چیزی نمی گویم که آقایان چسبیده به فوتبال از حرف های من سوء استفاده کنند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من خیلی وقت است به رئیس مافیا بودن متهم هستم و از این قضیه نیز استقبال می کنم.

به گزارش افکارنیوز ، امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل فولاد خوزستان و با تبریک عید غدیر خم با اشاره به دیدار فردا (جمعه) گفت: باید بگویم که مقابل فولاد قطعا خسرو حیدری، حنیف عمران و محمد قاضی را در اختیار نخواهیم داشت. باید از تیم پزشکی هم تشکر کنم که تا فردا ۲ بازیکن دیگرمان را به ما می رسانند. بقیه بازیکنان در اختیار تیم هستند و مشکلی نیست و تمرینات را به خوبی انجام داده ایم.

وی ادامه داد: فولاد باشگاه بزرگی است و دهکردی مدیرعامل این تیم که زمان حضور من در استقلال اهواز رئیس هیئت فوتبال استان بود. مدیری مخلص برای جامعه فوتبال است و از آن دسته آدم ها نیست که یک سال در فوتبال باشد و به اندازه ۱۰ سال مصاحبه کند. دهکردی یک سال در فوتبال است و به اندازه ۱۰ سال کار می کند. او زمانی هم مربی بوده و از جنس فوتبال است نه چسبیده به فوتبال. این ۲ با یکدیگر فرق دارند و دهکردی خاک این فوتبال را خورده و برای خدمت به ورزش کار می کند.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد فولادی ها امکانات خوبی دارند و استادیومی که در اهواز می سازند نشان می دهد که آنها باشگاهی حرفه ای هستند و هم از درون و هم از بیرون کارهایشان را به خوبی انجام می هند. یک تیم خوب و جوان هم دارند که آقای فرکی با تاکتیک روز دنیا این تیم را هدایت می کند و می دانم که فردا بازی سختی داریم اما ما هم استقلال هستیم و می خواهیم از فردا استارت قهرمانی را بزنیم. باید در چمن با کیفیت آزادی بازی روان و خوبی را انجام دهیم و با شناختی که من از فرکی دارم مطمئنم که بازی فردا یک بازی خوب و روان خواهد بود.

قلعه نویی در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه از ۴ بازی گذشته تنها ۲ امتیاز کسب کرده و این کار را برای استقلال سخت می کند، عنوان کرد: درست است که کار ما سخت شده اما بازی های عقب افتاده داریم که اگر این بازی ها را ببریم یقینا به صدر جدول می رسیم.

وی بااشاره به اتفاقات اخیر در داوری گفت: من یک سال و نیم است که هیچ اعتراضی به داوری نداشته ام. در همین فصل هم ۳ باخت روی اشتباهات داوری داشتیم و اگر اشتباه نکنم مقابل سپاهان، ذوب آهن و استقلال خوزستان به گفته کارشناسان داوری اشتباهات داوری باعث شکست ما شد. اما هیچ وقت در این باره صحبت نکردیم و حتی در اتفاقات اخیر داوری از جامعه داوری معذر ت خواهی کردیم. داوران هم انسان هستند و به هر حال اشتباه می کنند در آسیا هم دیدید که در هر ۲ بازی رفت و برگشت مقابل سئول داوران اشتباه کردند و حتی در آسیا هم داوران اشتباه می کنند. ما در کشورمان فضای بدی را برای داوران درست کرده ایم و این فضا باید از بین برود.

سرمربی استقلال درباره شعار هواداران پرسپولیس که در بازی پدیده قلعه نویی را به رئیس مافیا بودن متهم کردند، اظهار داشت: اول باید بگویم که آقا ی دایی از دوستان من است. اگر از او حمایت کنیم می توانیم در AFC یک مدیر نمونه داشته باشیم چون امثال دایی را بسیاری از کشورهای دنیا ندارند و ما باید از این سرمایه خود در بخش مدیریتی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه هواداران استقلال زمان کمتری را دربازی با نفت علیه دایی شعار دادند، گفت: زمان شعار هواداران پرسپولیس علیه من خیلی زیاد بود و آنها سال هاست که علیه من شعار می دهند. من یک خواهش از دایی دارم که ببیند در فصل جاری چند بار هوادارن شان علیه ما شعار دادند. من صبورم و چیزی در این باره نگفتم. اکنون هم نمی خواهم بگویم که کسی به آن ها خط داده تا آقایان چسبیده به فوتبال از حرف های من سوءاستفاده کنند. تماشاگران پرسپولیس دیشب چند بار علیه من شعار دادند و حالا بگذارید علیه امیرقلعه نویی هر چقدر می خواهند شعار بدهند. من معتقدم حتی یک برگ خشک هم بدون اذن خدا از روی درخت نمی افتد.

وی افزود: جالب است که لیدرهای آنها وقتی در مناسبت ها من را می بینند معذرت خواهی می کنند که در ورزشگاه علیه من شعار دادند. اما باز هم من نمی گویم که خط دادند و این شعارها را خودجوش می دانم و کاری هم به آنها ندارم. این بار اولشان نیست و این بحث هم ادامه داد. جا دارد از دایی هم تشکر کنم که در کنفرانس خبری از من حمایت کرد.

سرمربی استقلال درباره اینکه چه زمانی می خواهد در تیمش جوانگرایی کند، تصریح کرد: در همین بازی گذشته ما مقابل نفت تا دقیقه ۸۲ از این تیم پیش بودیم اما وقتی گل خوردیم چند نفر آمدند و گفتند که این چه بازیکنانی هستند که در استقلال بازی می کنند؟ ما سال اولی که در استقلال کار می کردیم جوان های زیادی آوردیم و آخر فصل هم نایب قهرمان شدیم که تماشاگران ۱۰ دقیقه برای ما دست زدند و تشویق مان کردند. فضای الان با آن موقع یکی نیست و تماشاگران فرصت نمی دهند که ما جوانگرایی کنیم. الان یک روز مجیدی را تشویق می کنند و یک روز آرش برهانی را و فضا با آن موقع قابل قیاس نیست و تماشاگران صبرشان کم شده است که البته به خاطر مشکلات اقتصادی و باقی مسائل هم است.

وی افزود: ما در فکر جوانگرایی هستیم اما چون در این چند وقت در مسابقات آسیایی لیگ و جام حذفی در ۳ جبهه جنگیدیم این فرصت برای ما پیش نیامده است اما بقیه تیم ها این فرصت را دارند که جوانگرایی کنند البته در تیم استقلال جوانانی چون مهدی نظری، با صفا، حسینی و جودکی هستند که ما روی آنها سرمایه گذاری کردیم.

قلعه نویی درباره جلسه شب گذشته اش با فتح الله زاده نیز عنوان کرد: یک جلسه درون خانوادگی بود و شرایط را برای نقل و انتقالات نیم فصل سنجیدیم. من هم نقطه نظراتم را گفتم و قرار است در چند فرم بازیکن بگیریم و تیم را تقویت کنیم. آقای امیری هم قرار است کارهای هماهنگی را انجام دهد.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه او و دایی به رئیس مافیا بودن متهم شده اند و رئیس مافیا را چه کسی می داند، گفت: من که خیلی وقت است به رئیس مافیا بودن متهم هستم و رئیس مافیا هم هستم! به نظرم زمان مشخص می کند که چه اتفاقاتی می افتد و خدا به همه مسائل آگاه است. دایی که شخصیت اش مشخص است اما من از رئیس مافیا بودن استقبال می کنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات