کارخانه مربی سازی استقلال باز هم فعال می شود و این بار شماره ۷ در کسوت مربی به جمع آبی ها برمی گردد.

به گزارش افکارنیوز ، فرهاد مجیدی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران چند روز پیش از دنیای فوتبال برای همیشه خداحافظی کرد تا به گفته خودش در اوج محبوبیت این ورزش را کنار بگذارد. البته همین اتفاق هم افتاد و مجیدی در شرایطی به استقلال و هوادارانش خداحافظی کرد که بی شک محبوب ترین بازیکن این تیم در طول سال های اخیر به حساب می آمد.


فرهاد مجیدی در طول دوران بازی گری خود آنقدر بازیکن خاصی بود که حتی هواداران جبهه رقیب نیز همواره از او با احترام صحبت می کنند که در تایید این ادعا می توان به پیام هایی که از سوی بازیکنان پرسپولیس پس از خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای فوتبال ارسال شد اشاره داشت.


وداع مجیدی به دلایل گوناگون وداع دردناکی برای هواداران استقلال محسوب می شود. یکی از دلایل دردناک خداحافظی فرهاد برای هواداران همین احترامی است که از جانب پرسپولیسی ها به شماره هفت ابراز می شود. رفتار هایی که لااقل نشان می دهد اگر فرهاد به مانند علی کریمی برای پرسپولیسی ها محبوب نیست اما از نگاه آن ها بازیکن قابل و کار بلدی محسوب می شود.


مجیدی که تا پایان فصل ۹۲-۹۳ با استقلال قرارداد داشت حالا از آبی ها خداحافظی کرده و می خواهد در کلاس های مربیگری فوتبال شرکت کند. او که سال ها با شعار آهای فرهاد مجیدی در استادیوم مورد تشویق قرار می گرفت شاید چند سال بعد سکان هدایت آبی ها را برعهده بگیرد. فرهاد مجیدی که با وجود ۳۸ سال سن از بسیاری از مهاجمان لیگ ایران بهتر بازی می کرد حالا کفش هایش را آویخته و باید دید استقلال برای جانشینی او چه فکری خواهد کرد.


البته باشگاه استقلال در طول دو یا سه دهه اخیر در معرفی مربیان خوب و خوش فکر به فوتبال ایران همواره موفق بوده و اکثر بازیکنان بزرگ و نامدار این تیم، بعد از پایان دوران فوتبالی خود روی به مربیگری آورده و در این امر نیز موفق ظاهر شده اند. از مرحوم ناصر حجازی و منصور پورحیدری و همین امیر قلعه نویی گرفته تا پرویز مظلومی و علی منصوریان و صمد مرفاوی و نامجو مطلق، همگی جزو بازیکنان بزرگ استقلال بوده اند که حالا در حیطه مربیگری برای خود نامی دست و پا کرده اند.


*  مجیدی به استقلال باز می گردد؟
  همه می دانند که کاپیتان محبوب آبی ها دیگر تحت عنوان بازیکن به استقلال بازنمی گردد و اگر قرار باشد وی را دوباره در جمع استقلالی ها ببینیم این اتفاق در کار مربی گری رخ خواهد داد. فرهاد مجیدی از مدت ها قبل چنین روزهایی را رویت می کرد که با اشتیاقی قابل توجه در پی گذراندن دوران مربیگری بود. اگرچه او هنوز نتوانسته در آموزش های دلخواه شرکت کند اما پیش بینی می شود به سبب میل و علاقه ای که مجیدی به مربیگری در فوتبال دارد به زودی این اتفاق هم رخ داده و هفت سابق آرام آرام وارد حیطه مربی گری شود.


مجیدی اما برای اینکه روزی جای امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی، ناصر حجازی، منصور پورحیدری و خیلی از بزرگان دیگر بنشیند باید در مسیر درستی گام بردارد و پله پله راه بزرگان فوتبال را طی کند. کاری که خود قلعه نویی، مربی کنونی باشگاه استقلال هم در گذشته انجام داد و اولین قدم های مربیگری را در همین استقلال پیمود. قلعه نویی مربیگری در استقلال را کنار مردی آموخت که بعد ها تبدیل به یکی از مخالفانش شد.


چند سال پیش و بعد از آنکه دوران فوتبالی امیر قلعه نویی به اتمام رسید، ناصر حجازی در کنار خود مردی جوان به نام امیر قلعه نویی را قرار داد. پیوندی که اگر از سوی مدیران وقت مدیریت می شد شاید ادامه می یافت و امیر قلعه نویی مجبور نمی شد برای اثبات توانایی های خود به تیم های دیگر برود. قلعه نویی که در آن زمان نشان داد تشنه یادگیری است، به خاطر همین اختلاف ها و بی توجهی ها از استقلال رفت در حالی که اگر در حال حاضر مدیریت باشگاه استقلال بتواند جدایی مجیدی از استقلال را مدیریت کند، این بازیکن می تواند در کنار سرمربی استقلال کسب تجربه کند. از طرفی امیرقلعه نویی که خود طعم جدایی از استقلال را شاید به خاطر همان اختلاف های درون خانوادگی چشید حالا می تواند از مجیدی یک مربی قابل اعتماد بسازد.


بنابراین این احتمال می رود که بعد از گذران دوران مربیگری از سوی فرهاد مجیدی، این بازیکن محبوب در فصل آینده و کنار امیر قلعه نویی مربیگری کند. اتفاقی که می تواند از فرهاد مجیدی به عنوان یکی دیگر از مربیان موفق استقلال در آینده، پرده برداری کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات