رییس فدراسیون جهانی فوتبال بامداد روز چهارشنبه گذشته به همراه برخی اعضای هیات رئیسه فیفا وارد تهران شدند و پس از ملاقات هایی که با مسئولان فدراسیون، رییس جمهوری، رییس مجلس شورای اسلامی، حضور در افتتاحیه همایش علم و فوتبال، موزه محیط زیست، افتتاح فستیوال مدارس فوتبال و نشست خبری داشت.

به گزارش افکارنیوز ، بلاتر در دیدار از موزه تنوع زیستی پارک پردیسان و در حالی که علی کفاشیان، هادی آیت اللهی، مهدی محمدنبی و مهدی تاج او را همراهی می کردند با معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حافظت از محیط زیست دیدار گفت و گو کرد.

در این دیدارکه محمد شریعتمداری، سرپرست وزارت ورزش هم حضور داشت، تصاویری از یوزپلنگ ایرانی بلاتر نشان داه شود و ابتکار در این خصوص به بلاتر گفت: هدف ما این است تا از انقراض یوزپلنگ ایرانی جلوگیری کنیم و در این راستا می خواهیم نماد این یوز ایرانی را روی لباس تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی برزیل به کار ببریم و از آن استفاده کنیم.

بلاتر نیز از پیشنهاد ایران برای استفاده از نماد یوز ایرانی روی لباس تیم ملی استقبال و با آن موافقت کرد. برنامه بعدی بلاتر حضور در کمپ تیم های ملی و شرکت در مراسم فستیوال فوتبال ایران بود. وی در جریان این مراسم گفت: یک بار دیگر صعود ایران به جام جهانی را که با حضور مربی و دوست خوبم، کارلوس کرش، تبریک می گویم.

در این هنگام کرش از جای خود بلند شد و به بلاتر احترام گذاشت. بلاتر بعد از ظهر روز پنجشنبه و پیش از ترک ایران نیز در نشست خبری ای که با حضور خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی در محل هتل آزادی تهران بر گزار شد، شرکت کرد. بلاتر در جریان این نشست در مورد پول های بلوکه شده ایران به دلیل تحریم ها گفت: این مشکل متاسفانه مدتی است از سوی قدرت های سیاسی تحمیل شده است.

ما نمی توانیم تصمیمات سیاسی را عوض کنیم بلکه باید راه حل هایی را برای آن پیدا کنیم. دولت سوئیس هم در تلاش است تا راه حلی برای این کار پیدا کند. قول نمی دهم که این مشکل به زودی حل شود اما تا مجمع آینده فیفا تلاش می کنیم آن را رفع کنیم.

سپ بلاتر پس از حضور در نشست خبری بلافاصله راهی فرودگاه شد تا به امارات سفر کند و در فینال و رده بندی جام جهانی نوجوانان حضور داشته باشد. در این سفر شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بلاتر را همراهی می کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات