قهرمان وزنه برداری المپیک لندن معتقد است: مطرح کردن این موضوع که رکورد بهادر مولایی از رکورد المپیک بهداد سلیمی بهتر بود، عوام فریبی است.

به گزارش افکارنیوز ، بهداد سلیمی درباره عملکرد تیم ملی وزنه برداری در مسابقات جهانی لهستان، بیان کرد: شاید باورتان نشود، اما من حتی یک ثانیه از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان را ندیدم، چون دلم نمی خواست مسابقاتی را ببینم که در آن به راحتی می توانستم اول شوم، اما حضور نداشتم.

وی ادامه داد: اما وضعیت رکوردها نشان می دهد در سه وزن آخر سطح مسابقات خیلی پایین بود. به جزء بهادر مولایی و آلبگوف روس که وزنه های خوبی زدند، وقتی آرتم اواداچین با ۲۳۲ کیلوگرم مدال می گیرد، این یعنی که سطح مسابقات پایین بوده و باید این مورد نیز در نظر گرفته شود.

سلیمی با اشاره به صحبت های اخیر مبنی بر این که رکورد بهادر مولایی بهتر از بهداد سلیمی بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر گفته می شود بهداد سلیمی در المپیک ۴۵۵ کیلوگرم رکورد زده و بهادر مولایی ۴۵۸ کیلوگرم، پس مولایی از بهداد بهتر است. اما در اصل صحبت این جور چیزها نیست که چه کسی از آن یکی بهتر است، بلکه صحبت اصلی حقی است که از بهداد سلیمی گرفته شد و به مسابقات جهانی نرفت.

وی ادامه داد: بعد هم چرا مسابقات جهانی پاریس را نمی گویند که من در آن رقابت ها رکورد جهان را زدم و با ۴۶۴ کیلوگرم، در مجموع نیز طلا گرفتم. بهداد سلیمی در المپیک شرایط ایده آل و آرمانی نداشت و از ناحیه کتف و زانو مصدوم بود. مطمئنا اگر شرایطم در المپیک مانند جهانی پاریس بود رکوردم در مجموع دو حرکت ۴۷۰ کیلوگرم می شد. در واقع این مسائل عوام فریبی است که انجام می گیرد و عامه مردم هم اطلاعی از آن ندارند.

قهرمان المپیک لندن درباره از دست رفتن عنوان قوی ترین مرد جهان نیز بیان کرد: متاسفانه پس از سه سال که عنوان قوی ترین مرد جهان متعلق به ایران بود، امسال این عنوان به مسکو رفت. ان شاءالله اگر مشکلات برطرف شود، سعی می کنیم این عنوان را به ایران برگردانیم.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که دلیل نبودن نامش در لیست دعوت شده ها به جام ریاست جمهوری روسیه چه بوده است؟ گفت: برای من مسابقات ریاست جمهوری روسیه مهم نیست. مهم مسابقات جهانی بود که نتوانستم بروم و بقیه اهمیتی ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات