رییس فدراسیون فوتبال درباره وضعیت رسیدگی به مشکلی که بین علی دایی و محسن قهرمانی به وجود آمده است، عنوان کرد: این موضوع به جای خاصی نرسیده و ما در حال تحقیقات هستیم و به نظرم این نوع مسایلی که پیش می آید، جو را به هم می ریزد و به فضای ورزشی لطمه می زند و ما نباید به این مسایل دامن بزنیم.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان در حاشیه مراسم تجلیل از ورزشکاران و قهرمانان باشگاه ملی حفاری در تالار ملی حفاری اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت هایی است که در ورزش و به ویژه درفوتبال و فوتسال فعالیت خوبی دارد و امسال از فوتسال بانوان این باشگاه، شش ملی پوش در تیم ملی داشتیم که تیم ملی هم توانست در بازی های آسیایی به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند.

وی افزود: به هر حال به نظرم فعالیت های شرکت ملی حفاری در کشور جزو بهترین فعالیت های ورزشی است که این موضوع می تواند به تیم های ملی کمک کند. ما هم آماده کمک به خوزستان که مهد فوتبال کشور است، هستیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که باتوجه به مشخص شدن سرگروه های جام جهانی ۲۰۱۴ فکر می کنید بهتر است ایران با کدام تیم ها هم گروه شود؟ گفت: ما با هر تیمی که هم گروه شویم، جزو بهترین تیم دنیا است و در هر صورت ما باید تیم ملی مان را قوی کنیم تا بتوانیم مقابل تمام تیم ها بایستیم.

وی هم چنین درباره وضعیت رسیدگی به مشکلی که بین علی دایی و محسن قهرمانی به وجود آمده است، عنوان کرد: این موضوع به جای خاصی نرسیده و ما در حال تحقیقات هستیم و به نظرم این نوع مسایلی که پیش می آید، جو را به هم می ریزد و به فضای ورزشی لطمه می زند و ما نباید به این مسایل دامن بزنیم. به نظرم اگر چنین مسایلی در فوتبال پیش بیاید، باید مخفی شود. قطعا این مسایل پیگیری خواهد شد و از چشم مان دور نخواهد ماند. مطمئن باشید کسانی هم که بخواهند در فوتبال تبانی کنند، با آن ها برخورد خواهیم کرد.

کفاشیان بیان کرد: به هر حال این مسایل در فوتبال کشور وجود دارد که البته درصد آن بسیار کم است. به نظرم این مسایل باتوجه به حجم بزرگ فعالیت فوتبال، کم است. این مسایل از نظر ما حل شده است. شکایتی در این خصوص شده و یک گروه تحقیق در فدراسیون در حال کار کردن روی این موضوع هستند و هنوز هم مدرک مستندی به دست مان نرسیده است که بتوانیم در این زمینه تصمیم گیری کنیم. به هر حال زمانی که نتایج تحقیقات مان مشخص شد، می توانیم تصمیم گیری کنیم. ما عجله ای برای این مسایل نداریم و کار باید روال طبیعی خود را دنبال کند و پیش رود. در هر صورت امیدوارم این نوع مسایل کمتر در فوتبال کشور اتفاق بیفتد.

وی همچنین درباره درگیری لفظی که بین حجت الاسلام و المسلمین علیپور و قلعه نویی به وجود آمده است، گفت: به نظرم اصلا به صلاح ورزش کشور نیست که این مسایل را رسانه ای کنند و این مسایل مربوط به ما در فدراسیون است.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که باتوجه به این که قرار است برخی از دارایی هایی ایران در بانک های آمریکایی آزاد شود، آیا شامل آن پولی که فیفا در اختیار فدراسیون ایران قرار داده است هم خواهد شد؟ عنوان کرد: بله و امیدوار هستیم که این پول هر چه زودتر آزاد شود و علاوه بر این که مسایل کلی ما حل شود، بتوانیم باتوجه به این که تحریم های ورزشی هم برداشته شده است، این پول را خرج جوانان و نوجوانان مان کنیم. مبلغ این پول یک میلیون دلار است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که باتوجه به این که کی روش از بازیکنان دو ملیتی بسیار استفاده می کند، آیا این موضوع باعث بی انگیزگی بازیکنان لیگ ما نخواهد شد؟ گفت: به هر حال ما باید بین المللی فکر کنیم. این بازیکنان ایرانی که در خارج از ایران هستند، شناسنامه، تابعیت و ریشه ایرانی دارند و ما از این سرمایه ها هم استفاده می کنیم.

کفاشیان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که آیا فدراسیون نسبت به اعتراض رسمی باشگاه فولاد به لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی ترتیب اثری خواهد داد یا خیر؟ اظهار کرد: در برنامه ما است که همراه با کی روش سفری به خوزستان داشته باشیم تا او از نزدیک از باشگاه و امکانات خوزستان دیدن کند تا بتوانیم برنامه ریزی های لازم را برای حضور تیم ملی در این جا و برگزاری بازی های دوستانه ای که ممکن است در غدیر داشته باشیم، انجام دهیم. مطمئن باشید کی روش در برنامه های خود عجله نمی کند و نمایشی هم کار نمی کند؛ او تمام این موارد را زیر نظر دارد و خواهید دید از بهترین های باشگاه فولاد هم به تیم ملی دعوت خواهد کرد. کی روش بازی های لیگ را دقیقا زیر نظر دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات