وزنه برداری قهرمانی جهان - لهستان

جابر و سجاد بهروزی در رقابت های دسته ۶۹ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی جهان به کار خود پایان دادند.

به گزارش افکارنیوز ، با برگزاری روز چهارم رقابت های وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۳ جهان که به میزبانی وروسلاو لهستان در حال برگزاری است، دو وزنه بردار دیگر کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

با آغاز رقابت های دسته ۶۹ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان از ساعت ۲۱: ۳۰ امشب به وقت ایران سجاد بهروزی و جابر بهروزی، دو وزنه بردار کشورمان به مصاف ۱۰ وزنه بردار دیگر در این دسته رفتند.

با آغاز حرکات یکضرب و در رقابت بین وزنه برداران ایرانی، ابتدا سجاد بهروزی، با تجربه ترین ملی پوش کشورمان در بین تیم اعزامی به لهستان به روی تخته رفت و با موفقیت وزنه ۱۴۰ کیلوگرمی را مهار کرد. در ادامه این جابر بهروزی بود که برای حرکت اول برای مهار وزنه ۱۴۴ کیلویی بر روی تخته رقابت ها رفت که او هم مانند سجاد، عملکرد موفقیت آمیزی داشت و وزنه را به خوبی بالای سر برد.

در ادامه کار و برای حرکت دوم یکضرب نیز باز هم سجاد زودتر از جابر به روی تخته رفت که این بار او در مهار وزنه ۱۴۵ کیلویی در حالی که تا ثانیه های پایانی برای مهار آن صبر کرده بود، در نهایت ناکام ماند. سجاد بهروزی یک بار دیگر برای مهار این وزنه به روی تخته آمد که باز هم با همان اشتباه بار دوم، حرکت سوم را هم از دست داد و به کار خود در یکضرب با ۱۴۰ کیلوگرم پایان داد و نهم شد.

جابر بهروزی با پایان کار سجاد برای حرکت دوم خود وزنه ۱۴۷ کیلویی را انتخاب کرد که او نیز به خاطر شل گرفتن وزنه و رها شدن وزنه از دست راستش، این حرکت را از دست داد. در ادامه جابر همین وزنه را مهار کرد و کار خود را در یکضرب با ۱۴۷ کیلوگرم پایان داد و در رده پنجم ایستاد.

در پایان رقابت های یکضرب نماینده چین اول شد و وزنه برداران روس و کره شمالی دوم و سوم شدند.

به گزارش فارس، با آغاز حرکات دوضرب سجاد بهروزی خیلی زود برای مهار وزنه ۱۶۸ کیلویی روی تخته آمد که این بار هم در حرکت اول موفق بود و این وزنه را بالای سر برد. سجاد در بار دوم در بالای سر بردن وزنه ۱۷۵ کیلویی ناموفق بود. وی در مرتبه سوم هم در مهار این وزنه ناکام بود و با مجموع ۳۰۸ کیلوگرم به کار خود در رقابت های وزنه برداری قهرمانی جهان پایان داد و ضمن قرار گرفتن در رده دوازدهمی دوضرب در مجموع دهم شد.

همزمان با پایان کار سجاد، جابر بهروزی برای اولین حرکت برای مهار وزنه ۱۷۶ کیلویی روی تخته رفت و موفق شد از پس این وزنه بربیاید. جابر در ادامه وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی را هم بالای سر برد تا رکورد ایران را پس از ده سال در این دسته ارتقا دهد اما در حرکت سوم از مهار وزنه ۱۸۶ کیلویی عاجز ماند و با مجموع ۳۳۰ کیلوگرم به کار خود پایان داد و در سه حرکت یکضرب، دو ضرب و مجموع پنجم شد.

در پایان حرکات دوضرب وزنه برداران چین، آذربایجان و کره شمالی اول تا سوم شدند و در مجموع حرکات هوی لیائو از چین ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان را ارتقا داد و پس از وی وزنه برداران روسیه و آذربایجان دوم و سوم شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات