مربی استقلال گفت که فرهاد مجیدی قصد دارد در تیم فوتبال جوانان الوصل مشغول فعالیت شود.

به گزارش افکارنیوز ، مجید صالح در نشست خبری پیش از دیدار فردای سایپای کرج و استقلال گفت: خوشحالم پس از یک سال و نیم بار دیگر به باشگاه سایپا آمدم. حق طبیعی سایپا است که بازی های خانگی خود را در کرج برگزار کند.

وی افزود: این تیم در کرج بازی خوبی مقابل پرسپولیس انجام داد و نشان داد می تواند میزبان خوبی برای استقلال و پرسپولیس باشد. زمان من و قبل تر از من تلاش زیادی برای برگزاری بازی های خانگی در انقلاب کرج شد که خوشبختانه در این فصل این امکان بوجود آمد. ورزشگاه انقلاب کرج و زمین آن استاندارد است هرچند زمان من زمین شرایط خوبی نداشت و دلخوری هایی از هیئت فوتبال کرج داشتیم.

مربی استقلال با اشاره به سال هایی که چه به عنوان بازیکن برای سایپا بازی کرده و چه یک سالی که در تیم سرمربی بوده، تصریح کرد: در اینجا باید در خصوص سایپایی بودن خودم صحبت کنم. درست است که روی پیراهن من آرم باشگاه استقلال دیده می شود اما ۲۳ سال در سایپا حضور داشتم و ریشه من از این تیم است.

صالح عنوان کرد: در یکی از بدترین مقاطع هستیم و شرایط خوبی نداریم چرا که چند بازیکن محروم و مصدوم داریم. با این وجود استقلال تیم بزرگی است و در بدترین شرایط باید بهترین بازی اش را انجام دهد. فردا با تیم جوان و باانگیزه سایپا بازی داریم و در نظر داریم بازی خوبی به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: جواد نکونام و آندرانیک تیموریان را به دلیل ۳ اخطاره بودن در اختیار نداریم و خسرو حیدری هنوز نتوانسته به مجموعه ما اضافه شود. از طرفی محمد قاضی و حنیف عمران زاده ۲،۳ روزی است که در تمرینات حاضر می شوند. بازی سختی مقابل سایپا داریم و مجبور هستیم بازی های عقب افتاده خود را با پیروزی پشت سر بگذاریم تا شرایطمان در جدول حفظ شود.

مربی استقلال با اشاره به تیم سایپا خاطرنشان کرد: فیرات مجموعه خوبی را هدایت می کند. از او خاطره خوبی دارم. زمانی که سایپا با هدایت من در ترکیه به سر می برد بازی تدارکاتی با تیم فیرات در آنجا انجام دادیم که او نوع فوتبال سایپا و نحوه آماده سازی این تیم را تحسین کرد. این برای من جای خوشحالی داشت.

صالح اضافه کرد: از افتخاراتی که برای فیرات در سایپا جا گذاشتم معرفی بازیکنی چون سجاد شهباززاده بود. به این بازیکن در زمان من فضا داده شد که خودش را مطرح کند و حتی تا رسیدن به تیم ملی نیز پیش رفت. به امید نمازی گفتم از کارلوس کی روش گلایه کند که چرا او را ندیده است. از دیگر کارهای ما بازگشت روزبه شاه علیدوست بود که او را به سایپا باز گرداندیم.

وی درباره خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال گفت: قطعا فرهاد مجیدی بدون فکر و مشورت این کار را نکرده است. ۱۰ دقیقه پیش از دیدار با مس کرمان توانستم با مجیدی صحبت کنم در آن لحظه فهمیدم که اوبه خاطر گذراندن آخرین دوره مربیگری اش در انگلیس باید به این کشور می رفت تا بتواند تیم جوانان الوصل امارات را در اختیار بگیرد. اگر او این موقعیت را از دست می داد؛ یک و نیم تا ۲ سال کارش عقب می افتاد.

مربی استقلال افزود: از اینکه چرا مجیدی خداحافظی خود را اعلام نکرد که مردم به ورزشگاه بیایند تا مراسم باشکوهی داشته باشد اطلاعی ندارم. خاطرم است با امیر قلعه نویی از مس کرمان به استقلال آمدیم و در چند دیدار باقیمانده از رقابت های جام حذفی هدایت استقلال را بر عهده گرفتیم. علیرضا منصوریان در بازی فینال در حالی که استقلال قهرمان جام حذفی شده بود و تماشاگران زیادی در ورزشگاه حضور داشتند خداحافظی باشکوهی داشت. اکنون هم باید به تصمیم مجیدی احترام گذاشت.

صالح در خصوص شرایط برهانی تصریح کرد: برهانی از روز گذشته به تمرینات اضافه شده و امروز هم با تیم تمرین می کند. او به من گفت در امارات تمریناتش را انجام داده است. محمد قاضی و حنیف عمران زاده ۲،۳روز است در تمرین حاضر هستند.

وی ادامه داد: خسرو حیدری کماکان مصدوم است وهاشم بیک زاده نیز به دیدار مقابل سایپا نمی رسد اما سیاوش اکبرپور شاید به مجموعه ما اضافه شود و در لیست ۱۸ نفره قرار گیرد. این شرایط نشان می دهد که در یکی از بدترین مقاطع فصل قرار داریم.

مربی استقلال در مورد قهر آندرانیک تیموریان گفت: نمی توانستیم برای بازی با سایپا روی او حساب کنیم چون او برای این دیدار محروم است. در مورد مسئله مالی باید بگویم که این موضوع در استقلال کهنه شده است. من چند بار اعلام کردم که شرایط سختی داریم. من و اعضای کادرفنی ۱۰ ماه است که ازباشگاه استقلال دریافتی نداشته ایم و فصل جدید را بدون دریافتی آغاز کردیم.

صالح اضافه کرد: در استقلال طرف حساب ما مردم است. آنها واقعا این تیم را دوست دارند که نمونه اش را در خداحافظی فرهاد مجیدی دیدیم. آنها می خواستند خودشان را از فنس ها پرت کنند تا به زمین بیایند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم وزیر ورزش انتخاب و را ه حلی برای مشکلات استقلال پیدا شود این شرایط برای باشگاه حرفه ای چون استقلال خوب نیست. با این شرایط ۱۶ نفر هستیم اما بازیکنان باید بدانند برای تیم بزرگی چون استقلال بازی می کنند. آنها بدانند در استقلال دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

مربی استقلال در خصوص اینکه مشکلات مالی چقدر در نتایج اخیر استقلال نقش داشته است، گفت: ما به درون زمین می رویم تا نتیجه بگیریم. سال هاست که با مشکلات مالی روبرو هستیم و با این حال در بین ۴ تیم برتر آسیا قرار گرفتیم. لیگ سال گذشته ۲۰ اردیبهشت تمام شد و ما سوم خرداد در آسیا بازی داشتیم. بازیکنان بدون تعطیلی تمرین و بازی کردند و بعد از آن هم در مسابقات مقدماتی جام جهانی بازی کردند.

صالح گفت: اگر تیم ملی به پلی آف می رفت بازیکنان ملی پوش ما هنوز باید درگیر این مسابقات می شدند. به همین دلیل ما نتوانستیم پیش از فصل تمرینات خود را پشت سر بگذاریم و بازیکنانی مثل تیموریان و نکونام که جزو ستون های اصلی تیم هستند پیش از شروع فصل ۷ جلسه با تیم تمرین داشتند.

وی افزود: چرا اکنون خسرو حیدری نباید کنار تیم باشد و هاشم بیک زاده با این شرایط در لیگ حاضر شود؟ ما این مشکلات را داشتیم و سازمان لیگ به درخواست ما برای لغو برخی بازی هایمان پاسخ منفی داد. بازی با ذوب آهن لغو نشد و ما بعد از آن به مصاف بوریرام رفتیم که در دقیقه ۶۰ همان بازی خسرو حیدری مصدوم شد و ما او را بیرون کشیدیم. حیدری مقابل سئول غایب بود و ما در همان جا از آسیا حذف شدیم. اینها را گفتم تا بگویم مشکلات مالی کمترین نقش را در نتایج اخیر داشته است.

صالح خاطرنشان کرد: تیمی که قهرمان می شود بدترین نقطه اش بهتر از تیم های دیگر بوده است. با وجود مصدومیت ها و غیبت بازیکنانمان توانستیم قهرمان شویم. در آسیا هم به خاطر بدشانسی نتوانستیم به نتیجه برسیم و در بازی برگشت مقابل سئول، نکونام و تیموریان را نداشتیم. مطمئنا ما این بدشانسی را پشت سر می گذاریم و در نیم فصل دوم بازیکنان مصدوم ما می رسند تا دوباره مدعی شویم.

مربی استقلال در خصوص اینکه مجیدی پس از گذراندن کلاس های مربی گری اش در استقلال حاضر خواهد شد یا نه، گفت: فرهاد مجیدی در آینده و به عنوان مربی به تیم ما اضافه خواهد شد. مطمئنا اولویت با استقلال است و همانطور که قلعه نویی و مظلومی جزو سرمایه های استقلال هستند مجیدی هم مانند دیگر مربیان از خانواده استقلال است.

صالح در خصوص اینکه گفته می شود مجیدی به علت دوپینگ از فوتبال خداحافظی کرد اظهار داشت: من اصلا این موضوع را قبول ندارم. آقای هاشمیان چند بار پاسخ این سوال را داده و تمام تست های مجیدی منفی بوده است. او وقتی که از تیم ملی هم خداحافظی کرد گفتند به خاطر دوپینگ خداحافظی کرده و در همانجا از او تست گرفتند اما بازهم تست او منفی بود. فرهاد یکی از بهترین بازیکنان است که توانستیم فصل قبل با کمک او قهرمان شویم و او بدون حاشیه کارش را انجام داده بود.

وی ادامه داد: در خصوص اینکه فرهاد مجیدی چرا اینگونه خداحافظی کرد باید خودش پاسخگو باشد. امیرحسین صادقی که یک سال و نیم است که با او هم اتاق است به ما گفت که فرهاد ساعت ۱۱ شب پیش از بازی با مس به او گفته می خواهد خداحافظی کند. وقتی این موضوع را با هیچکس در میان نگذاشته ما نمی توانستیم کاری کنیم.

مربی استقلال با بیان اینکه کادرفنی لیست خرید برای نیم فصل دارد، گفت: باید ببینیم شرایط بودجه ای به ما اجازه می دهد که بازیکن بگیریم یا نه. باید چند بازیکن خارجی به تیم ما اضافه شود اما از بدشانسی ما وزیر ورزش هم نمی تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد و حالا وزیر ورزش مهمترین وزیر برای مجلسی ها شده است. همانطور که می دانید بخشی از بودجه ما را وزارت ورزش تامین می کند که هنوز وضعیتش مشخص نیست.

صالح عنوان کرد: باید مشکلاتمان را کم کنیم. استقلال تیم بزرگی است که این مشکلات را رد می کند و نشان می دهیم بزرگ هستیم. هنوز لیست بازیکنان مازاد نداریم و نمی توانم در این باره صحبتی کنم.

نشست خبری مربی استقلال حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید و این موضوع در حالی است که طبق قانون سازمان لیگ مربیان ۱۵ دقیقه فرصت دارند تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات