رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت: اگر بدانم در انتخابات کمیته ملی المپیک صددرصد رای می آورم و کسی که به عنوان وزیر ورزش انتخاب می شود راضی نباشد که من در این کمیته باشم، کاندیدا نخواهم شد.

به گزارش افکارنیوز ، احتمال می رود که محمد دادکان برای تصدی گری وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شود تا به عنوان وزیر از مجلس رای اعتماد بگیرد. به دلیل دلخوری هایی که از زمان ریاست دادکان و علی آبادی بر فدارسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی میان این ۲ وجود دارد، مشخص نیست که تکلیف حضور رئیس کمیته ملی المپیک در انتخابات این کمیته چه خواهد شد اما علی آبادی در گفت وگو با تسنیم می گوید که این دلخوری ها تاثیری در تصمیم گیری های کلان ورزش ندارد.

شما اطلاع دارید چه کسی قرار است به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شود؟

خیر من این موضوع را پیگیری نکرده ام.

احتمال می رود آقای دادکان به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی شود. نظر شما در این مورد چیست؟

هر کسی وزیر ورزش و جوانان شود و از مجلس رای اعتماد بگیرد، جامعه ورزش باید به او کمک کند. دادکان استاد دانشگاه بوده و سال ها در ورزش کشور فعالیت کرده و در رده قهرمانی هم بازی کرده است. امیدوارم اگر آمد و به عنوان وزیر ورزش معرفی شد، بتواند موفق باشد و کارهای بزرگی برای ورزش کشور انجام بدهد.

با توجه به اینکه آقای دادکان از گذشته از شما دلگیر است، ارزیابی‎تان از معرفی احتمالی ایشان به مجلس چیست؟

این دلخوری کوچک تر از آن است که بخواهد در تصمیمات کلان ورزش دخیل باشد. وقتی هر فردی در جایگاه وزیری قرار می گیرد و متصدی ورزش می شود، یکی از وظایفش این است که شرایطی را ایجاد کند تا همه عوامل ورزش دور هم جمع شوند و دلخوری ها از میان برداشته شود. من فکر می کنم مشکل خاصی نیست.

شما قبل از این گفته بودید فقط با نظر وزیر ورزش در انتخابات شرکت می کنید…

حالا هم همین را می گویم. هر کسی وزیر شود، من در صورتی برای انتخاب ریاست کمیته ملی المپیک کاندیدا خواهم شد که حتماً نظر مثبت او را داشته باشم.

یعنی حاضرید از آقای دادکان تایید بگیرید که در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنید؟

من نمی خواهم که از کسی تایید بگیرم. انتخاب رئیس کمیته ملی المپیک رای گیری است و باید رای گرفت. این انتخابات با نظر فردی انجام نمی شود اما من اگر بدانم صددرصد هم در این انتخابات رای می آورم اما کسی که به عنوان وزیر ورزش انتخاب می شود، از این شرایط راضی نیست، کاندیدا نخواهم شد.

یعنی حاضرید از آقای دادکان کسب اجازه کنید تا در انتخابات شرکت کنید؟

قطعاً اگر آقای دادکان هم وزیر شود من به ایشان می گویم. فقط در صورت موافقت و رضایت ایشان، من برای حضور در کمیته ملی المپیک و انتخابات آن کاندیدا خواهم شد در غیر این صورت به این عرصه وارد نخواهم شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات