جمعه تولد علی کریمی است و همان روز استقلال درتبریز میهمان تراکتورسازی خواهد بود. آبی ها می خواهند با شکست تراکتروسازی جسن تولد کریمی راخراب کنند واز آن سو تراکتوری ها به دنبال کسب یک پیروزی را تا جشن تولد کریمی شیرین تر بشود. کدام یک موفق تر می شوند؟

به گزارش افکارنیوز ، با توجه به شرایط تیم های پرسپولیس، استقلال و فولاد، تکلیف تیم صدرنشین لیگ در پایان نیم فصل را در ابتدا پرسپولیس مشخص خواهد کرد.

اگر این تیم، استقلال خوزستان را شکست دهد ۲۹ امتیازی می شود؛ آن وقت رقیب اصلی اش برای رسیدن به این جایگاه، تیم امیر قلعه نویی است که باید هر دو بازی باقیمانده اش را ببرد اما اگر پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان ببازد یا مساوی کند، در آن صورت بازی تراکتورسازی و استقلال که روز پنج شنبه هفته جاری در تبریز برگزار خواهد شد و حساس ترین بازی هفته پایانی هم هست به اوج حساسیت خود می رسد. این بازی بنا به دلایل مختلف جذاب خواهد بود و امیدواریم حاشیه هایش به بالا رفتن سطح کیفی بازی ارتباط پیدا کند.

حضور امیر قلعه نویی در تبریز و بازی مقابل تیم سابقش که در واقع نخستین تقابل او با تراکتورسازی در تبریز هم هست به خودی خود حساس می شود. قلعه نویی فصل گذشته به دلیل جراحی روی پایش و همچنین فوت مادرش نتوانست با استقلال به تبریز برود. تراکتورسازی اگر موفق به شکست استقلال شود، آن وقت علی کریمی در شب تولد خود صعود تیمش به صدر جدول را به عنوان یک هدیه خاص دریافت می کند.

بازیکنان تیم هم مصمم هستند که این اتفاق بیفتد و روز تولد کریمی که برای اولین بار در تبریز است برای او به یادماندنی شود. قطعا کریمی هم برای موفقیت تیمش انگیزه های خاصی دارد، انگیزه هایی که شاید هیچ وقت آنها را مطرح هم نکند.

او که امسال و قبل از مصدومیتش یکی از بهترین های تراکتورسازی بود و پس از مصدومیت در بازی با استقلال خوزستان آمادگی اش را در همان حضور ۱۰ دقیقه ای نشان داد حالا می تواند طعم صدرنشینی را با تراکتورسازی بچشد. بدون تردید از این بازی استقبال بسیار خوبی خواهد شد. امیر قلعه نویی به خوبی با جو حاکم در ورزشگاه یادگار امام (ره) آشناست و این خیلی به او کمک خواهد کرد.

اما تک تک بازیکنان تراکتورسازی (اگر پرسپولیس، استقلال خوزستان را شکست ندهد) برای این بازی انگیزه خواهند داشت. شاگردان مجید جلالی اگر موفق به این مهم شوند، آن وقت در بازی هفته اول نیم فصل دوم هم با پرسپولیس در تبریز روبرو خواهند شد که آن مسابقه هم شاید تغییراتی را در صدر جدول ایجاد کند.

به هرحال هر چقدر این دو بازی برای تراکتورسازی اهمیت دارد برای علی دایی و شاگردانش هم حائز اهمیت است. قطعا دایی هم به شش امتیاز این بازی فکر می کند. همه اینها باعث بالا رفتن حساسیت بازی می شود. هواداران دو تیم این انتظار را دارند که فوتبال زیبایی را هم شاهد باشند.

علی کریمی هم مثل بقیه همبازیانش سکوت کرده تا آرامش به هم نخورد. سه امتیاز بازی با استقلال او و تیمش را به خواسته شان خیلی نزدیک می کند. البته نباید از استقلال هم غافل شد. امیر قلعه نویی همه جوانب را در نظر گرفته است.

او می داند اگر تراکتورسازی را شکست دهد آن وقت در بازی هفته شانزدهم که پرسپولیس و تراکتورسازی در تبریز بازی دارند و او در خانه میزبان گسترش فولاد است و یک بازی معوقه هم با ملوان دارد بیش از پیش به رسیدن به صدر جدول امیدوار می شود. خلاصه اینکه بازی تراکتورسازی با استقلال و تراکتورسازی با پرسپولیس در هفته شانزدهم آخر بازی هاست. اینطور نیست؟

حال باید دید در روز جشن تولد علی کریمی استقلال موفق تر خواهد بود یا تراکتورسازی تبریز. تبریز های به دنبال پیروزی مقابل استقلال هستند تا جسن تولد کریمی شیرین بشود و از آن سو استقلالی ها می خواهند جسن تولد کریمی را خراب کنند. کدام یک موفق می شوند؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات