تیم ملی ووشوی ایران در روز اول رقابت های کامبت گیمز نخستین طلای خود را بدست آورد.

به گزارش افکارنیوز ، در وزن ۷۵ کیلوگرم مجتبی حسین زاده توانست به فینال برسد. او در این دیدار با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید و به عنوان نخست دست یافت. حسین زاده در این مبارزه با گاژی نوریتینوف از روسیه مصاف کرد و نخستین طلایی کاروان در سالن اسپارتاک نامیده شود.

آرمان بازیاری نیز توانست ۲ بر صفر شیوا وو جین از چین را شکست داده و به دیدار پایانی برسد. وی باید در فینال ۹۰ کیلوگرم با محمد یوسف از مصر رقابت کند تا به عنوان نخست بازی ها برسد.

در ۶۵ کیلوگرم جعفر شیرزاد توانست ۲ بر صفر اینسی اسماعیل از ترکیه را شکست دهد. وی نیز جواز حضور در دیدار پایانی را به دست آورد. شیرزاد فردا باید با دیلان ساخو از فرانسه برای مدال طلا در سالن اسپارتاک سن پترزبورگ مبارزه کند.

حمیدرضا لادور هم توانست با غلبه بر حریف اوکراینی به بازی نهایی برسد. وی توانست در این رقابت با نتیجه دو بر صفر دمیترو باتوک را از پیشرو بر دارد. ملی پوش ۸۵ کیلوی ایران باید فردا در سالن اسپارتاک با علی محمد علی ابراهیم از مصر رقابت کند.

در دیگر اوزان، علی یوسفی (۶۰ کیلو) برابر حریف شکست خورد تا تا نتواند به فینال برسد. وی در رقابت با رستم کاکرائف در حالی مغلوب شد که در راند دوم، اشتباهات داوری علیه وی بود. این داوری موجب شد عملا وی راند آخر را به حریف واگذار کند.

مسعود فاضلی هم در جدال ۷۰ کیلو با اسماعیل علی یف از روسیه ۲ بر صفر مغلوب شد تا به فینال نرسد. عملکرد داوری در این دیدار و به خصوص راند دوم هم به گونه ای بود که با اعتراض گسترده تیم اعزامی کشورمان همراه بود.

در بخش تالو علی وطنخواه در رقابتی نزدیک با حریفان شرق آسیایی، با اختلاف امتیاز اندکی مغلوب شد تا بر سکوی چهارم تکیه زند. ینگ کی هوانگ از چین با ۹.۶۹، چون هو لو از مالزی با ۹.۶۳ و خانگ چینگ ان گی از مالزی با ۹.۵۶ عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. علی وطنخواه اما با ۹.۵۵ بر سکوی چهارم ایستاد که رقابت نزدیکی را با رقیبان رقم زده بود. البته این ورزشکار باید فردا نیز فرم بزند که مدال مسابقات با توجه به مجموع عملکرد امروز و فردا اهدا می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات