سردار آزمون فاصله ای تا ممنوع الخروج شدن نداشت! بله! مهاجم تیم های ملی بزرگسالان و جوانان ایران که برای همراهی تیم رحیم میرآخوری از روسیه به ایران آمده بود، در بازگشت به کازان دچار مشکل شد

به گزارش افکارنیوز ، سردار آزمون فاصله ای تا ممنوع الخروج شدن نداشت! بله! مهاجم تیم های ملی بزرگسالان و جوانان ایران که برای همراهی تیم رحیم میرآخوری از روسیه به ایران آمده بود، در بازگشت به کازان دچار مشکل شد آن هم در شرایطی که فکر می کرد متولیان تیم جوانان برای حل مشکل خروج او از کشور دستش را بگیرند! پدر مهاجم کم سن و سال این فصل روبین کازان می گوید این فدراسیون فوتبال بود که کوتاهی کرد. خلیل آزمون توضیح می دهد که پسرش به دلیل از دست دادن بازی آخر روبین کازان جریمه نقدی خواهد شد: «قبل از اینکه سردار به ایران بیاید با مسئولانفدراسیون صحبت کردم و گفت که این بچه در خروج مجدد از ایران دچار مشکل می شود اما پاسخ شنیدم که نگران نباشید و مشکل را حل می کنیم. »

رویانیان نبود، سردار راهی مسکو نمی شد!

پدر سردار آزمون به گفته های علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال هم استناد می کند: «کفاشیان زنگ زد و گفت برای حل مشکل با مسئولان مربوطه مکاتبه می کند اما این مکاتبات زمان می برد در شرایطی که پسرم باید هر چه زودتر خودش را به باشگاه معرفی و در تمرینات شرکت می کرد. به هر حال کسانی که گفته بودند مشکل را حل می کنند به وقتش که شد کاری انجام ندادند. »

به این ترتیب سردار آزمون بازی روز یکشنبه روبین کازان را از دست داد تا به گفته پدرش جریمه نقدی شود. جالب اینکه خلیل آزمون توضیح می دهد اگر مدیرعامل پرسپولیس وارد گود نمی شد، سردار حالا حالاها راهی روسیه نمی شد! : «شک نداشته باشید اگر رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس وارتد عمل نمی شد، سردار نمی توانست راهی مسکو شود. هر چند که در این بین مدیریت گذشنامه استان گلستان هم تلاش فراوانی انجام داد که جای تقدیر و تشکر دارد. »

۳۰ میلیون جریمه و ۲ جلسه محرومیت!

مهاجم تیم ملی زیر ۱۹ ساله های ایران با استفاده از معافیت تحصیلی خود می تواند سالی سه مرتبه از کشور خارج شود و این بار مرتبه چهارمی بود که سردار قصد خروج از ایران را داشت. بازیکن جوان روبین کازان دقایقی قبل از پرواز به مسکو از حس و حالش در این شراط ناگوار حرف به میان می آورد: «آنجا ایران نیست! و همه چیز روی قاعده و حساب و کتاب است. قبل از آمدن به ایران قول دادند که برای خروج مشکلی نداشته باشم اما بعد از بازی ها قول و قرارها یادشان رفت. من هم توسط روبین کازان ۳۰ میلیون جریمه و با دو جلسه محرومیت روبرو شدم تا دو هفته از مسابقات را هم روی سکوها باشم. واقعا چه کسی جوابگوی ضرری که متحمل می شوم خواهد بود؟ »

البته مهاجم مورد علاقه کارلوس کی روش در تیم ملی بزرگسالان از مدیرعامل پرسپولیس تشکر می کند: «از رویانیان تشکر می کنم که به جای مسئولان تیم ملی کارهای خروجی ام را درست کرد. دل رویانیان برایم سوخت و من از این بابت ممنونم. سردار نشان داد آدم با معرفتی است. »


میرآخوری: مشکل باید توسط مرادی و کمیته جوانان حل می شد

در اینکه متولیان تیم جوانان زیر ۱۹ سال وظیفه حمایت از سردار آزمون را برای خروج از کشور داشته اند، شکی وجود ندارد. با اینحال رحیم میرآوری سرمربی تیم مذکور خودش را از این مسئله مبرا می داند: «صددرصد با سردار تماس می گیجرم و از او دلجویی می کنم. وقتی باشگاه روبین کازان اعتماد کرد و بازیکنش را به ما داد ما هم باید شرایطی را فراهم می کردیم که این ارتباط در آینده حفظ گردد. البته من از روند کاری که انجام شده اطلاع ندارم و نمی توانم در این باره اظهار نظر کنم! »

سرمربی تیم جوانان زیر ۱۹ سال برای اینکه دقیقا بگوید مشکل از کجا بوده، یکی دو جمله روشنه و واضح هم بیان می کند: «این مسائل در شرح وظایف حسین مرادی، سرپرست تیم و کمیته جوانان است! »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات