جام جهانی زیر ۱۷ سال فوتبال - امارات

تیم فوتبال نوجوانان نیجریه با پیروزی پرگل برابر مکزیک در دیدار نهایی رقابتهای جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ - امارات به عنوان قهرمانی پانزدهمین دوره این مسابقات دست یافت.

به گزارش افکارنیوز ، پانزدهمین  دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی نوجوانان امروز جمعه با برگزاری دیدارهای رده بندی و فینال در امارات به پایان رسید که طی آن تیم نوجوانان نیجریه با برتری مقابل مکزیک به عنوان قهرمانی جهان دست یافت و سوئد هم با پیروزی برابر آرژانتین، عنوان سومی این دوره از رقابتها را از آن خود کرد.

در نخستین بازی امروز، تیم های نوجوانان سوئد و آرژانیتن برابر هم به میدان رفتند که تیم سوئد با درخشش" ولامیر بریشا" برابر آرژانتین به پیروزی ۴ بر یک دست یافت تا عنوان سومی این رقابتها را بدست آورد. ولامیر بریشا (۷،۲۴ و ۵۷) و کارلوس استراندبرگ (۲۰) برای تیم سوئد در این بازی گل زدند و لوئیس کومپاگنوچی (۴۴) تک گل آرژانتین را به ثمر رساندند.

در دیدار فینال این رقابتها که در ورزشگاه" محمد بن زاید" شهر ابوظبی برگزار شد، تیم نوجوانان نیجریه با برتری ۳ بر صفر مقابل مکزیک، عنوان قهرمانی این جام را به خود اختصاص داد. اریک آگویره (۹- گل به خودی) ، کلچی ایهه آناچو (۵۶) و موسی محمد (۸۱) گل های نیجریه را در این بازی به ثمر رساندند تا این تیم آفریقایی برای چهارمین مرتبه به عنوان قهرمانی جام جهانی نوجوانان دست یابد.

سپ بلاتر رئیس فیفا از نزدیک این دیدار را مشاهده کرد. نیجریه در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۴ بر یک ایران شکست داده و سبب حذف شاگردان دوستی مهر شده بود.

نیجریه در این دور از مسابقات در مرحله گروهی ابتدا با نتیجه ۶ بر یک مکزیک را شکست داد، در بازی دوم برابر سوئد به تساوی ۳ بر ۳ دست یافت و در بازی آخر عراق را با ۵ گل در هم کوبید تا به عنوان تیم نخست گروه F به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند. این تیم آفریقایی در این مرحله با نتیجه ۴ بر یک تیم ایران را شکست داد، در مرحله یک چهارم نهایی برابر اروگوئه به برتری ۲ بر صفر دست یافت و در بازی نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر صفر سوئد را از پیش رو برداشت.

به گزارش مهر، در پایان این مسابقات" ولامیر بریشا" از سوئد که در بازی امروز برابر آرژانتین هت تریک کرده بود، با ۷ گل زده بهترین گلزن جام لقب گرفت و کفش طلای جام را از آن خود کرد. " کلچی ایهه آناچو" از نیجریه و" بوسچیلیا" از برزیل هم با ۶ گل زده در رده های بعدی قرار گرفتند و به ترتیب صاحب کفش نقره ای و برنزی جام شدند.

همچنین" کلچی ایهه آناچو" از نیجریه به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد و توپ طلای جام را بدست آورد. " ناتان" از برزیل صاحب توپ نقره ای شد و" ایوان اوچوآ" از نیجریه هم توپ برنزی را از آن خود کرد. " دله آلامپاسو" از نیجریه هم با کسب عنوان بهترین دروازه بان جام، دستکش طلایی را بدست آورد. نیجریه علاوه بر جام قهرمانی، جایزه بازی جوانمردانه را هم به خود اختصاص داد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات