سرمربی پرسپولیس درباره درگذشت نوجوان معلولی که بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی دچار سکته شده بود، تاکید کرد: در کشور ما بسیاری از مردم با فوتبال زندگی می کنند و بزرگترین دلگرمی آنها همین استقلال و پرسپولیس و همین فوتبال است. فوتبال عشق بسیاری شده است و شما نمی توانید این عشق را از آنها بگیرید.

به گزارش افکارنیوز ، کنفرانس خبری دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان، برخلاف معمول ابتدا با صحبت های سرمربی تیم میزبان یعنی پرسپولیس آغاز شد و این در حالی بود که علی دایی با ۲۰ دقیقه تاخیر در محل کنفرانس حضور پیدا کرد. وی ضمن عذرخواهی در این زمینه؛ گفت: فرارسیدن ایام محرم را خدمت همه مردم کشورم تسلیت می گویم و برای همه آنها آرزوی موفقیت می کنم. بازی فردا مقابل استقلال خوزستان جزو سخت ترین و حساس ترین بازی های ما است.

او ادامه داد: این بازی هم برای ما و هم برای حریف سخت است اما من به توانایی بچه های خودم اعتقاد دارم. در روزهای گذشته تمرینات خوبی انجام داده ایم و اگر خودمان باشیم قطعا ۳ امتیاز را از آن خود خواهیم کرد. استقلال خوزستان هم تیم بسیار خوبی است و ما کاری به بازی های قبلش نداریم که خوب نتیجه نگرفته است. این تیم را آنالیز کرده ایم و می دانیم که حرف های زیادی برای گفتن دارد. این همان تیمی است که استقلال تهران را در اهواز شکست داد و مطمئنا از لحاظ روانی در سطح بالاتری نسبت به بازی های قبل قرار دارد.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: همه تلاش مان را می کنیم تا با یک برد خوب به استقلال تعطیلات نیم فصل برویم و کاری هم به بقیه تیم ها نداریم. چشم مان به نتیجه کار خودمان است و مطمئن هستیم خدا کمک مان می کند تا به نتیجه دلخواه برسیم. در طول نیم فصل اول روزهای سخت و پرحاشیه ای را پشت سر گذاشتیم اما همیشه دنبال پیروزی بوده و هستیم.

دایی خاطرنشان کرد: از روز اول هم هیچ وقت قول قهرمانی در نیم فصل ندادم، ما کار و تلاش مان را می کنیم و هدف مان قهرمانی در پایان فصل است. باید متوجه باشیم که در نیم فصل دوم بازی های به مراتب سخت تری در پیش داریم اما همه می دانیم که امتیازهای همین بازی ها آخر فصل می تواند کمک زیادی به موفقیت پرسپولیس کند.

وی در مورد دیدار ناگهانی پرسپولیس مقابل الوند همدان در چارچوب مسابقات جام حذفی گفت: خود ما هم تا دو روز قبل از بازی نمی دانستیم که قرار است این مسابقه برگزار شود اما خودمان را آماده کرده بودیم تا مشکلی نداشته باشیم. شما ببینید وقتی اعضای تیم و کادرفنی پرسپولیس از زمان مسابقه اطلاع نداشتند چطور می توان انتظار داشت هواداران از قضیه مطلع می شدند و به ورزشگاه می آمدند. زمان بازی ها باید از قبل مشخص باشد تا همه بتوانند برنامه ریزی کنند.

دایی افزود: زمان بازی ها باید از قبل مشخص باشد تا همه بتوانند برنامه ریزی کنند. این را هم بگویم که خود ما باید با نحوه بازی مان گرما را به سکوها بدهیم تا هواداران به ورزشگاه بیایند. از آنها تشکر می کنم چون از ابتدای فصل پشت ما بودند و از آنها می خواهم به هیچ شخص و باشگاهی کار نداشته باشند و شعارهایشان فقط در راستای حمایت و تشویق تیم باشد.

سرمربی پرسپولیس درباره رکورد نتایج خوب پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تاکید کرد: این برای ما اتفاق خوبی است، چرا که نشان می دهد در زمین با کیفیت همانند آزادی پرسپولیس بهتر بازی می کند. البته نمی توانیم حمایت هوادارانمان را هم فراموش کنیم. همه این مسائل دست به دست هم می دهد تا موفق شویم. البته زود است بخواهیم درباره موفقیت و قهرمانی صحبت کنیم چرا که تا آخر فصل زمان زیادی باقی مانده و سعی می کنیم تیم خوبی را برای هواداران درست کنیم.

وی درباره علت از میان رفتن تیم های بازیکن ساز خاطرنشان کرد: این موضوع اول از همه به مدیریت ورزش و فوتبال ما بازمی گردد. متاسفم وقتی می بینم ما تنها به اینکه تیم نوجوانان ما از گروه خود صعود کرده دلخوش کرده ایم چرا نباید در رده پایه جزء چهار تیم پایانی مسابقات باشیم و برای فینال یا سوم و چهارمی بجنگیم؟

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: علت آن این است که ما در فوتبال خیلی زود راضی می شویم. اکنون همه مسئولان، خبرنگاران و بخشی از مردم ما تنها از اینکه تیم نوجوانان به دور بعد راه پیدا کرده، راضی هستند اما من با این شرایط مخالفم، اگر در رده های پایه خوب کار کنیم و به خصوص باشگاه های ما از بهترین مربیان در تیم های پایه استفاده کنند همچنین مدیران قوی بهترین انتخاب ها را انجام داده و ثمره این تلاش ها را تحویل تیم های ملی پایه ای دهند آن وقت موفق تر خواهیم بود.

دایی یادآور شد: به هیچ عنوان زحمات بازیکنان تیم نوجوانان، کادرفنی این تیم و علی دوستی مهر را نفی نمی کنم اما چرا باید ما تنها به صعود از گروه دلخوش باشیم؟ چرا نیجریه و دیگر تیم های آفریقایی می توانند به جمع ۴ تیم برسند اما ما نمی توانیم؟ برای آنکه در رده پایه حرفی برای گفتن داشته باشیم باید تیم های پایه ای خوبی در باشگاه های ما درست شود و آنها فوتبال را زیر نظر بهترین مربیان فرا بگیرند آن وقت کار علی دایی هم بهتر انجام می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه اکنون من باید در کار خود بسیاری از مسائل را به بازیکنان یادآوری کنم در حالی که اگر آنها را در تیم های پایه ای فرا گرفته بودند کار من هم راحت تر می شد و سطح کیفی مسابقات هم بالاتر می رفت.

سرمربی پرسپولیس درباره درگذشت نوجوان معلولی که بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی دچار سکته شده بود، تاکید کرد: در کشور ما بسیاری از مردم با فوتبال زندگی می کنند و بزرگترین دلگرمی آنها همین استقلال و پرسپولیس و همین فوتبال است. فوتبال عشق بسیاری شده است و شما نمی توانید این عشق را از آنها بگیرید.

دایی افزود: این اتفاق تلخ به این دلیل رخ می دهد که ما مردم احساسی داریم و بر روی پرورش جوانان و نوجوانانمان این مسائل تاثیرگذار است. از وزیر آینده ورزش و جوانان می خواهم تا به قشر نوجوانان و جوانان بهای بیشتری بدهد و امکانات کاملتری در اختیار آنها بگذارد و کاری نکنیم که آنها تنها به دنبال قرمز و آبی باشند.

وی در پایان گفت: این اتفاق بسیار تلخی بود که رخ داد و من از خدا می خواهم که به خانواده این نوجوان صبر بدهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات