سرمربی مستعفی تیم ملی وزنه برداری ایران گفت: حواشی وزنه برداری زیر سر یک فرد عوام فریب است و او قصد دارد خانواده وزنه برداری را بهم بریزد.

به گزارش افکارنیوز ، کوروش باقری درباره انتقادات اخیر از تیم ملی وزنه برداری اظهار داشت: از این انتقادات و صحبت ها کم نشنیده ام و به آنها عادت کرده ام. این صحبت ها دلایل مختلفی دارد که برای خودم نیز بسیار عجیب است.

وی افزود: استعفای من دلایل مختلفی دارد که دوست ندارم به خیلی از آنها بپردازم. از خیلی چیزها خسته شده ام و نمی خواهم در وزنه برداری بمانم. هیچ کدام از انتقادات مغرضانه را در این چند وقت نمی شنیدم و سعی می کردم به آنها گوش ندهم. دنبال هیچ دلیلی نیستم و برای من اهمیتی ندارد که پشت سرم چه می گویند.

باقری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود استعفا، رضازاده اصرار دارد که برمی گردید، خاطرنشان کرد: شاید رضازاده هنوز استعفای من را باور نکرده باشد اما عزم من برای رفتن جدی است. دیگر در وزنه برداری نیستم و تصمیمم قاطع است. شک نکنید این تصمیم برای این چند روز نیست و تیم ایران در مسابقات بهترین نتیجه را گرفت. ۸۵ سال است که وزنه برداری ایران فعالیت می کند و خدا به من لطف کرده که در ۲ دوره ای که سرمربی تیم بوده ام توانسته ایم سوم جهان شویم.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند با وجود المپیکی ها تیم نتیجه بهتری می گرفت، عنوان کرد: منتقدان برای چنین موفقیت هایی باید حالا حالا بدوند و تلاش کنند. دوست ندارم زیاد در ارتباط با چنین مواردی صحبت کنم. هرچند من کسی را مقابل خودم نمی بینم اما متاسفانه حرف های جالبی در این مدت نشنیده ام. من حتی المپیکی ها را نیز مقابل خودم ندیدم و صحبت های آنها هیچ تاثیری روی رفتنم نداشت. در بسیاری از موارد و ماجراها طرف حساب من المپیکی ها نیستند.

باقری تصریح کرد: هدف بسیاری از انتقادات اخیر رضازاده است و پس از من سراغ رضازاده می روند تا او را نیز از وزنه برداری ایران دور کنند. آنها می خواهند با عوام فریبی به موقعیتی که رضازاده و من ایجاد کرده ایم و وزنه برداری را به روزهای اوج رسانده ایم، برسند اما به این موضوع دیگر فکر هم نمی کنم. رزومه من مشخص است و رزومه چنین افرادی نیز مشخص، پس نیازی به جانبداری من نیست. باید دید که آیا این دو رزومه با یکدیگر قابل قیاس هستند. آنها در گذشته نیز دوست داشتند که صاحب این موفقیت ها باشند اما هیچگاه نتوانستند به آن دست پیدا کنند.

وی گفت: ۲ یا ۳ نان به نرخ روز خور را برخی از همین افراد اجیر کردند تا مطالبی کذب علیه من بنویسند اما مردم به خوبی کوروش باقری را می شناسند و برایم مهم نیست که چه چیزی علیه من نوشته می شود. به صورت کلی جامعه مطبوعات و مردم متوجه تمامی قضایا هستند و بسیاری از آنها لطف زیادی به من داشته اند و از آنها ممنون هستم که از صمیم قلب زحمت می کشند و چشمداشتی نیز ندارند. صحبت های من در ارتباط با تعدادی محدود است که به اندازه انگشتان یک دست هم نیستند.

سرمربی مستعفی تیم ملی وزنه برداری کشورمان که پس از بازگشت از مسابقات جهانی لهستان و در هواپیما پاسخگوی سوالات خبرنگار تسنیم بود، اظهار داشت: عیبی ندارد و قرار نیست که تمامی موفقیت ها تنها از آن من شود. برخی هستند که در خانواده وزنه برداری زحمات زیادی می کشند و کسی آنها را نمی بیند و هستند کسانی که حرف های زیادی می زنند اما حرف آنها ارزشی ندارد. برخی هم ادعایی ندارند و تا آنها باشند وزنه برداری هیچ غمی ندارد. با این حال این عده محدودی که به آنها اشاره کردم نوعی میراث خور به حساب می آیند و همه آنها را به خوبی می شناسند و گذشته آنها نیز مشخص است. خانواده وزنه برداری در ایران گذشته این افراد را می دانند و نیازی به صحبت های من نیست.

باقری ادامه داد: ایرادی ندارد و من اجازه می دهم آنها میراث خوری کنند و شاید از این طریق چیزی عایدشان شود. برخی از این افراد بزرگترین رزومه شان این بوده که چند ماهی را در کنار من در وزنه برداری مربیگری کرده اند اما جامعه وزنه برداری جواب آنها را می دهد. حواشی وزنه برداری زیر سر یک قرد عوام فریب است و او قصد دارد خانواده وزنه برداری را بهم بریزد. تمامی حواشی یک سال اخیر زیر سر یک نفر است و من کارنامه او را به خوبی می دانم. وی در عوام فریبی موفق بوده و ید طولایی دارد.

قهرمان سابق جهان یادآور شد: مسئولیت تیم ملی وزنه برداری با من بود اما هیچ کس در ارتباط با دوپینگ از من سوال نکرد. متاسفانه در دوپینگ دو وزنه بردار داروهایی درآمده که هیچگاه چنین داروهایی حتی در نزدیکی تیم نیز وجود نداشت. فدراسیون پزشکی ورزشی نیز آزمایشات لازم را پیش از شروع مسابقات گرفته بود و مثل هر سال قبل از مسابقات اعلام کرد که مشکلی نیست اما مثبت اعلام شدن تست دوپینگ دو وزنه بردار جای سوال بزرگی دارد. جالب است که ۳ روز پس از همان مسابقاتی که تست دوپینگ ۲ وزنه بردار مثبت اعلام شد همان فرد عوام فریب گفت که ۲ نفر از وزنه برداران تست شان مثبت است. این در شرایطی بود که حتی نمونه آزمایش بچه ها به آزمایشگاه کلن نیز نرسیده بود.

باقری در ادامه به تسنیم گفت: هر فردی که به اردو می آمد از قبل از او آزمایش می گرفتیم و این دو فرد نیز جزو باتجربه ها بودند و در بسیاری از موارد تست و آزمایش داده بودند. طبیعی است که پس از المپیک ها شرایط و دقت دستگاه ها تغییر می کند اما ما داروهایی می دهیم که مجاز باشد و اگر قرار بود مشکلی باشد باید برای تمام تیم چنین اتفاقی می افتاد.

وی در ارتباط با رسول تقیان و وزنه هایی که در مسابقات جهانی زد عنوان کرد: اعتماد به نفس زیادی گاهی نتیجه عکس می دهد ولی به نظر من رسول بیشتر از آنکه تمرکزش روی کارش باشد حواسش روی رقبا به خصوص حریف چینی بود. او اولین پیکار جهانی اش بود و در آینده می تواند از این تجربه بزرگ درس بگیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات