده، اما آن ها امیدوارند، اخطار به بازیکنانی که با یکدیگر مشکل دارند، بتواند حداقل در بازیهای استقلال تأثیرگذار نباشد.

البته استقلال برای کسب نتیجه لازم نباید تنها هوش و حواسش را معطوف به تیم خود کند. در نفت تهران آن قدر بازیکن با انگیزه هست که لازمه مهار آنها فقط بازی من تو من است. بی شک اگر رضا نوروزی مهاجم نفت تهران به حال خود رها بشود، استقلال برای رسیدن به رؤیای خود که بازگشت به رتبه های بالای جدول است دچار مشکل خواهد شد. بنابراین امیرقلعه نویی و همکارانش باید بخوبی بازیکنانشان را نسبت به شگردهای بازیکنان حریف بخصوص مردان آماده ای همچون نوروزی و امیری و حتی ابراهیمی تفهیم کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات