عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: مسئله ای که باید در ورزش به آن اشاره شود بحث احیای اخلاق در این حوزه است.

به گزارش افکارنیوز ، وقتی بحث خرید و فروش بازیکن و مسائل مالی مطرح می شود، نشان می دهد اخلاق در ورزش فاصله گرفته ایم و نیاز است کمیسیون اصل ۹۰ و مراجع قضایی به ورزش ورود کند تا حق ورزشکاری ضایع نشود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: مسئله ای که باید در ورزش به آن اشاره شود بحث احیای اخلاق در این حوزه است.

حسین گروسی، اظهار داشت: در مورد پرونده فساد در فوتبال ایران مسئله ای که باید در ورزش به آن اشاره شود بحث اخلاق است و احیای اخلاق در این حوزه بسیار مهم است. وقتی بحث خرید و فروش بازیکن و مسائل مالی مطرح می شود، نشان می دهد اخلاق در ورزش فاصله گرفته ایم و نیاز است کمیسیون اصل ۹۰ و مراجع قضایی به ورزش ورود کند تا حق ورزشکاری ضایع نشود.

وی افزود: اخلاق در ورزش فراموش شده و وزارت ورزش باید توجه کند چراکه بداخلاقی ها در ورزش روز به روز بیشتر می شود و در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. ما با کشورهای غربی فرق می کنیم اما امروز مشخص است از اخلاق دور شده ایم و این مسئله اصلا برای مملکت ما خوب نیست.

عضو فراکسیون ورزش مجلس تأکید کرد: فساد در فوتبال چه کم باشد و چه شدت داشته باشد، زیبنده ورزش ما نیست. کمیته انضباطی و کمیسیون اصل ۹۰ و دادگاه جای خودش را دارد اما بحث این است که چرا اصلا باید این مسائل در ورزش ما وجود داشته باشد؟ ورزش ما باید الگوی پاکی باشد، نه اینکه کمیسیون اصل ۹۰ و دادگاه به ورزش ما ورود کنند. اگر بحث فساد یک یا دو مورد باشد، اشکال ندارد و به آن رسیدگی می کنیم اما بسیاری از جوان ها ناراحت هستند که جذب باشگاه ها نمی شوند اما برخی افراد با روابط جذب باشگاه ها می شوند.

گروسی در پایان گفت: برخورد با فساد وظیفه ما نیست و وظیفه دستگاه های قضایی است. ما در بحث اخلاق و احیای اخلاق در ورزش تأکید داریم و انشاء الله وزیر ورزش که انتخاب شود، با او جلسه می گذاریم و ورود خواهیم کرد و مجلس در مورد این مسائل بی تفاوت نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات