عزیزی؛

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: «وجهه فوتبالیست ها به اندازه کافی خراب است؛ سریال پژمان خراب ترش نکند. »

به گزارش افکارنیوز ، سریال پژمان بین اهالی فوتبال موافق و مخالف کم ندارد. خداداد عزیزی هم از آخرین و سرشناس ترین منتقدان آن است و از خود پژمان جمشیدی هم گله کرده که چون بازیکن ملی بوده است نباید در این سریال این گونه بازی می کرده است. مصاحبه او را بخوانید:

* فکر می کنی اگر قرار باشد از زندگی شما فیلم یا سریالی تهیه شود می توان آن را به صورت طنز درآورد؟

- فکر نکنم، چون زندگی من خیلی طنز نبوده و طوری زندگی نکرده ام که بتوان از آن سریال طنز درآورد.

* فکر می کنید ساخت چنین برنامه هایی از زندگی فوتبالیست ها، مخاطب را جذب می کند؟

- به نظر من بستگی به فوتبالیستش دارد، چرا که زندگی هر کسی را نمی توان فیلم کرد. من فکر می کنم ساختن فیلم زندگی علی دایی خیلی بازتاب پیدا کند و پربیننده شود. به نظر من باید دید فیلمی که از یک فوتبالیست می سازید چقدر آن بازیکن در بین مردم محبوب است.

* اما حضور فوتبالیست ها در برخی سریال ها باز خورد مثبتی نداشته است؟

- باید دید مردم آن ها را دوست داشته اند و نقش آن ها چه بوده. مردم ایران قابل پیش بینی نیستند و هر کاری از آن ها برمی آید…

* سریال پژمان را دنبال می کنید؟

- من تا این لحظه که با شما صحبت می کنم سه قسمتش را دیده ام؛ خیلی مسایلی که در این سریال مطرح می شود واقعیت دارد که پژمان آن ها را نشان می دهد. البته یکسری اتفاقات این سریال هم غلو شده است. به نظر من چون پژمان جمشیدی یک بازیکن ملی است نباید در این سریال بازی می کرد. یعنی چی که باباش تو سن ۳۶سالگی پس گردنی بزند.

* یعنی اگر بازیکن ملی نبود ایرادی نداشت؟

- منظورم این است که یک بازیکن ملی جایگاه و شأن متفاوتی نسبت به فوتبالیست های دیگر دارد. به خصوص این که سریال هم به نام خودش است. متوجه نمی شوم پشت وانت با گوسفند نشستن غلو شده کدام اتفاق در فوتبال است، یا این که برای خانومش صدای گربه در بیاورد. به نظر من شخصیت یک بازیکن ملی پوش این گونه نیست و اگر یک بازیکن معمولی بود خیلی هضم آن سخت نبود اما پژمان جمشیدی یک ملی پوش بوده و اسم سریال هم به نام خودش است. باز هم می گویم این که تصمیم گرفته در این نقش بازی کند به خودش برمی گردد اما به نظر من شأن پژمان جمشیدی بازی در این نقش نبود اما خودش مسوول تصمیمی است که گرفته.

* یعنی بازیکنان ملی پوش از باباهایشان پس گردنی نخورده اند؟

- معلوم است که در کودکی پس گردنی خوردند و خیلی بدتر از آن هم شاید تنبیه شده باشند اما در ۳۵سالگی من شخصیت ام این نیست که بابام به من پس گردنی بزند یا فکر کن من بخواهم برای همسرم صدای گربه در بیاورم یا طوری نگاه کنم که مردم مرا بشناسند.

* بحث نگاه کردن پژمان توصیف یک جور دوری و احساس یک بازیکن از شهرت را نشان می دهد؟

- من خودم را می گویم تا حالا هیچ وقت نشده برای کاری در صف بایستم و بخواهم از اسمم سوء استفاده کنم با این که مردم مرا می شناسند و ابراز لطف دارند اما تا حالا نشده این طوری نگاه کنم و یا پدرم تا الان یکبار هم به من پس گردنی نزده است.

* اما در خصوص ماجرای برخوردهایی که با حمید درخشان داشت را قبول داری در فوتبال ما زیاد رخ می دهد؟

- من شخصیتم طوری نبود که آویزان مربی شوم و حتی مدیر برنامه هم نداشتم، البته شخصیت ها فرق می کند؛ قسمتی از این سریال واقعیت های فوتبال ما است و قبول دارم خیلی از فوتبالیست ها آویزان هستند. آدم هایی که در فساد فوتبال نیستند برایشان مهم نیست که دیگران چه می گویند اما معتقدم به اندازه کافی فوتبال در بین مردم خراب شده است، این سریال هم باعث شد خراب تر شود.

* هیچ کدام از اتفاقات این سریال را نزدیک به خودتان نمی دانید؟

- نه چون هیچ کدام با اصول شخصیت من هم خوانی ندارد.

* یعنی تا حالا به کسی حسادت نکردی؟

- فکر کن من اهل حسادت باشم. من اگر حسود بودم که سبک بازی کردنم این گونه نمی شد و این همه پاس به دایی نمی دادم.

* زن ذلیل که هستید؟

- چی می گی… نه بابا من زن ذلیل نیستم و تا حالا برای کار خودم به مربیانم زنگ نزده ام. همسر من در مسایل من دخالت نمی کند و من هم در کار او دخالت نمی کنم. من یکسری اعتقادات دارم که شاید با اعتقادات او جور درنیاید اما هر دو به هم احترام می گذاریم.

* همسر شما سریال پژمان را می بیند؟

- همسرم این سریال را نمی بیند و هرگز در مورد مسایل شخصی هم نظر نداده ایم. تا حالا سر کیف همسرم یا موبایلش نرفته ام و او هم همین طور چون کاری نداریم ماشین او چطور است یا ماشین من. .

* اگر ناراحت نمی شوید می خواهم بپرسم اگر همسرتان از شما بخواهد «میومیو» کنید این کار را انجام می دهید؟

- اگر یک روز این اتفاق بیفتد که بخواهم برای همسرم میومیو کنم قطعا روز مرگ من است! برای همین می گویم اگر پژمان یک فوتبالیست معمولی بود اشکالی نداشت اما پژمان یک ملی پوش بود.

* تا حالا پیشنهاد سریال طنز داشته اید؟

- غیر از نقش خیلی کوتاه در فیلم «خوابم میاد» یک بار مهران غفوریان زمانی که سریال زیر آسمان شهر را می ساخت از من دعوت کرد و ۴،۵ دقیقه بازی کردم؛ اگر پیشنهاد سریال طنز شود ابتدا فیلم نامه را می خوانم و مشکلی برای بازی در این سبک کار ندارم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات