دبیر سازمان لیگ برتر فوتبال دلایل تفاوت تاریخ نقل و انتقالات در ایران با سایر کشورها را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، علی کاظمی درباره اعتراض برخی باشگاه ها به زمان اعلام شده برای فصل نقل و انتقالات گفت: این تاریخ مصوبه هیئت رئیسه سازمان لیگ است و در آن تمامی موارد لحاظ شده است، از یک طرف خواسته ایم همه باشگاه ها فرصت استفاده بهینه از زمان نقل و انتقالات را داشته باشند و از سوی دیگر فشردگی مسابقات کمتر شود.

وی ادامه داد: اگر می خواستیم فصل نقل و انتقالات را تا زمان باز شدن TMS فیفا به تاخیر بیندازیم آنگاه با توجه به آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و حضور ۴ نماینده کشورمان ناچار بودیم دیدارهای لیگ برتر به فاصله هر ۳ روز یک بار برگزار کنیم که در فصل سرما امکان عملیاتی کردن آن وجود نداشت. از سوی دیگر اگر می خواستیم مسابقات را در بازه زمانی زمانی طولانی تری برگزار کنیم، آن وقت لیگ برتر در ۲۰ فروردین به پایان نمی رسید.

دبیر سازمان لیگ خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط هیئت رئیسه سازمان لیگ فرصتی را برای نقل و انتقالات در اختیار باشگاه ها قرار داد که آنها می توانند نقل و انتقالات داخلی خود را در آن انجام دهند و برای انجام نقل و انتقال بازیکنان خارجی همزمان با باز شدن TMS فیفا و زمان نقل و انتقالات جهانی نیز مشکلی وجود ندارد.

کاظمی تصریح کرد: فرصت خوبی برای باشگاه های ما فراهم شده تا بتوانند از فصل نقل و انتقالات استفاده کنند. تاریخ فعلی که اعلام شده حتی از فصل های گذشته هم بیشتر است و جذب بازیکن خارجی همزمان با فصل نقل و انتقالات بین المللی نیز هیچ منع قانونی ندارد. تصور می کنم باشگاه های ما در این مورد دچار مشکلی نشوند.

وی در مورد اعتراض آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن به این موضوع گفت: همانطور که گفتم در آن مقطع زمانی باشگاه ها می توانند بازیکن خارجی بگیرند حال اگر باشگاه ذوب آهن یا هر باشگاه دیگری اعتراض یا پیشنهادی دارد ما آماده شنیدن آن بوده و استقبال می کنیم. هیئت رئیسه سازمان لیگ قوانین را به گونه ای تصویب می کند که منافع همه باشگاه ها در آن دیده شود.

دبیر سازمان لیگ درباره اعلام زمان ۲ مسابقه معوقه استقلال در لیگ برتر و جام حذفی به تسنیم گفت: در این موضوع با چند نکته روبه رو بودیم، ابتدا بازی هایی که استقلال در لیگ قهرمانان داشت و به تازگی پایان یافته است، از سوی دیگر دیدارهای باقی مانده این تیم و دو بازی معوقه را در تقویم خود قرار دادیم ضمن آنکه اردوی تیم ملی و دو بازی این تیم با تایلند و لبنان را در پیش داریم که بازیکنان ملی پوش استقلال نیز باید تیم ملی را همراهی کنند.

کاظمی ادامه داد: با این شرایط امکان اینکه بخواهیم فشار بیشتری به استقلال بیاوریم و برای این تیم مسابقه ای در نظر بگیریم وجود نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مسابقه معوقه این تیم با ملوان بعد از ۲ بازی تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام ملت های آسیا و پیش از آغاز نیم فصل دوم برگزار شود. همچنین دیدار استقلال با کاسپین قزوین در جام حذفی را نیز در طول مسابقات نیم فصل دوم برگزار می کنیم.

دبیر سازمان لیگ تاکید کرد: استقلال این فصل نیز نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و ما باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که این تیم تحت فشار قرار نگیرد و به غیر از برنامه ای که اکنون در نظر گرفته ایم به هیچ شکل دیگر نمی شد برای بازی های معوقه این تیم برنامه ریزی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات