رستمی؛

یکی از وزنه برداران معترض المپیکی گفت: «سرود ملی ایران در این مسابقات نواخته نشد و ما عنوان قوی ترین مرد جهان را از دست دادیم. »

به گزارش افکارنیوز ، روزهای پرحاشیه وزنه برداری ایران انگار تمامی ندارد. هر روز که می گذرد عمق اختلافات موجود در آن بیشتر می شود و طرفین دعوا هم گویا میلی به مصالحه ندارند.

پنجشنبه شب برنامه ورزش از نگاه دو بیشتر وقت خود را صرف بررسی حاشیه های این رشته کرد. این برنامه تلویزیونی با دعوت از بهداد سلیمی سعی کرد زوایای جدیدی از مشکلات وزنه برداران المپیکی با مدیران فدراسیون را باز کند.

اتفاقی که اتفاقا افتاد و باعث شد حسین رضازاده هم به فاصله چند ساعت در یک برنامه تلویزیونی دیگر ظاهر شده و به دفاع از خود بپردازد. او در برنامه صبح جمعه بهرام شفیع سعی کرد از قافله تهمت ها و ادعاها جا نماند و به اظهارات سلیمی اصطلاحا پاسخ بگوید.

کیانوش رستمی به عنوان یکی از وزنه برداران معترض المپیکی هر دوی این برنامه ها را دیده. او با دفاع از خود و دیگر دوستانش رضازاده را متهم به دروغ گویی می کند و مدعی است که رضازاده و باقری به دنبال خراب کردن وزنه برداران المپیکی هستند.

رستمی که دارنده مدال برنز المپیک است به برخی ادعاهای رئیس فدراسیون وزنه برداری به شکلی صریح پاسخ می دهد.

* حتما درگیر حاشیه های روزهای اخیر وزنه برداری هستی. به عنوان یکی از وزنه برداران معترض نظرت چیست؟

- بسیار خوشحالم که رفته رفته همه حقایق روشن می شود. ماه های زیادی است ما حقایق را می گوییم اما کسی نمی خواهد آنها را بشنود. خوشبختانه کم کم اسنادی رو می شود که خیلی چیزها را شفاف می کند. بهداد در برنامه ورزش از نگاه ۲ حرف های بسیار خوبی زد. امیدوارم که این وضعیت تا روشن شدن حقایق ادامه پیدا کند.

* فکر می کنی مشکلات وزنه برداران المپیکی بعد از این صحبت ها و مسائل روشن شود؟

- ما با مردم صادق بوده و هستیم. متاسفانه عده ای در این مدت مدام می خواستند ما را خراب کنند که موفق نبودند. ما امیدواریم ولی باید دید چه پیش خواهد آمد.

* مشکل تان هنوز با کوروش باقری است یا با رضازاده هم مشکل دارید؟

- نه، ما ابتدا فقط با بودن کوروش باقری در تیم ملی مشکل داشتیم و این را بارها به رئیس فدراسیون هم گفتیم اما امروز خود رضازاده هم به دنبال خراب کردن ماست. او خودش دوست دارد با ما کل کل کند و انگار او هم می خواهد وارد این قضیه شود. آقای رضازاده دیروز در برنامه ورزش و مردم می گوید کیانوش رستمی ادعا کرده که در جریان مسابقات جهانی می توانسته رکورد دنیا را بزند در حالی که اینطور نیست. او گفته «رستمی اگر می توانست در المپیک این کار را می کرد. » من می خواهم جواب این اظهارات آقای رضازاده را بدهم.

* بفرمایید؟

- او در راستای همان خراب کردن ما چنین حرفی را مطرح کرده. آقای رضازاده خوب می داند در زمان المپیک چه بر سر من آمد. من وزنه برداری هستم که همیشه خوب بودم. متاسفانه پیش از المپیک شخصیت و شرایط روحی من را نابود کردند. آقای رضازاده که روز مسابقات در سالن مسابقه بودند و دیدند که من پای مصدومم را خودم ماساژ می دادم. نقش کوروش باقری در لندن چه بود؟ مگر جز این است که یک مربی هم شرایط ذهنی شاگردش را مهیا می کند و هم شرایط فیزیکی اش را. متاسفانه کوروش باقری در جریان این مسابقات تنها شده بود عاملی برای افت روحی ما. او کاری می کرد که ما عصبی شویم و نتوانیم خوب ظاهر شویم. باقری به ما حرف زور می زد و اجازه هم نمی داد حرفی بزنیم. متاسفم که باید بگویم رضازاده دروغ می گوید.

* پس خیلی خوش شانس بودی که برنز گرفتی؟

- من خیلی حرف ها هست که اگر بگویم سنگ روی سنگ بند نمی شود. خدا را صد هزار بار شکر که در لندن مدال گرفتم وگر نه نمی دانم چه بر سرم می آمد. یه سوال از آقایان دارم. من که در ۲۱ سالگی مدال المپیک گرفتم و در ۲۰،۱۹ و ۱۸ سالگی هم قهرمان جهان، برنز جهان و قهرمان جوانان جهان شدم باید این وضعم باشد؟

* حتما برنامه ورزش از نگاه ۲ را دیدی. نظرت درباره بغض بهداد سلیمی چیست؟

- خدا می داند وقتی که بهداد گریه کرد من و تمام اعضای خانواده ام هم با هم گریه کردیم. او تمام بدن من را به لرزه درآورد و با خودم گفتم چرا باید شرایط ما اینگونه باشد. حسین رضازاده مدعی است که کوروش باقری بهترین مربی وزنه برداری جهان است پس دلیلی ندارد او را کنار بگذارم. من از ایشان می پرسم کوروش باقری چرا و چگونه قهرمان جهان شد. مگر جز این است که او با وزنه هایی که امثال من و بهداد و دیگر بچه ها زدیم به این عنوان رسیده؟ این آقای سرمربی چرا حالا و با این نفرات تیم ملی نمی تواند بهترین مربی جهان شود؟

* راستی عملکرد تیم ملی در مسابقات جهانی لهستان را چگونه دیدی؟

- آقایان با این عملکرد آبروی یک مملکت را زیر سوال بردند. سرود ملی ایران در این مسابقات نواخته نشد و ما عنوان قوی ترین مرد جهان را از دست دادیم. این ها چیزهای کمی نیست اما آقایان پشت یک عنوان سومی مخفی شده اند. در کجای دنیا به خاطر یک نفر تیم قهرمان جهان و المپیک را به زیر می کشند؟

* دوستی رضازاده و کوروش باقری چقدر در بروز این همه حاشیه و مشکل موثر بوده؟

- البته رضازاده که دیروز تکذیب کرد دوستی با ایشان دارد. متاسفانه دوستان دروغ هم می گویند. کیست که نداند باقری و رضازاده شب و روز با هم هستند. مگر داشته های فنی کوروش باقری از حسین توکلی و امثال برخواه بیشتر است که آنها امروز حتی پایشان را در فدراسیون نمی گذارند؟

* شنیده ایم قدری برای بازگشت به اردوی تیم ملی ترس هم دارید؟

- بله متاسفانه. چه تضمیمی وجود دارد که ما فردا در اردوی تیم ملی دوپینگی نشویم. آقایان اگر قرار به بازگشت مان باشد باید تعهد کتبی بدهند که اتفاقی برایمان رخ نخواهد داد. دو نفری که چند روز پیش دوپینگ شان درآمد چه گناهی کرده بودند. من بعید می دانم ورزشکاری در این سطح حتی به دوپینگ فکر هم بکند. به نظرم آقایان از ترس اینکه نکند تیم ملی در لهستان نتیجه نگیرد مواد نیروزایی را به ملی پوشان داده بودند و همین عامل هم باعث دوپینگی شدن آنها شد.

* نگاهت به آینده این مسائل چیست؟

- نمی دانم چه می شود اما مطمئنم که ظلم پایدار نمی ماند. بالاخره ما هم خدایی داریم. آقایان انگار نمی دانند چوب خدا صدا ندارد. من حرف های زیادی برای گفتن دارم اما می دانید که نمی شود هر حرفی را زد.

* اما انگار این گره سر کور دارد؟

- خدا را شکر ما یک رهبر خوب داریم. به نظرم ایشان بهترین کسی هستند که می توانند این مشکل را حل کنند. خدا می داند که در طول همه این مدتی که مشکل داشته ایم کشورهای زیادی خواسته اند برایشان وزنه بزنیم و در قبالش پول های خوبی بدهند اما ما فقط برای ایران مان وزنه می زنیم. امیدوارم که رهبری با یک تدبیر خوب این مشکلات را حل کنند.

* و آخرین سوالم در مورد وضعیت آمادگی ات است.

- من هرکجا باشم تمریناتم را با شدت پیگیری می کنم. شرایط بسیار خوبی دارم و در جریان تمرینات هم چند بار رکورد دنیا را جابه جا کرده ام.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات