کمیته ملی المپیک با سیاست های وزارت ورزش و جوانان همسو است

سرپرست وزارت ورزش و جوانان می گوید این وزارتخانه دخالتی در فرآیند انتخابات کمیته ملی المپیک نخواهد داشت.

به گزارش افکارنیوز ، سرپرست وزارت ورزش و جوانان در پایان نشست صبح امروز خود با اعضای کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک و در ارزیابی اش از جلسه برگزار شده، گفت: صبح امروز نشست مثبت وسازنده ای با اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک داشتیم و طی آن بحث های دوجانبه خوبی انجام شد. پیش از این نیز ۲ جلسه برگزار کرده بودیم که در ۳ حوزه به توافق رسیدیم که بحث برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک در ۲۵ آذر ماه سال جاری از جمله آن است.

وی افزود: توافق شد که در خصوص بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی همکاری های مشترکی برای نتایج بهتر داشته باشیم.

صالحی امیری اضافه کرد: در زمینه کمک های مالی به فدراسیون ها و استقلال مالی آنها پیشنهادهایی مطرح شد که مورد توجه قرار گرفت. به هر حال باید این نکته را مد نظر داشت که کمیته ملی المپیک عضو خانواده بزرگ ورزش ایران است و همه ما باید تلاش کنیم که جایگاه ورزش در کشور با مدال آوری بیشتر در میادین مختلف و ایجاد شادی و شور و نشاط بیشتر در کشور ارتقاء یابد.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر فضای مثبت موجود در نشست صبح امروز، گفت: خوشبختانه اساس نامه کمیته ملی المپیک نیز به تصویب رسیده و کمیته بین المللی المپیک نیز آن را مورد تایید قرار داده و مشکلی در این زمینه نیست. وزارت ورزش و جوانان ضمن آنکه استقلال کمیته ملی المپیک را به رسمیت می شناسد تلاش دارد تا با همفکری و همکاری و حمایت از مجموعه ورزش، بسترهای لازم را برای رشد و شکوفایی ورزش ایران اسلامی فراهم آورد؛ ضمن آنکه کمیته ملی المپیک و اعضای هیات اجرایی آن نیز با سیاست های کلان ملی و حاکمیتی وزارت ورزش و جوانان همسو هستند و همه باید جملگی بکوشیم تا با همدلی و توافق همه جانبه در جهت خدمت به جامعه ورزش کشور، قدم های موثری را به جلو برداریم.

صالحی امیری در پاسخ به این سئوال که آیا وزارت ورزش و جوانان در مسیر انتخابات کمیته ملی المپیک از کاندیداها و جریان خاصی حمایت خواهد کرد؟ گفت: قطعا این کار را نخواهیم کرد. اساسنامه کمیته ملی المپیک مستقل است و باید بر اساس آن انتخابات برگزار شود. بنابراین هیچ مداخله ای در فرآیند انتخابات و کارهای اجرایی کمیته نخواهیم داشت و حتما از برنامه های آنها حمایت خواهیم کرد. به شخصه اعتقاد دارم کمیته ملی المپیک ظرفیت بزرگ بین المللی است و ما در مجامع بین المللی از طریق کمیته ملی المپیک پیام های خود را می رسانیم و اهداف جامعه ورزش را در حوزه قهرمانی از طریق آن تعقیب می کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات