سایت فیفا در گزارش بازی های امروز شنبه در جام جهانی نوجوانان را مهم و حساس دانسته و بازیکنانی که امروز در بازی ها تاثیرگذار هستند، را معرفی کرد که یکی از آنها سعید عزت اللهی است.

به گزارش افکارنیوز ، سایت فیفا در این گزارش بازی های تیم فوتبال ایران با آرژانتین و تیم عراق یا سوئد را تقابل آسیایی ها با تیم‎های مطرح اروپا و آمریکای جنوبی تلقی کرده و از بازی مکزیک - نیجریه به عنوان یک فینال زودرس نام برده شده است. بازی کانادا و اتریش هم یک بازی مهم برای گروه پنجم مسابقات است که می تواند در روز اول مشخص کننده تیم های مدعی باشد.

اما فیفا، بازی روز را بازی مکزیک و نیجریه دو ابرقدرت فوتبال پایه جهان می داند. نیجریه قهرمان سه دوره جام جهانی و موفق ترین تیم تاریخ جام جهانی در رده نوجوانان به مصاف مکزیکی می رود که دو بار جام جهانی را بالای سر برده و مدافع عنوان قهرمانی ست. این بازی امروز در العین برگزار می شود و توجه ها را به خود جلب کرده است.

سایت فیفا درباره بازی ایران و آرژانتین هم نوشته است که این بازی از چند جهت حائز اهمیت است. اول اینکه آرژانتین نمی خواهد جام جهانی را با تساوی یا شکست آغاز کند و دوم تیم با انگیزه و ناشناخته ایران است که برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیادی دارد، ایرانی که هر چند در جام جهانی ۲۰۰۱ امتیازی بدست نیاورد اما در جام جهانی ۲۰۰۹ چشم ها را خیره کرد و به مرحله یک هشتم نهایی رسید.

سایت فیفا با اشاره به اینکه سعید عزت اللهی بازیکن شاخص بازی های امروز است و باید بازی او را دید، درباره اش نوشت: " تیم نوجوانان ایران یک بازیکن ویژه در خط هافبک دارد که کاملا حرفه ای است. او با اینکه ۱۶ ساله است اما برای تیم بزرگسال ملوان بندرانزلی بازی می کند و به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفته تا جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران شود. "

در ادامه این مطلب آمده است: " سال گذشته و زمانی که لیگ ایران به پایان رسید، عزت اللهی در مراسم بهترین های لیگ برتر، به عنوان پدیده لیگ انتخاب شد. چندین باشگاه بزرگ ایران و حتی باشگاه های خارجی خواهان وی هستند و از همین حالا پیش بینی می شود اگر عزت اللهی بتواند بازی خوبی در جام جهانی ارائه کند، انتقال او به باشگاه های خوب دور از انتظار نخواهد بود. باشگاه های خوب جهان مطمئنا جام جهانی نوجوانان را زیر نظر دارند و بازیکنانی جای رشد داشته باشند را جذب خواهند کرد. "
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات