برخی هواداران تیم ملی فوتبال بوسنی هرزگوین شاهکار کرده و به جای لیتوانی، سر از لتونی درآوردند.

به گزارش افکارنیوز ، در چند روز گذشته هواداران فوتبال در قاره اروپا همتایان خود در بوسنی هرزگوین را به تمسخر گرفتند. در اکثر شبکه های اجتماعی و در وبلاگ ها، اروپایی ها دوستداران تیم ملی بوسنی هرزگوین را مورد طنز و کنایه قرار داده اند.

علت این امر به خاطر اشتباه عجیبی است که گروهی از هواداران تیم ملی بوسنی مرتکب شدند. آنها که تیم کشورشان عاقبت به جام جهانی صعود کرد، می خواستند شاهد آخرین بازی آن در مرحله مقدماتی در روز سه شنبه گذشته و در دیدار خارج از خانه در شهر کانواس لیتوانی باشند.

اما به خاطر بی توجهی در ثبت و اخذ بلیت هوایی، سر از لتونی درآوردند!

*انتقاد خودی از خودی

این موضوع آنقدر مورد بحث و شوخی قرار گرفت که حتی رسانه های بوسنی نیز از این رفتار انتقاد کردند.

یک روزنامه چاپ سارایووا نوشت: در هیچ کجای دنیا چنین هوادارانی پیدا نمی کنید که ندانند به کدام کشور سفر می کنند. هوادارانی که حتی در بدو ورود شان به مرکز لتونی، ساکت باقی ماندند و زحمت سئوال کردن را به خود ندادند.

این روزنامه ادامه داد: آنها پس از ورود به فرودگاه ریگا، راحت و بی دغدغه، چمدان های خود را دریافت کردند اما به تابلو های فرودگاه نگاه نکردند کجا هستند.

گزارشگر این نشریه نوشت: تازه وقتی وسایل خود را دریافت کردند، از مقام های فرودگاه آدرس محل بازی را می گرفتند. واقعا که این رفتار، نهایت بی توجهی و نادانی است.

*کاری کردند که کل اروپا بخندند

همچنین در مورد این شاهکار عجیب هواداران بوسنی هرزگوین، یک سایت محلی نوشت: حدود ۲ ساعت پس از ورود این عده که حدود ۳۰۰ نفر بودند، تازه متوجه شدند به جای لیتوانی، سر از لتونی درآورده اند. یعنی کلی فاصله با محل انجام بازی دارند و به خاطر کمبود زمان و امکانات مالی، قادر به انجام پرواز مجدد و رفتن به لیتوانی نیستند. به ناچار باید در لتونی، از طریق تلویزیون شاهد بازی تیم کشورشان باشند.

این سایت از قول یکی از این هواداران که نامش را فاش نکرده بود، عنوان کرد: مثل آدم های نادان رفتار کردیم. کاری کردیم که کل اروپا به ما بخندند. من که تا عمر دارم این اشتباه از ذهنم بیرون نمی رود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات