سرمربی فوتبال تراکتورسازی می گوید که در وضعیت بسیار بدی قرار دارد، چون به دلیل اتفاقاتی که می افتد به همه چیز بی اعتماد شده و نمی داند چه کار باید بکند. جلالی می گوید سرخورده شده، اما فوتبال را هم نمی تواند کنار بگذارد.

به گزارش افکارنیوز ، سرمربی فوتبال تراکتورسازی می گوید که در وضعیت بسیار بدی قرار دارد، چون به دلیل اتفاقاتی که می افتد به همه چیز بی اعتماد شده و نمی داند چه کار باید بکند. جلالی می گوید سرخورده شده، اما فوتبال را هم نمی تواند کنار بگذارد.

مجید جلالی درباره اتفاقات رخ داده در دیدار تیمش برابر فولاد و اعتراضش به نحوه قضاوت داوری بازی، گفت: اتفاقاتی که رخ داد اصلا برایم قابل فهم نیست. حتی الان که درباره بازی حرف می زنم حس بدی دارم. نمی دانم چه کار کنم. اصلا چطور می شود با این فوتبال کنار آمد؟

وی ادامه داد: در اولین بازی فصل وقتی توپ روی هوا بود، داور برای حریف پنالتی گرفت و بعد به وضوح ما را بازنده کرد. آن روز چون می خواستم به فوتبال متعهد باشم چیزی نگفتم، چون امیدم به کسانی بود که در مسند قضاوت هستند و حق را به حقدار می دهند، اما چنین چیزی نشد و همه چیز تمام شد. روزی هم که به خاطر یک جنجال همه چیز بر ملا شد فهمیدم که چه کلاهی سرم رفته است!

* نمی توانم حقم را بگیرم

جلالی ادامه داد: وقتی همه چیز بر ملا شد، ولی برای ما تصمیمی نگرفتند احساس بدی به من دست داد. دیروز (جمعه) هم با دیدن آن شرایط احساس کردم که نمی توانم حقم را بگیرم و حالا به شدت غمگین هستم و کاری از دستم بر نمی آید.

* حمایت های نابجا از داوران مشکل ساز شده است

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در واکنش به این که ناظر داوری دیدار تیمش برابر فولاد گفته داور هیچ اشتباه تاثیرگذاری نداشته است، اظهار کرد: همیشه با این حمایت های نابجا به مشکلات دامن زده اند. در همان بازی اول فصل خیلی ها گفتند که پنالتی و اخراج صحیح بوده است. بدون این که فکر کنند این حمایت شان به چه چیزی منجر می شود که البته منجر هم شد.

وی ادامه داد: وقتی داوری اشتباه می کند نباید از او حمایت نابجا شود و مجازاتش هم باید در خور شأن آن بازی باشد. وقتی داوری در جام جهانی یک پنالتی اشتباه می گیرد، مادام العمر محروم می شود. در لیگ برتر هم دیدار دو تیم بالای جدول حائز اهمیت است.

* می دانند ولی دنبال مدرک می گردند!

جلالی همچنین گفت: وقتی داور در اولین بازی فصل اشتباه می کند، ولی پس از مدتی ماجرا بر ملا می شود، آیا اعتمادی می ماند؟ هیچ کس تصمیم نمی گیرد. مسئولان می دانند چه شده، ولی به دنبال مدرک هستند! می خواهند ماجرا را ماست مالی کنند. چطور می توانم در این شرایط خودم را متقاعد کنم که باز هم حقم را بخورند، ولی سرم را بیندازم پایین و چیزی نگویم؟

* واقعا نمی دانم چه کار کنم

سرمربی با اخلاق تیم فوتبال تراکتورسازی در ادامه و در پاسخ به سوالی که حالا می خواهد چطور به کارش ادامه دهد؟ گفت: واقعا نمی دانم چه کار کنم. نه توان مبارزه دارم و نه می توانم با این ها کنار بیایم. نه می توانم فوتبال را کنار بگذارم و نه می توانم با این مسائل بسازم. سرخورده شده ام. وقتی می بینم به وضوح زحماتم را نابود می کنند و حقم را می خورند و نمی توانم آن را بگیرم و بدتر از آن جایی نیست که به آن شکایت کنم، دیگر نمی دانم چه کار کنم.

* باید بازی با پرسپولیس یا تجدید شود یا سه بر صفر به سود ما!

وی در ادامه به دیدار اول فصل تیمش با پرسپولیس اشاره کرد و گفت: وقتی در اولین بازی به آن روشنی حق ما را تضییع کردند، اعتراض نکردیم ولی هیچ نهادی از ما تقدیر نکرد و حق مان را هم بر نگرداند. داور را دو هفته محروم کردند و بعد به او دوباره قضاوت دادند، اما وقتی همه چیز بر ملا شد، نباید درباره بازی اول تصمیم بگیرند؟ آن بازی یا باید تجدید شود یا نتیجه اش سه بر صفر به سود ما اعلام شود.

* فوتبال ایران ملوک الطوایفی است

جلالی در ادامه گفت: با وضعیت فعلی گویی فوتبال ایران ملوک الطوایفی است و هر کسی باید خودش حقش را بگیرد! مسئولان باید به این مساله رسیدگی کنند، اگر چیزی هست دغدغه مردم را از بین ببرند و اگر نیست با کسانی که این حرف ها را می زنند برخورد کنند.

* خاطره بد از داوری بازی

جلالی در ادامه به ذکر خاطره ای پرداخت که گفته بود از قضاوت داوری بازی تیمش با فولاد داشته است: وقتی سرمربی فولاد بودم با سپاهان بازی داشتیم و در حالی که دو بر یک پیش بودیم، حق وردی پنج دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد، ولی تا هفت و نیم دقیقه طولش داد تا نتیجه سه بر دو به سود سپاهان شد. اصلا می گویم داور اشتباه کرده، اما خیلی غلط است که اشتباه داوری را جزئی از فوتبال بدانیم.

* مشکل دیروز یکی، دو تا نبود

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی همچنین گفت: اگر از کنار این مسائل بگذریم کسی که گفته پنالتی فولاد در بازی دیروز درست بوده، باعث بی اعتمادی می شود. من درست روبروی صحنه بودم و باورم نمی شد که داور پنالتی گرفته است. بعد از آن، صحنه واضح تری رخ داد که بازیکن فولاد سعید دقیقی را هل داد و یک بار هم مدافع فولاد آشکارا سانتر ما را با دست دفع کرد، اما داور از آنها گذشت. مشکل داور بازی یکی، دو تا نبود. وقتی ناظر بازی می گوید که داوری بی اشکال بوده، به او هم بی اعتماد می شویم.

* اشتباهات داوری زمیه کارهای ناپسند را فراهم می کند

جلالی در ادامه گفت: وقتی اشتباهات داوری صورت می گیرد، ولی داور مواخذه نمی شود، زمینه کارهای ناپسند فراهم می شود، در آن صورت خلافکاران با خود می گویند که اگر خلافی مرتکب شدند می گویند اشتباه کردیم!

* آن چه دیدم بی عدالتی آشکار بود

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا در اتفاقات روی داده در بازی تیمش برای فولاد ردپای گروه فسادی که بارها از آن نام برد، وجود دارد یا خیر؟ گفت: واقعا نمی دانم! آن چه دیدم بی عدالتی آشکار بود. از دو هفته قبل هم علیه ما جوسازی های زیادی ایجاد و مسائلی را به دروغ بیان کردند. این چه رقابتی است؟ نمی دانم مشکل را به چه کسی بگویم.

* مردم باید اراده برخورد با مفسدان را لمس کنند

جلالی در ادامه درباره ورود دستگاه های نظارتی و امنیتی مانند وزارت اطلاعات به مساله فساد در فوتبال، گفت: مردم باید اراده برخورد با فساد را لمس کنند. اگر اکنون نظر سنجی صورت بگیرد معلوم می شود که تک تک مردم معتقدند این اراده وجود ندارد. صحبت هایی که می شود برای آرام کردن افکار عمومی است. مردم باید باور کنند که اراده ای وجود دارد.

* علت استقبال کم مردم از بازی تیم ملی برابر تایلند

وی در ادامه گفت: همه مردم دارند اعتماد خود را از دست می دهند و این مساله بزرگ ترین آفت برای فوتبال ایران است. باید هر چه سریع تر اقدامی شود که این اعتماد باز گردد. باید یک نهاد قوی وارد کار شود که حرف اول و آخر را بزند.

* کم کم به خودم هم ناامید می شوم!

جلالی همچنین گفت: شرایط طوری است که کم کم به خودم هم ناامید می شوم. چطور می توانم مسائل را ببینم و تحمل کنم. فوتبال می گوید که اگر داور اشتباه کرد، تو سرت را بینداز پایین و برو، چون جایی هست که به مساله رسیدگی کند، اما عملا می بینم که در فوتبال ما چنین جایی نیست و این مساله خیلی آزار دهنده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات