مدیرعامل مستعفی باشگاه داماش درباره علت استفعایش، وضعیت داماش پس از او، اتفاق تلخی که برای سعید حلافی رخ داد و فساد در فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش افکارنیوز ، امیر عابدینی چند سالی است که مدیریت باشگاه داماش را برعهده دارد. این باشگاه در این مدت با مشکلاتی از قبل تغییر چند بار مالک باشگاه، بی پولی ها و مسدود شدن حساب بانکی روبرو بوده است، عابدینی چندین بار هم از این سمت استفعا داده بود، اما به درخواست مالکان به سر کار باقی مانده بود.

عابدینی پس از استعفای دوباره اش از مدیریت باشگاه داماش در گفت وگو با ایسنا در این باره و درباره مسائل دیگر صحبت کرده است.

* چرا از مدیریت داماش استعفا کردید؟

- یک کلام. شرایط برایم دیگر قابل تحمل نبود، ضمن این که دیگر ما را بس است. من کارهایم را کرده ام و حالا می خواهم در تهران یک مدرسه فوتبال تاسیس کنم.

* با توجه به این که در سال های اخیر، باشگاه داماش مشکلات متعددی داشته که با حضور شما رفع شده، با رفتن شما از این باشگاه مشکلی پیش نمی آید؟

- فکر نمی کنم مشکلی باشد. داماش می خواهد بماند و می ماند. توانم تمام شده است. سه سال است که می جنگم تا داماش نیفتد. از طرفی صبر بازیکنان تمام شده و نمی توانند به خاطر بی پول روی تیم وقت بگذارند. دیگر ماندنم در داماش فایده ای ندارد.

* با استعفای شما موافقت شده است؟

- ضرورتی ندارد که موافقت نکنند. باید یکسری کارها در باشگاه انجام دهم که طبق قرارداد مالکان باید ظرف یک ماه جایگزین مرا معرفی کنند. من هم قبل از نیم فصل اعلام کرده ام که هر تصمیمی می خواهند بگیرند. در این یک ماه کارهایم را جمع می کنم و باشگاه را به نفر بعدی تحویل می دهم.

* ماجرای سعید حلافی چه بود؟

- باید از خودش بپرسید! هر بازیکنی ممکن است در خانه اش هر اتفاقی بیفتد. باشگاه که نمی تواند وارد اتاق بازیکن شود. در چند سال گذشته هم اتفاقاتی برای بازیکنان بزرگ تیم ها رخ داده است، بازیکن قرارداد حرفه ای دارد و باید تکلیفش را انجام دهد. حالا ممکن است که کسی از دختر مورد علاقه اش جواب منفی بشنود و خودش را بکشد! (با خنده) وقتی خرد نباشد این کارها هم صورت می گیرد.

* با خودش صحبت کرده اید؟

حلافی پسر بدی نیست و نمی دانم چرا چنین کاری کرده است. گفته ام حالا که حالش خوب شده نزدم بیاید تا با او صحبت کنم. باید نصحیتش کنم.

* خودش گفته چون در ترکیب تیم نبوده خودکشی کرده است

- این طور باشد که هر هفته باید ۱۰ – ۱۲ نفر خودکشی کرده داشته باشیم (باخنده) . در هر بازی فقط ۱۴ نفر فرصت بازی پیدا می کنند، پس بقیه باید خودشان را بکشند؟ مثلا بازیکنی مثل جهانگیر عسگری باید تا حالا ۱۵ بار خودکشی کرده باشد.

* پس ماجرا چه بوده است؟

- این مسائل از درون آدم ها ناشی می شود که ریشه یابی اش به روانپزشک نیاز دارد. بحث اصلی مساله دوپینگ بوده است. آن قرصی که حلافی خورده، از سوی چند بازیکن در مقدار محدود مصرف می شده است. بازیکنی را که می دانند قرص خورده در ترکیب قرار دهند چه اتفاقی می افتد؟ به بازیکنان می گویند هر قرصی را نخورید و رعایت کنید.

* آن قرص چه بوده؟

- قرص آنتی هیستامین، برای آب ریزش بینی و چشم مصرف می شود و یک دانه اش هم دوپینگ محسوب می شود. وقتی بازیکن از این قرص سه بسته در خانه اش دارد، یعنی چه؟ حلافی فکر می کرده با زیاد خوردن این قرص خیلی دوپینگ کرده و نمی دانند که خودکشی کرده است! جوان انرژیکی مثل او نیازی به مواد نیروزا ندارد.

* این روزها بحث فساد در فوتبال بسیار مورد توجه قرار گرفته است، نظر شما چیست؟

- نمی گویم که از این مسائل بی اطلاع بودم، اما همیشه فکر کرده ام که اتفاقاتی افتاده ولی چون هیچ وقت سند و مدرک نداشته ام، داد زده ام ولی بدون مدرک داد زده ام! این روزها، اما آنقدر افشاگری زیاد شده که دیگر به سند و مدرک نیازی نیست و همه دستگاه ها وارد شده اند.

* استعفایتان از داماش به این مسائل مربوط بوده است؟

- شاید یکی از مسائلی که مرا اذیت کرد که از فوتبال بروم و مدرسه فوتبال تاسیس کنم، همین مساله بود. می خواهم برای آینده نوجوانان کار کنم تا فوتبال شان با اخلاق آمیخته شود.

* فوتبال ما با این وضع به کجا خواهد رسید؟

- مدیران و تمام جامعه فوتبال ایران یک عذرخواهی بزرگ به داوران بدهکار است. آیا ما هرگز از خود پرسیده ایم که از داوران چه توقعی داریم و در عوض برایشان چه کرده ایم؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات