فلیکس بریچ، داوری که این هفته عجیب ترین گل چندسال فوتبال اخیر جهان را پذیرفت، برای نبرد میلان و بارسلونا در روز سوم رقابتهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان برگزیده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، داور آلمانی جمعه گذشته در جریان دیدار تیمهای بایرلورکوزن و هوفنهایم اشتباهی باورنکردنی مرتکب شد و توپ اشتفان کیسلینگ را که از زمین بیرون رفته و به دلیل سوراخ بودن تور دروازه دوباره به درون آن راه یافته بود، به نفع لورکوزن گل دانست!

انتخاب او برای قضاوت دیدار امشب دو تیم سروصداهای زیادی را در نشریات اسپانیایی و ایتالیایی به همراه داشت و مسلماً حضور بریچ در نقش داور این مسابقه می تواند جذابیت های این نبرد را بیش از پیش افزایش دهد.

بریچ با وجود اعتراضهای بازیکنان هوفنهایم و تعجب خود بازیکنان لورکوزن، از تغییر تصمیم خودداری کرد. میلان سال گذشته یک باردر جریان دیدار با زنیت سن پترزبورگ در مرحله گروهی با بریچ که داور وسط بود، روبرو شد و بارسلونا هم اخیراً خاطره خوبی از حضور او در مسابقات خود نداشته است.

داور آلمانی نبرد چلسی و بارسلونا را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ در استمفوردبریج سوت زد و یک خطای آشکار روی اینیستا را پنالتی نگرفت. میلان برای نبرد سرنوشت ساز این گروه مقابل کاتالونیایی ها بالوتلی اصلی ترین ستاره خود را در اختیار ندارد.

میلان این هفته با اتخاذ یک سیستم دفاعی فشرده توانست از سد اودینزه عبور کند. این درحالی است که روسونری، بالوتلی، دیونگ، آبیاتی، مکسس، ال شاروی، دشیلیو، پاتزینی و بونرا را دراختیار نداشتند، اما برای مغلوب کردن بارسلونا یا کسب یک تساوی برابر قهرمان اسپانیا، آلگری به تیم بهتری نیازدارد.

تیم او دراین فصل تنها مقابل پی اس جی در مرحله پلی اف چمپیونزلیگ و مقابل سلتیک و دقایق پایانی دیدار در برابر آژاکس خوب ظاهر شده است.

برای بازی امشب دیونگ و مکسس که میلان را مقابل اودینزه به خاطر محرومیت همراهی نکردند، به ترکیب روسونری اضافه می شوند. میلان برای اینکه صدرنشینی گروه را از مسی و هم تیمی هایش بگیرد و در مرحله یک هشتم نهایی با قرعه سختی روبرو نشود، باید هرطور شده دراین بازی دروازه میهمان خود را بازکند.

درغیاب بوئاتنگ که هیچ گاه درفوتبال خود تداوم لازم را نداشت، ولی در بازی های مهم لیگ قهرمانان خوش می درخشید، زوج ماتری و روبینیو نمی تواند تضمین مناسبی برای پیروزی برابر بارسلونا باشد. بیرسا هم که در غیاب مصدومان و محرومان فراوان میلان دراین فصل ۲ گل برای تیمش زده هنوز تجربه حضور درچنین میدانهایی را ندارد. ترکیب ایده آل برای خط حمله روسونری کاکا- بالوتلی- ال شاروی خواهد بود که درحال حاضر امکان حضور آن در زمین وجود ندارد.

شنبه شب در پانزده دقیقه ای که کاکا به زمین بازگشت، جان تازه ای به میلان بخشید و شاید با بازگشت سوپرماریو میلان بتواند زوجی رویایی در خط حمله خود دراختیار داشته باشد. اما کاکا در این بازی به احتمال فراوان روی نیمکت خواهد نشست.

بالوتلی هم که به درد عضلانی دچار شده، دربهترین حالت او را روی نیمکت همراهی می کند. بازی نکردن در چنین دیداری برای هردوی آنها افسوس بزرگی در پی خواهد داشت. کاکا تا زمانی که به اوج آمادگی نرسد، با نیمکت نشینی کنار می آید.

اما برای میلان مهم ترین نکته این است که او در چند دقیقه ای هم که فرصت حضور درزمین را پیدا می کند، بار دیگر به کاکا سال ۲۰۰۷ تبدیل شود. درآن سال میلان به لطف گلهای او در لیگ قهرمانان پیروز شد.

میلان دربرابر بارسلونا چیزی برای از دست دادن ندارد و درصورت شکست احتمالی تیم آلگری اعتماد به نفس خویش را تا حد زیادی از دست خواهد داد.

برنامه کامل بازیها:
شالکه- چلسی
بازل- استوابخارست
آرسنال- دورتموند
ناپولی- مارسی
میلان- بارسلونا
آژاکس- سلتیک
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات