رشیدی؛

مربی دروازه بان های تیم زیر ۲۲ سال گفت: «رحمتی از این اخلاق ها ندارد که بخواهد برای باشگاه تعیین تکلیف کند. »

به گزارش افکارنیوز ، منصور رشیدی درباره عملکرد علی بیرانوند در بازی نفت تهران مقابل استقلال عنوان کرد: «طی ماه های گذشته در چند نوبت گفتم که بیرانوند می تواند آینده فوتبال ایران باشد. او در چند بازی اخیر تیم زیر ۲۲ سال هم عملکرد فوق العاده ای داشت و خوشبختانه در برابر تیم بزرگ استقلال هم خوب بازی کرد. از دید من در گلی که تیم نفت خورد هم بیرانوند مقصر نبود چون توپ در نیر یک وارد دروازه شد و آن فصا معمولا باید توسط مدافعین پوشش داده شود. »

وی ادامه داد: «بیرانوند مرتب با من در تماس است و سعی می کنم تجاربی که در زندگی و فوتبال دارم را به او منتقل کنم. از دید من این جوانان آینده ساز فوتبال ما هستند و باید کاری کنیم تا بستر حصور آنها در مسابقات حساس فراهم شود. من خودم همواره به حضور بازیکنان جوان تاکید داشته ام. شیخ ویسی را در ۱۶ سالگی درون دروازه سایپا قرار دادم و حالا سال ها است نتیجه اش را می بینید. یا طالب لو که در سنین پایین در کنار برومند و قاسمی آبدیده شد و توانست پله های ترقی را طی کند. »

رشیدی درباره وضعیت سیدحسین حسینی دیگر دروازه بان تیم زیر ۲۲ سال که در عضویت استقلال قرار دارد، اظهار داشت: «حسینی هم جوان خوبی است. او سن کمی دارد اما بسیار پخته عمل می کند. شنیده ام درباره حسینی او را با عابدزاده مقایسه می کنند اما به نظر من این دروازه بان می تواند بهتر از عابدزاده هم شود. او در تمرینات اخیری که با تیم زیر ۲۲ سال داشت، بسیار باانگیزه بود و کادرفنی استقلال می تواند به این بازیکن در مسابقات آینده اطمینان کند. توصیه ام به کادرفنی استقلال این است به حسینی اعتماد کنند. او بچه حرف شنویی است و مطمئنم استقلال ضرر نخواهد کرد. »

پیشکسوت استقلال درباره عملکرد مهدی رحمتی در فصل جاری گفت: «او شاگرد خودم بوده و مورد احترام و علاقه ام قرار دارد اما فکر می کنم مدتی است کم حرف گوش می دهد. البته من از نحوه تمرینات این دروازه بان اطلاعی ندارم. »

رشیدی درباره گلی که رحمتی از نفت تهران دریافت کرد، اظهار کرد: «به طور کلی وقتی توپ از فاصله حدود ۴۰ متری در مقابل دروازه بان قرار می گیرد و هر لحظه امکان شوتزنی وجود دارد اولین وظیفه دروازه بان این است که کمی خمیده شود و دقیقا به توپ نگاه کند. متاسفانه مهدی رحمتی در بازی مقابل نفت و در هنگام گل این تیم صاف ایستاده بود و فقط جریان مسیر توپ را نظاره می کرد. دقیقا همان اتفاقی که در بازی با اف سی سئول در تهران افتاد. از دید من اگر این دروازه بان در شرایط آمادگی همیشگی اش قرار داشت می توانست این دو توپ را مهار کند. »

وی ادامه داد: «در گل هایی که استقلال در این فصل خورده است، هم خط دفاع را مقصر می دانم و هم دروازه بان را. به نظر من خط دفاع استقلال باید هماهنگ تر باشد تا بتواند سد محکمی در مقابل حملات حریف ایجاد کند. یادم هست وقتی در کادرفنی استقلال مسئولیت داشتم، در کل مسابقات رفت و برگشت ۲۰ گل بیشتر نمی خوردیم اما متاسفانه در حال حاضر آمار گل های خورده استقلال بسیار بالا است. »

رشیدی درباره اینکه چه توصیه ای به رحمتی دارد، بیان داشت: «من اگر جای مربی دروازه بان های استقلال بودم بیشتر روی خروج از دروازه و رفلکس سریع با این دروازه بان کار می کردم. وقتی من مربی دروازه بان های استقلال بودم، در هر تمرین بیش از ۱۰۰ ضربه پیاپی برای سرعت در عکس العمل ها در نظر می گرفتم. کار با دروازه بان یک کار علمی است. هر سال ۲۰ درصد تمرینات جدید از سوی مدرسان فیفا برای دروازه بانی اضافه می شود ولی می بینیم متاسفانه گاهی اوقات در کشورمان تمرینات سنتی برای دروازه بان ها در نظر گرفته می شود. »

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نداشتن رقیب یکی از عوامل ضعف دروازه بان استقلال تلقی می شود یا نه، گفت: «من بر این باورم حضور یک دروازه بان رقیب باتجربه به مهدی رحمتی کمک زیادی می توانست بکند. البته در انتخابی و نقل و انتقالی باشگاه مقصر است و نمی توان بازیکن را مقصر قلمداد کرد. با این وجود معتقدم رحمتی از این اخلاق ها ندارد که بخواهد برای باشگاه تعیین تکلیف کند. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات