هفته پانزدهم لیگ برتر روز یکشنبه آغاز می شود و استقلال هم یک دیدار معوقه از هفته یازدهم لیگ را در این روز مقابل سایپا در کرج برگزار می کند.

به گزارش افکارنیوز ، هفته پانزدهم لیگ برتر روز یکشنبه آغاز می شود و استقلال هم یک دیدار معوقه از هفته یازدهم لیگ را در این روز مقابل سایپا در کرج برگزار می کند.

نیم فصل لیگ برتر خیلی زود فرا رسید و دیدارهای هفته پانزدهم لیگ روز یکشنبه آغاز می شود. البته در این روز استقلال هم بازی معوقه خود با سایپا را از هفته یازدهم انجام می دهد. نگاهی به این بازی ها می اندازیم؛

مس کرمان - داماش گیلان؛ اولین برد کویر نشینان؟

مس کرمان تنها تیم بدون برد لیگ اگر در این بازی خانگی هم پیروز نشود یک رکورد منحصر به فرد از خود به جا گذاشته که قطعا کویرنشینان دوست ندارند این رکورد منفی در کارنامه آنها ثبت شود. بنابراین مسی ها با تمام توان در این بازی به میدان می روند و داماش روز سختی را در کویر خواهد داشت. البته بازیکنان تیم شهر باران در این فصل بسیار غیرقابل پیش بینی و موفق ظاهر شده اند. داماش هفته گذشته نیز ذوب آهن را با ۵ گل در رشت در هم کوبید و مس هم با ارایه یک بازی خوب استقلال را متوقف کرد اکنون این دو تیم مقابل هم  قرار گرفته اند. مس کرمان اگر پیروز شود می تواند شانس صعود به رده پانزدهم جدول را داشته باشد و یک پله صعود کند با برد احتمالی شرایط روحی وروانی بازیکنان مس بهتر می شود تا به نیم فصل دوم امیدوارتر باشد اما داماش در صورت پیروزی با یک پله صعود هفتم خواهند شد.

ملوان - فجرسپاسی؛ رتبه ملوان یک رقمی می شود؟

این بازی شش امتیازی برای هر دو تیم محسوب می شود. ملوان اگر بتواند در این بازی پیروز شود خود را از انتهای جدول و منطقه خطر جدا می کند و فجر هم به امتیاز این بازی نیاز دارد. البته شاید محمود یاوری تیمش را برای مساوی گرفتن به میدان بفرستد به هر حال یک امتیاز هم می تواند فجر را در همان رده چهاردهم نگه دارد و آنها پایین تر نروند ولی اسکوچیچ جاه طلب هر سه امتیاز را می خواهد تا شاید در نیم فصل لیگ تیمش را تک رقمی کند. ملوان اگر در این بازی پیروز شود شاید بتواند از رده پانزدهم به رده هشتم برسد.

ذوب آهن - راه آهن؛  نبرد بحران زده ها

ذوب آهن هفته گذشته شکست سنگینی را در رشت متحمل شد و اکنون بوناچیچ باید برای اعاده حیثیتش در آخرین بازی نیم فصل تیمش را پیروز کند. مدیران باشگاه بارها از او حمایت کرده اند حتی بعد از باخت ۵ بر یک در رشت و حالا بوناچیچ باید نشان بدهد که می خواهد در ذوب آهن بماند و با این تیم موفق شود. راه آهن هم فصل ناکامی را پشت سر گذاشته است. شاید اگر منصور ابراهیم زاده در این بازی هم پیروز نشود از این تیم خداحافظی کند. به هر حال او نتوانست در راه آهن برخلاف تیم های دیگرش موفق عمل کند و یک ناکام مطلق بود. این بازی نبرد بحران زده هاست.

نفت تهران - سپاهان؛ حمله زردپوشان به صدر جدول

نفت بدون حاشیه همچنان در کورس قهرمانی است و اگر در این بازی پیروز شود به طور موقت صدرنشین خواهد شد. جالب است که سپاهان نیز در صورت پیروزی در این بازی می تواند با تفاضل گل بهتر صدرنشین لیگ شود. البته تا قبل از بازی روز جمعه پرسپولیس با استقلال خوزستان، به هر حال هر دو تیم زردپوش با رویایی صدرنشینی به میدان می آیند هرچند که وضعیت زردپوشان اصفهانی خیلی آرام نیست و حتی شایعه استعفای کرانچار را هم برخی رسانه ها منتشر کردند. به هر حال اگر جدال زردپوشان تهرانی و اصفهانی مساوی تمام شود به نفع پرسپولیس خواهد بود.

فولاد خوزستان - گسترش فولاد تبریز؛ قرمز های اهوازی هم صدر را می خواهند

فولاد خوزستان برای اینکه صدرنشینی را در آخرین هفته نیم فصل اول  حتی به طور موقت پس بگیرد با تمام توان مقابل گسترش فولاد بازی می کند تا سه امتیاز را بگیرد و به این امید که استقلال خوزستان بتواند از سرخپوشان تهرانی امتیاز بگیرد. شاید اگر ویسی روز چهارشنبه پرسپولیس را در تهران متوقف کند دوباره در فوتبال خوزستان محبوب شود. شاگردان رسول خطیبی هم دوست ندارند که یک تیم از پیش بازنده فرض شوند و آنها همواره فوتبال زیبایی را ارایه می کنند. به هر حال فولاد خوزستان هم به جایگاه صدرنشینی پرسپولیس چشم دارد.

* سایپا - استقلال؛ یک لشگر مصدوم ومحروم بدون مجیدی!

استقلال با دو بازی معوقه همچنان در رده ششم جدول است و اگر بتواند سایپا را شکست بدهد می تواند به رده پنجم صعود کند آبی پوشان برای اولین مرتبه در تاریخ لیگ در کرج میهمان سایپا هستند. نارنجی پوشان کرجی که در این فصل پرسپولیس را در ورزشگاه انقلاب کرج شکست داده اند امیدوارند مقابل استقلال هم همین نتیجه را رقم بزنند. هرچند آبی پوشان در این بازی هم میزبان محسوب می شوند زیرا تماشاگران استقلال بسیار بسیار بیشتر از تماشاگران سایپا خواهد بود.

استقلال همچنان یک لشگر مصدوم دارد. خسرو حیدری، هاشم بیک زاده مصدومان استقلال هستند و جواد نکونام و آندرانیک تیموریان دو هافبک ملی پوش هم سه اخطاره و محرومند به این ترتیب دردسرهای امیر قلعه نویی در کرج به اوج خود رسیده است. باید دید او با یک تیم نصفه و نیمه چگونه می خواهد سه امتیاز را از سایپا بگیرد. کار استقلال در کرج بسیار سخت است اما قلعه نویی نشان داده در مواقع سخت خوب کار می کند. دیدار دو تیم می تواند جذب و تماشاگر پسند از کار دربیاید بدون حاشیه های منفی و اضافی. این اولین بازی استقلال بدون فرهاد مجیدی کاپیتان آبی پوشان هم هست. او هفته گذشته از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. باید دید استقلال بدون کاپیتان محبوبش چطور بازی خواهند کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات