فدراسیون فوتبال آلمان قبول کند، در کلاس های مربیگری شرکت می کنم

وحید هاشمیان با اشاره به حضور ایران در جام جهانی گفت: در جام جهانی تیم ضعیف وجود ندارد، اما امیدوارم ایران در گروهی آسان تر قرار بگیرد و شانس صعود داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، تیم نیندورفر تی. اس. وی فصل پیش یک سال بسیار بد را پشت سر گذاشت و با ۶۳ گل خورده بدترین خط دفاعی اوبرلیگای هامبورگ را داشت، اما در این فصل تاکنون توانسته بهترین خط دفاع لیگ باشد. این همان قولی است که وحید هاشمیان ابتدای فصل داده بود و می خواست تیمش در سازماندهی دفاعی برعکس سال قبل عمل کند.

اکنون نیندورفر با ۹ گل خورده در ۱۲ هفته بهترین خط دفاعی اوبرلیگاست. وحید هاشمیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در این باره و برخی مسائل دیگر صحبت کرده که در زیر می خوانید.

در خارج از خانه یک برد پرگل به دست آوردید و ۳ گل در خانه برامفلدر به این تیم زدید. اکنون اوضاع تیم تان چطور است؟

برد خوبی بود و توانستیم در جدول تا رتبه هشتم صعود کنیم. بازیکنان در این بازی خیلی خوب کار کردند و به همین دلیل با ۳ گل برنده شدیم. در کل شرایط خوبی داریم اما تیم ما یک مشکل بزرگ دارد.

چه مشکلی؟

مشکل بزرگ تیم ما این است که مقابل تیم های ضعیف لیگ نتیجه را واگذار می کنیم و امتیازهای حساس را از دست می دهیم. برابر تیم های ضعیف خوب بازی نمی کنیم اما مقابل تیم های بزرگ خوب بودیم و حتی در بازی های خارج از خانه هم توانستیم امتیاز بگیریم و حتی به پیروزی های خوب دست پیدا کنیم.

پس از گذشت ۱۲ هفته از اوبرلیگا از شرایط نیندورفر راضی هستید؟

ما در تیم یک هدف گذاری داشتیم. ابتدای فصل هم گفتم که می خواهم سازماندهی دفاعی تیم را ترمیم کنم. چون نیندورفر فصل گذشته ۶۳ گل خورده بود و ۱۷ شکست هم در کارنامه داشت، هدف و تمرکزمان را روی این موضوع گذاشتیم. در این امر موفق عمل کردیم و خط دفاعی با همان بازیکنان فصل قبل توانسته بهترین خط دفاعی اوبرلیگا شود.

بعد از ترمیم خط دفاعی می خواهید چه هدفی را در این تیم دنبال کنید؟

رسیدن مان به رتبه هشتم جدول جهش خیلی خوبی بود و این وضعیت را برای خودم خوب می دانم. هدف بعدی مان هم این است که تا جایی که می توانیم خودمان را در جدول بالا بکشیم و در رتبه های بالایی جدول حضور داشته باشیم. نیندروفر فصل قبل در رتبه چهاردهم قرار گرفت و حتی اگر در ۲ بازی پایانی فصل برنده نمی شد سقوط کرده بود. در کل در این فصل آمارمان خوب بوده اما سعی می کنیم بهتر شویم.

برای فصل بعد هم برنامه ای دارید که در نیندورفر باشید و بخواهید این تیم را قهرمان کنید؟

تمام هدفم با نیندورفر فقط مربوط به امسال است. فعلا برای فصل بعد هدفی در نظر نداریم و با مسئولان باشگاه هم فقط برای این فصل صحبت کرده ام. از حالا زود است که بخواهم درباره فصل بعد صحبت کنم.

همیشه به دنبال پیشرفت بودید. اکنون که مربیگری می کنید برای پیشرفت در کلاس های مربیگری هم حاضر می شوید؟

بیشتر کلاس های مربیگری را طی کردم و یکسری از مدارک را گرفته ام. اکنون هم بیشتر در دوره های مربیگری کوتاه مدت حاضر می شوم و مربیگری ام در نیندروفر هم تجربه خوبی است تا پیشرفت کنم. می خواهم در کلاس های مربیگری فدراسیون فوتبال آلمان هم شرکت کنم و اگر فدراسیون فوتبال آلمان قبول کند برای حضور در این کلاس ها درخواست خواهم داد.

بیشتر تیم های حاضر در جام جهانی مشخص شدند. با حضور این تیم ها به نظرت جام جهانی ۲۰۱۴ با کیفیت تر از جام جهانی ۲۰۱۰ می شود؟

این سوال در این شرایط کمی سخت است. چون من باید تمام تیم ها را بشناسم و بعد صحبت کنم که اکنون شناختی از همه تیم ها ندارم. چیزی که مسلم است اینکه فوتبال هر روز و هر سال پیشرفت خوبی می کند و اکنون نیز شرایط نسبت به جام جهانی ۲۰۱۰ خیلی فرق کرده است. همین پیشرفت باعث می شود جام جهانی در برزیل با کیفیت تر باشد.

دوست دارید ایران در برزیل با کدام تیم ها همگروه شود؟

در جام جهانی تیم ضعیف وجود ندارد وگرنه می گفتم ایران با ضعیف ها همگروه شود، اما امیدوارم قرعه کشی طوری باشد که ایران در آسان ترین گروه قرار بگیرد تا شانس صعود داشته باشد.

از تیم ملی آلمان شناخت خوبی دارید. مسلما در این شرایط هم گروهی با آلمان که نمی تواند برای ایران خوب باشد؟

فرقی ندارد ما در چه گروهی قرار بگیریم چون همه تیم هایی که به جام جهانی آمده اند تیم های خوبی بودند که مجوز حضور در برزیل را گرفته اند. در جام جهانی گروه راحت وجود ندارد اما می توان در گروهی قرار گرفت که شانس صعود بیشتر شود. آلمان تیم بسیار خوبی است و فکر می کنم تیم ها بازی راحتی مقابل آلمان نداشته باشند.

تیم نوجوانان اکنون در جام جهانی حضور دارد. شرایط این تیم را دنبال می کنید؟

زمانی که تیم نوجوانان در آلمان اردو زده بود تماس تلفنی با دوستی مهر داشتم و به او خسته نباشید گفتم. متاسفانه به دلیل درگیر بودن در بازی های اوبرلیگا نشد که به اردوی آنها بروم اما تا حدودی از شرایط باخبرم.

پس بازی با آرژانتین را هم باید دیده باشید؟

از طریق اینترنت دیدم اما چون سرعت پایین بود صحنه هایی از بازی را از دست دادم. در کل فکر می کنم بازی در اختیار بازیکنان ایران بود و آرژانتین آنقدر که باید نتوانست خوب عمل کند. حتی در مقاطعی از بازی تیم ملی ما شانس داشت که دوباره گل بزند و برنده بازی شود.

ضعف نوجوانان را در کجا دیدید؟

خط دفاعی ما مشکلاتی را داشت که اگر آرژانتینی ها کمی در استپ ها و توپ های به دست آمده شان دقت می کردند کار برای ما خیلی سخت می شد. فکر می کنم ایران برابر تیم بزرگ آرژانتین که البته بیشتر یک نام بزرگ بود خوب کار کرد و حتی فرصت پیروزی هم داشت. این را هم در نظر بگیریم که تیم نوجوانان ما با کمترین امکانات مقابل آرژانتین با بهترین امکانات بهتر کار کرد.

با این وجود برای نوجوانان شانس صعود قائل هستید؟

من بازی اتریش و کانادا را ندیدم و نمی دانم بازی آنها به چه شکل است. مسلما وقتی بازی این دو تیم را ندیدم نمی توانم نظر بدهم اما برای نوجوانان آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بتوانند از گروه شان صعود کنند و در ادامه نیز نتیجه خوبی بگیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات