رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: کوروش باقری کارنامه درخشانی در مربیگری تیم ملی وزنه برداری دارد، بنابراین استعفای وی را به هیچ عنوان نمی پذیرم.

به گزارش افکارنیوز ، حسین رضازاده با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کوروش باقری در مشورت با پزشکان مشکلی برای ادامه حضور در ورزش ندارد و هفته آینده با حضور در محل فدراسیون وزنه برداری و صحبت پیرامون استعفای وی، باقری را از تصمیمش منصرف کرده و به هیچ وجه استعفایش را نمی پذیرم.

وی افزود: در جلسه با کوروش باقری این مسئله را مطرح کرده و امیدوارم تا ۴۵ روز آینده استارت اردوها برای شرکت در مسابقات بازی های آسیایی کره جنوبی و قهرمانی جهان در قزاقستان آغاز شده و در این اردوها شاهد حضور قهرمانان المپیکی کشورمان باشیم و افتخارآفرینی آن ها در این مسابقات سبب خشنودی مردم شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور درباره رفع اختلافات پیش آمده قهرمانان المپیکی و کادرفنی تیم ملی وزنه برداری بیان کرد: در حال حاضر در کنار باقری از یک مربی مجارستانی که خود قهرمان جهان در سال ۱۹۸۰ است بهره می بریم.

وی با بیان اینکه به استفاده از مربی تراز اول خارجی مانند ایوانف که بنیانگذار دوران طلایی وزنه برداری کشور بود، اعتقاد دارم، افزود: اگر نگاهی به کارنامه باقری بیاندازیم می بینیم تاکنون هیچ مربی چنین کارنامه درخشانی نداشته که ایران را در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ بر روی سکوی سوم جهان ببرد.

رضا زاده اظهار کرد: سوء تفاهم هایی وجود دارد که از یک سال گذشته عده ای به آن دامن زدند و با ورود پیشکسوتان و مسئولان این مسائل برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه عملکرد باقری قابل دفاع بوده و وزنه برداری ایران را از حالت تک ستاره بودن خارج کرد، گفت: اکنون بیش از ۱۰ وزنه بردار آماده داریم که حتی در سبک وزن هم مدعی مدال گرفتن هستند و همین عملکرد سبب شده است چند کشور خواهان به خدمت گرفتن باقری باشند و در وضعیت فعلی به او اعتقاد و اعتماد دارم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور درباره انتقادات مطرح شده به عملکرد ملی پوشان در مسابقات جهانی لهستان بیان کرد: مسابقات آسیایی و جهانی امتیاز و در مسابقات المپیک مدال مهم است و مربیان با توجه به آن برنامه ریزی انجام می دهند، پس نباید این انتقادات مطرح شود زیرا با یک تیم جوان و آینده دار راهی مسابقات شدیم و در مسابقات آسیایی می بینیم ایران چگونه حریفان را از پیش رو برمی دارد.

رضازاده هدف گذاری فدراسیون وزنه برداری را حضور موفق در بازی های آسیایی کره جنوبی و مسابقات جهانی ۲۰۱۴ قزاقستان اعلام کرد و افزود: امیدوارم بتوانیم هر شش سهمیه کامل مسابقات المپیک را به دست آورده و در مسابقات المپیک برزیل برای کشور افتخار آفرینی کنیم.

وی با انتقاد از عضو ایرانی فدراسیون آسیایی وزنه برداری گفت: در مسابقات آسیایی خردادماه امسال فدراسیون مبارزه با دوپینگ از هر هشت ورزشکار ما تست گرفت در حالی که از کمتر تیمی این گونه تست به عمل آمد و متاسفم که هیچ پشتیبانی نداشتیم.

رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور اظهار کرد: از زمان حضور بنده بر مسند وزنه برداری برنامه ویژه ای به منظور مبارزه با دوپینگ تدوین شده است به طوریکه قبل از هر اعزام ورزشکاران تست می شوند.

رضا زاده درباره انتقادات برخی از تیم های لیگ برتری مبنی بر نحوه امتیازدهی مسابقات لیگ وزنه برداری خاطرنشان کرد: با رایزنی توانستیم باشگاه های قدرتمند را راهی مسابقات لیگ کنیم تا دستمزد وزنه برداران دیگر ۲۰ میلیون تومان نباشد و افزایش یابد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور افزود: درباره امتیاز دهی باید فرقی بین نفر اول با سایرین باشد که باز هم بنا به درخواست سرپرستان تیم های لیگ برتری به درخواست آن ها نگاه مثبت داشته و از هفته چهارم روند مسابقات بر اساس خواسته آن ها پیش می رود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات