سرپرست وزارت ورزش و جوانان در آستانه معرفی به مجلس شورای اسلامی، گفت: تابع رای و تصمیم مجلس شورای اسلامی و دولت هستم.

به گزارش افکارنیوز ، سیدرضا صالحی امیری اظهار کرد: این که من برای گرفتن رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شدم از اختیارات رییس جمهور است و این که چطور رای اعتماد بدهند در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی است. شما می توانید از رییس جمهور سوال کنید. من تابع رای و تصمیم مجلس و دولت هستم.

او همچنین درباره آغاز برگزاری انتخابات فدراسیون های ورزشی و در پاسخ به این پرسش که آیا به بازنشسته ها از جمله یزدانی خرم مجوز شرکت در انتخابات را می دهید، تاکید کرد: انتخابات فدراسیون ها تابع اساسنامه فدراسیون هاست که به تصویب رسیده است. کاندیداتوری برای ریاست فدراسیون ها تابع مقررات کشوری است که دیوان عدالت اداری و بازرسی کل کشور آن را به گونه ای تفسیر کردند که فدراسیون ها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی تابع مقررات خاص خودشان هستند.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا به یزدانی خرم مجوز می دهید؟ خاطرنشان کرد: این که چه کسانی می توانند در انتخابات شرکت کنند باز تابع مقررات است و این مساله که بازنشسته ها باید مجوز بگیرند درست است. من نمی توانم راجع به اشخاص صحبتی کنم!

صالحی امیری درباره مشکلات ورزشکاران نابینا و کم بینا به ایسنا، گفت: وظیفه همه مسئولان است که از این ورزشکاران حمایت جدی کنند. قطعا من برای سال ۹۳ حمایت کاملی را از فدراسیون جانبازان و نابینایان خواهم داشت. من سعی می کنم از دادن وعده های احساسی جلوگیری کنیم، اما دستور می دهم این جامعه هشت تا ده هزار نفری در اولویت باشد. قرار است در طول این هفته جلسه ای میان سجادی و مناف هاشمی (معاونین قهرمانی و پشتیبانی) و مسئول فدراسیون نابینایان برگزار شود تا بعد از بررسی مشکلات موجود، برای بازی های پاراآسیایی مالزی به نابینایان و کم بینایان کمک شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا می توانید مجموعه ورزشی اختصاصی برای نابینایان بسازید؟ گفت: ما در مجموعه کشور با مشکلات جدی بودجه مواجه هستیم. تخصیص های عمرانی کشور کمتر از ۲۰ درصد است، در تقسیم منابع اولویت بندی می شود. ما در مجموع ۳۲۰۰ پروژه نیمه تمام در کشور داریم، اما اخلاق حکم می کند که این عزیزان در اولویت باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات