بابک زنجانی؛

مالک باشگاه راه آهن سورینت به دفاع تمام قد از سرمربی پرسپولیس پرداخت و در حمله به برنامه ۹۰ نوشت: «یک برنامه بی هویت دایی را زیر سوال می برد. »

به گزارش افکارنیوز ، بابک زنجانی در مطلبی که روی صفحه شخصی خود منتشر کرده به دفاع از اعتبار جهانی دایی پرداخته و عملکرد صداوسیما و برنامه ۹۰ را زیر سوال برده است. در حالی که صادق رییسی کیا مدیرعامل راه آهن سورینت در برنامه ۹۰ تقابلی جدی با سرمربی پرسپولیس داشت این یادداشت بابک زنجانی می تواند جالب توجه باشد.

او ابتدا به این موضوع اشاره می کند که برنامه ۹۰ را ندیده است و بعد شروع به انتقاد می کند: «من خیلی وقت نداشتم تا دیروقت بیدار بمانم و شبکه های تلویزیونی را ببینم. شاید نزدیک به بار است برنامه ۹۰ را کوتاه آن هم به خاطر باشگاه سورینت راه آهن دیدم و بسیار متاسف سطح برنامه های آن مستند یا برنامه شدم. دنیا به سمت حرکت می رود و همه از اسطوره ها و تکنیک ها صحبت می کنند و پول در می آورند. همه دولت ها هزینه می کنند و نیروی متخصص پرورش می دهند و از آن درآمدزایی می کنند ولی ما قهرمانان و کسانی که زحمت کشیده اند را به سخره می گیریم و یک شبکه بی تدبیر هم برای چند صد تا کمیسیون پیام کوتاه قهرمانان کشورش را زیر سوال می برد و فکر می کند هنر کرده و مچ گرفته ولی نمی داند حیثیت و اصالت کشورش را به خاطر چند میلیون کمیسیون از بین می برد و می فروشد و زحمات کشیده شده مسوولان را از بین می برد و از همه مهم تر مردم را به فکر غلط و گناه سوق می دهد. »

دوست صمیمی علی دایی از آنچه در برنامه در مورد سرمربی پرسپولیس گذشت، ناراحت و ناراضی است: «به شخصی می گویند فلان کس را در باغ فلانی دارند می کشند کمک کنید، می گوید ای بابا شما به آن ملک فلانی میگی باغ؟ ما با این برنامه اصل کشتن و کمک را یادمان رفته، دنبال اثبات باغیم و مسئولان شبکه هم دنبال درآمد چند ساعته و با قیمت حیثیت قهرمانان کشورش و سرگرم کردن مردمی که فکر می کنند دنبال اثبات باغند ولی مردم هوشیارترند و متعجب که تا کی این مسخره بازی ها ادامه دارد. علی دایی اسطوره کشور ماست. چطور این شبکه اجازه می دهد ْن را با یک عکاس و بدنساز و سر دو میلیون پول وارد ساعت ها مشاجره کند و عده ای هم فکر می کنند مچی گرفته شده و تعقیب می کنند. »

زنجانی ۹۰ را برنامه ای بی هویت می خواند: «علی دایی مرد میلیاردری است که فقط برند نام او در دنیا برای کشورمان درآمد است. آخر یک برنامه بی هویت آن را زیر سوال می برد؟ اگر علی دایی ها تمام درآمد خارجی خود را حتی به یک نفر هم ندهند همین که وارد کشور می شود هر یک میلیون دلار آن از تورم اجناس کشور می کاهد چرا با کشور خود چنین می کنیم؟ »

او مباحث مطرح شده در برنامه عادل فردوسی پور را نامعتبر و بی ارزش می داند: «علی دایی و حتی داوران اتهام زده شده همه زحمت کشیده اند. شما فکر می کنید کسی آبرویش را برای دو میلیون از بین می برد. شما فکر می کنید یک داور که سال ها زحمت کشیده و برند فوتبال برتر کشورمان هستند حاضرند از یک عکاس برای یک بازی مسخره پول بگیرند؟ بله ممکن است از نظر مالی ضعیف باشند، ممکن است در تنگنا باشند ولی حیثیت و شغل شان را فدا نخواهند کرد. »

مالک باشگاه راه آهن سورینت برای اثبات دوستی خود با دایی تاکید می کند این باشگاه را فدای او خواهد کرد: «من شخصا باشگاه سورینت راه آهن را با تمام زحماتی که کشیده شده، فدای علی دایی و سرمایه های کشورم می کنم و کافی است با یک اشاره متحد شویم. نیازی به واریز پول به همدیگر نداریم و متاسفم که علی دایی را این شبکه جلوی مردم هم رده اشخاصی می کند که شاید فقط اسم وی را شنیده اند. بر فرض مثال اتفاقی هم باشد خب این که یک اتهام است چه مسلمانی هستیم و همه را جو گیر می کنیم و تهمت می زنیم چرا قبل از جنایت حکم صادر می کنیم؟ »

به اعتقاد او فردوسی پور در حال از بین بردن آبرو و اعتبار فوتبال ایران است: «تمام دنیا اگر کوچک ترین مشکلی هم ببینند از سرمایه های کشورشان آن را جلوه نمی دهند و اجازه بازتاب نمی دهند ولی این شبکه که فکر می کنه از مردمه به خاطر دو زار پول کاری می کنه دنیا بگه ایران لیگ برترش و داورهاش و مربیانش پول می گیرند و ناسالمند و اسطوره بودن علی دایی را زیر سوال می بره ولی یادآوری نمی کنه فوتبال ایران آن زمان که همیشه برتر بوده و استادیوم هزار نفری داشته، کشور های همسایه با توپ پارچه ای رو ماسه دنبال بازی بودند و حال به جای اینکه شبکه دنبال آوردن تکنیک از بیرون و درآمدزایی از اسطوره ها باشه دنبال فروش همین یک ذره آبروی باقی مانده است. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات