برنامه نود این هفته درحالی برگزار شد که فردوسی پور به بینندگانش وعده داد تا دو هفته دیگر فرهاد مجیدی را به عنوان میهمان ویژه به برنامه اش بیاورد و سوال های بی جواب را از او بپرسد.

به گزارش افکارنیوز ، برنامه نود این هفته درحالی برگزار شد که فردوسی پور به بینندگانش وعده داد تا دو هفته دیگر فرهاد مجیدی را به عنوان میهمان ویژه به برنامه اش بیاورد و سوال های بی جواب را از او بپرسد.

مهم ترین بحث برنامه نود این هفته مربوط به انتخابات هیات فوتبال های بوشهر و تبریز بود ضمن آنکه خداحافظی مجیدی از استقلال نیز در این برنامه بطور مبسوط مورد بررسی قرار گرفت.

* کفاشیان: بلاتر از ما تشکر کرد

رئیس فدراسیون فوتبال در همان اوایل برنامه نود روی خط آمد و درباره انتخابات هیات فوتبال شهرستان ها گفت: من اعتقاد ندارم که افراد از طرف خودشان منصوب می شوند. تنها پنج رئیس هیات فوتبال ما در سمت و جایگاه شان باقی مانده اند.

او درباره آیین نامه انضباطی اظهار کرد: ما اجرای این آیین نامه را به فصل بعد موکول کرده ایم.

کفاشیان درباره حضور بلا تر در تهران هم بیان کرد: ابتدا از انتخاب سجادی خوشحالم. امروز بلا تر پیامی فرستاد درباره توسعه فوتبال پایه و دیگری بحث علوم نوین پزشکی که از ما تشکر و تقدیر کرده بودند. آقای بلا تر، رئیس فدراسیون قطر و شیخ سلمان با پروازهای اختصاصی روز چهارشنبه به تهران می آیند. بعد از ظهر آن روز آقای بلا تر و شیخ سلمان در کنگره سخنرانی خواهند کرد. اما دیدار با آقای روحانی را در تلاش هستیم تا صبح پنجشنبه برگزار کنیم.

* خداحافظی مجیدی

بخشی از برنامه درباره خداحافظی کاپیتان آبی ها از فوتبال بود. در این بخش تماشاگران استقلال نشان داده شدند که عده ای به خداحافظی او معترض بودند و عده ای هم با گریه خداحافظی مجیدی را باور نمی کردند.

در آیتمی از این برنامه به درگذشت احمد مظاهری یگانه به دلیل خداحافظی این بازیکن اشاره شد.

در بخش پایانی این آیتم زندگی فوتبالی مجیدی روی آنتن رفت. همچنین فردوسی پور گفت که تلاش دارد تا او را راضی کند تا دو هفته بعد این بازیکن را به برنامه نود بیاورد و سوالات بی جواب را از او بپرسد.

* داوری

جعفری کار شناس داوری درباره دیدار استقلال و مس کرمان ضمن تایید ضربه پنالتی به سود مس کرمان درباره درآوردن پیراهن از سوی مجیدی و اینکه مظفری زاده چرا به این بازیکن کارت زرد نداد گفت: داور وقتی به بازیکن کارت زرد می دهد که پس از گلزنی به نشانه ی خوشحالی پیراهنش را از تن خارج کند.

او همچنین کلیه تصمیمات داور دیدار فولاد و گسترش فولاد را صحیح دانست.

این کار شناس داوری درباره قضاوت دیدار نفت و سپاهان گفت: یک ضربه پنالتی به سود نفت باید اعلام می شد.

جعفری همچنین هر دو اخراج سپاهان را صحیح دانست.

جعفری درباره داوری دیدار مس و داماش هم اظهار کرد: پنالتی اعلام شده برای داماش اشتباه بوده است.

او همچنین اعتقاد داشت بازیکن داماش به دلیل خطا بر روی رودباریان باید از میدان اخراج می شد.

این کار شناس داوری درباره قضاوت دیدار ذوب آهن و راه آهن اعتقاد داشت که یک پنالتی باید به سود شاگردان ابراهیم زاده اعلام می شد. او سایر تصمیمات داور را صحیح دانست.

جعفری همچنین همه تصمیمات داور دیدار ملوان و فجرسپاسی را هم درست دانست.

* سفر به کردستان

بخش دوم سفر به کردستان بخش دیگری بود که در دستور کار برنامه نود قرار گرفت. این بخش با سفر به روستای وریا غفوری بازیکن نفت تهران آغاز شد. در این بخش بازهم به مشکلات فوتبال در این استان پرداخته شد.

* میهمان ویژه

وریا غفوری میهمان ویژه این برنامه نود بود. او درباره نامش گفت: معنای اسم من باهوش و زرنگ است. این هافبک نفت تهران درباره گلش به مهدی رحمتی گفت: وقتی توپ را گرفتم یاد شوت تیموریان به بوریرام تایلند افتادم و فکر می کنم رحمتی فکرش را هم نمی کرد از آنجا شوت بزنم.

او در ادامه صحبت هایش ابراز امیدواری کرد که به تیم ملی دعوت شود.

غفوری، دنی آلوز و لمپارد را بازیکنان مورد علاقه خارجی اش نامید و از مهدوی کیا به عنوان بازیکن ایرانی مورد علاقه اش نام برد.

او در پایان صحبت هایش از اینکه نفت تهران به شهرستان نرفت ابراز خوشحالی کرد.

* فوتسال

خوراکچی و شمسایی در این بخش برای مسائلی که در دیدار فوتسال میان دبیری تبریز و میثاق پیش آمده روی خط آمدند. در آن دیدار بر سر اینکه شوت شمسایی به گل تبدیل شده بوده یا نه درگیری میان دو تیم ایجاد شد.

خوراکچی وقتی روی خط برنامه آمد، درباره این صحنه گفت: اگر یک کار شناس بگوید شوت شمسایی گل شده است، برای همیشه از فوتسال می روم. این درحالی بود که شمسایی معتقد بود شوتش به گل تبدیل شده است.

* انتخابات هیات فوتبال آذربایجان شرقی و بوشهر

- انتخابات هیات فوتبال آذربایجان شرقی و بوشهر از بحث انگیز ترین قسمت های برنامه نود بود. آنچه در رقابت دبیری و ششگلانی رخ داده بود، به نمایش در آمد و دبیری با انتقادات زیاد نسبت به این رای گیری، آن را تا حد زیادی زیر سوال برد. در بوشهر نیز، چند تن از افرادی که می توانستند رای بدهند، در رای گیری حاضر نبوده اند و افرادی دیگر به جای آن ها در انتخابات رای داده بودند.

* نکاتی کوتاه از این برنامه

- حواشی لیگ یک از بخش های جالب این برنامه بود که در قسمتی از آن مسعود مرادی بشدت از وضعیت حاکم بر آن ابراز تعجب کرد.

- سعید آذری مدیرعامل ذوب آهن در قسمتی از برنامه روی خط آمد و با وجود آنکه پیش تر گفته بود اگر بوناچیچ بخواهد برود مانع او نمی شود، از ماندن این سرمربی در ذوب آهن خبر داد.

- امیرحسین کریمی و یوسف سیدی دو بازیکن تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران که در جام جهانی نوجوانان بازی کردند در ابتدای برنامه حاضر شدند. هردوی این بازیکنان از علی دوستی مهر و مهدی مهدوی کیا بابت تلاش هایشان تشکر و قدردانی کردند.

* نظرسنجی

نظرسنجی این برنامه درباره دیدار تراکتورسازی بود که در نهایت ۴۲ درصد بینندگاه به برتری تراکتورسازی و ۳۶ درصد به پیروزی استقلال رای دادند. همچنین ۲۲ درصد از مخاطبان برنامه نتیجه این دیدار را تساوی اعلام کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات