بازیکنان ایرانی می توانند در بهترین تیم های جهان بازی کنند

مدافع سابق تیم ملی اسپانیا و رئال مادرید گفت: می دانم که دربی سرخابی های تهران بین تیم های استقلال و پرسپولیس همه چیز با ۱۲۰ هزار هوادار دیوانه وار می شود.

به گزارش افکارنیوز ، میشائیل سالگادو، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا و باشگاه رئال مادرید در امارات از طریق وحید جعفری، مدیرعامل ایرانی نمایندگی شرکت آل اشپورت در خاورمیانه شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و خیلی خوب از شرایط تیم ملی ایران با مربیگری کی روش و حتی دربی سرخابی های تهران دارد.

این روزها وی با یک دعوتنامه رسمی فدراسیون فوتبال ایران برای سفر به تهران مواجه شده و قرار است چهارشنبه همزمان با ورود سپ بلاتر، رئیس فیفا به ایران، سالگادو هم به ایران بیاید و از نزدیک شرایط فوتبالی کشورمان را ببیند تا بلکه مقدماتی فراهم شود تا بلکه مسابقه دوستانه تیم ملی ایران و اسپانیا برگزار شود.

به همین بهانه و برای انجام یک مصاحبه کوتاه از طریق شرکت رومارویو اسپورت موفق شدیم ارتباطی با سالگادو بگیریم و صحبت هایش را در خبرگزاری فارس فارس بازتاب دهیم.تا چه حد از فوتبال ایران شناخت دارید؟

بله، کمابیش در جریان فوتبال ایران هستم و کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی این کشور را می شناسم که در گذشته مربی من در رئال مادرید بود. کی روش شخص بسیار خوبی است و هم اکنون تیم را به جام جهانی ۲۰۱۴ فرستاد. من می دانم که تیم های فوتبال ایرانی توانایی های بسیاری دارند و با بیش از ۱۰۰ طرفدار یکی از مهم ترین ورزش ها در کشور است. آیا از بازیکنان فوتبال یا مربیان فوتبال ایران کسی را می شناسید؟

همان طور که گفتم من سرمربی تیم ملی ایران را می شناسم و همچنین یک بازیکن به نام جواد نکونام که در تیم معروف اسپانیایی بازی می کرد و هم اکنون در تیم فوتبال ایران بازی می کند، را می شناسم. بعضی از بازیکن های فوتبال ایران آنقدر توانایی های بالایی دارند که می توانند در لیگ های اروپایی و جهانی بازی کنند که نیازمند روحیه بسیار قوی است. چطور شد که تصمیم گرفتید به ایران بیایید؟

من یک دعوتنامه رسمی از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کردم و قرار است چهارشنبه راهی تهران شوم. آیا می دانید که در ایران یک دربی با بیش از ۱۲۰ هزار طرفدار در ایران وجود دارد که همانند ال کلاسیکو اسپانیا است؟

بله، من این موضوع را قبلا شنیده بودم که در ایران دو تیم پر طرفدار که اگر اشتباه نکنم به نام های استقلال و پرسپولیس رودرروی هم بازی می کنند و من می دانم که در چنین بازی هایی همه چیز دیوانه وار می شود و طرفداران تمام کشور را متوقف می کنند، به دلیل این همه طرفدار جو کاملا هیجان انگیز می شود. همان گونه که در بازی های جام جهانی تمام کشورهای دنیا اینگونه می شوند.آیا علاقه دارید که در یکی از دربی های ایران شخصا حضور داشته باشید و آن را از نزدیک مشاهده کنید؟

بله، حتما. من خیلی علاقه دارم که این دربی را از نزدیک ببینم و احساس واقعی هیجان طرفداران چنین بازی را تجربه کنم و در چنین اتمسفری حضور داشته باشم که در استادیوم این دربی همراه با طرفداران، دربی را از نزدیک ببینم. آینده کاری شما در چه جهتی خواهد بود؟ همان زمینه فوتبال و سرمربی گری؟ یا به سوی تجارت؟

ترک کردن فوتبال بسیار سخت است. من تقریبا از پنج سالگی فوتبال را یاد گرفتم و با اینکه فوتبال تنها چیزی نیست که من بلدم، اما می توان گفت بهترین چیزی است که بلدم، در زمینه های مختلفی کار کردم اما با این همه، به دلیل وابستگی ام به فوتبال امکان ندارد که به آسانی آن را ترک کنم. البته من علاقه دارم که مربی باشم. چرا نه؟ هم اکنون من مدیریت یک مدرسه فوتبال بسیار عالی و بزرگ به نام" مدرسه فوتبال اسپانیایی" واقع در" شهر ورزشی دبی" را بر عهده دارم که مربیان بسیار عالی و با تجربه دارد. در ابتدای کار فقط ۶۰ شاگرد داشتیم ولی هم اکنون طی مدت بسیار کوتاهی ۶۰۰ شاگرد داریم که پیشرفت بسیار عالی است و همه چیز به خوبی پیش می رود. با حضور در شرکت رومارویو اسپورت رایرزنی های خوبی برای سفرتان به تهران انجام شده است. گویا با مدیرعامل آل اشپورت ارتباطی خوبی دارید و شاخت خوبی هم با این برند ورزشی دارید؟

بله. من برند آل اشپورت را از قدیم می شناختم و تقریبا از سال ۱۹۹۳ وارد شهر ما شده بود اما در آن زمان برند اختصاصی برای دروازه بانی بود و من به عنوان بازیکن فوتبال در آن زمان از کالاهای آن استفاده نکرده بودم ولی به هر حال در آن زمان برند بسیار معروفی برای دروازه بان ها بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات