در رده بندی با ارزش ترین تیم های راه یافته به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ملی کشورمان در مکان آخر جای دارد.

به گزارش افکارنیوز ، سایت «futbolfinanzas» اسپانیا در گزارشی به بررسی ارزش مالی تیم های راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل پرداخته و آنها را بر اساس ارزش بازیکنانش رده بندی کرده که تسنیم آن را منتشر کرده است.

در حالی که تاکنون ۲۰ کشور به همراه برزیل میزبان این رقابت ها واجدالشرایط حضور در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شده اند ایران از نظر ارزش بازیکنان در حال حاضر در مکان آخر این فهرست قرار دارد. بر اساس این رده بندی اسپانیا با مجموع ۷۵۰ میلیون دلار در مکان نخست جای دارد.

۱- اسپانیا (۷۶۳,۶۲۴,۵۰۰ دلار) : قهرمان کنونی جهان همانطور که پیش بینی می شد با ارزش ترین تیم جهان را در اختیار دارد. با ارزش ترین بازیکن این تیم هم آندرس اینیستا به شمار می رود که در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی ستاره تیمش بود.

۲- آلمان (۶۴۴,۶۰۹,۱۵۰ دلار) : ژرمن ها یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ هستند. در حالی که بیشتر بازیکنان تیم ملی آلمان بایرن مونیخی هستند ولی گران قیمت ترین عضو این تیم مسعوت اوزیل به حساب می آید که به تازگی در ازای ۴۵ میلیون یورو به آرسنال ملحق شد.

۳- آرژانتین (۵۹۶,۷۲۷,۸۳۰ دلار) : لیونل مسی که در بازار نقل و انتقالات ارزشی بیش از ۱۶۵ میلیون دلار دارد با ارزش ترین بازیکن آلبی سلسته به شمار می رود. البته در این تیم بازیکنانی ارزشمند دیگری همچون سرخیو آگوئرو، گونزالو هیگواین و اسکیل لاوتزی هم به چشم می خورند که کمک شایانی به قرار گرفتن این تیم آمریکای جنوبی در مکان سوم این فهرست کرده اند.

۴- برزیل (۵۸۰ ۵۰۰ ۲۵۰ دلار) : به طور حتم نیمار، ستاره جدید بارسلونا در صدر ارزشمندترین بازیکنان تیم ملی فوتبال برزیل قرار دارد. میزبان جام جهانی پیش رو که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به حساب می آید از این حیث در مکان چهارم ایستاده است.

۵- ایتالیا (۵۰۰,۹۸۳,۴۵۰ دلار) : نایب قهرمان یورو ۲۰۱۲ در این فهرست در مکان پنجم جدول رده بندی جای دارد. در کمال تعجب با ارزش ترین بازیکن این تیم کلودیو مارکیزیو، هافبک یوونتوس است.

۶- بلژیک (۴۸۹,۷۳۲,۳۷۵ دلار) : بلژیک اروپایی می تواند یکی از تیم های شگفتی ساز جام جهانی برزیل شود و همانطور که می شد حدس زد ارزش بازیکنان این تیم رو به افزایش است. در حال حاضر هم بازیکنانی همچون ادن ازار، روملو لوکاکو و ویسنت کمپانی جزو گران قیمت ترین اعضای این تیم به حساب می آیند.

۷- انگلیس (۴۵۱,۴۲۳,۵۰۰ دلار) : انگلیس که به دنبال موفقیت تکرار قهرمانی جام جهانی ۱۹۶۶ است، ارزشمندترین بازیکنش به طور حتم وین رونی، مهاجم شیاطین سرخ است.

۸- کلمبیا (۳۳۲,۸۳۰,۲۱۰ دلار) : این تیم برای نخستین بار است که پس از جام جهانی ۱۹۹۸ به این تورنمنت معتبر بازگشته است. ارزشمندترین بازیکن این تیم کسی نیست جز ردامل فالکائو، مهاجم پیشین اتلتیکومادرید که در فصل نقل و انتقالات تابستانی به موناکو فرانسه پیوست.

۹- هلند (۲۸۳,۰۹۱,۴۲۵ دلار) : نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در این فهرست جزو ۱۰ تیم برتر جهان جای دارد. گران قیمت ترین بازیکن لاله های نارنجی هم روبین فن پرسی، مهاجم منچستریونایتد است.

۱۰- روسیه (۲۷۸.۸۶۱ میلیون دلار) : روسیه موفق شد با کنار زدن پرتغال در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ غیبت خود در ۲ دوره قبلی این تورنمنت معتبر را جبران کند و بلیت سفر به برزیل را بگیرد. ارزش مجموع بازیکنان روسیه، رده دهم را برای این تیم به ارمغان آورد.

۱۱- سوئیس (۲۱۵,۴۲۷,۰۲۵ دلار) : سوئیس که سومین حضورش در رقابت های جام جهانی را تجربه می کند در سید یک قرعه کشی مرحله گروهی جام جهانی خواهد بود و در این فهرست هم پیشرفت خوبی داشته است.

۱۲- شیلی (۱۹۴,۵۱۲,۴۵۰ دلار) : الکسیس سانچس و آرتور ویدال به عنوان ارزشمندترین بازیکان شیلی به حساب می آیند.

۱۳- ژاپن (۱۴۴,۸۱۴,۴۵۰ دلار) : انتظار می رود این تیم آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با وجود ستاره هایی همچون کیسوکه هوندا، هافبک زسکا مسکو حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

۱۴- اکوادور (۹۴,۷۰۲,۳۰۰ دلار) : اولین تیمی که ارزش تیمی زیر ۱۰۰ میلیون دلار دارد اکوادور است. آنتونیو والنسیا، هافبک شیاطین سرخ با ارزش ترین بازیکن این تیم به شمار می رود.

۱۵- کره جنوبی (۶۰,۷۴۲ میلیون دلار) : هونگ مین سو، مهاجم بایرلورکوزن در سال های اخیر یکی از مستعدترین بازیکنان کره ای ها بوده و در حال حاضر ارزشمندترین عضو این تیم هم است.

۱۶- آمریکا (۴۸,۶۶۲,۶۲۵ دلار) : جوزی آلتیدور، مهاجم ساندرلند گران قیمت ترین بازیکن آمریکایی ها به حساب می آید.

۱۷- بوسنی هرزگوین (۳۹,۹۱۳,۶۷۵ دلار) : وقتی صحبت از این تیم می شود ناخودآگاه یاد ادین ژکو می افتیم. حدود دو سوم ارزش تیم بوسنی متعلق به این مهاجم منچسترسیتی است.

۱۸- کاستاریکا (۳۶,۷۲۱,۳۰۰ دلار) : کاستاریکا به عنوان تیم دوم منطقه کونکاکاف جواز حضور در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را به دست آورد. با ارزش ترین بازیکن این تیم برایان روئیز، هم بازی اشکان دژاگه در فولام است.

۱۹- استرالیا (۳۳,۵۱۱,۳۶۷ دلار) : تقریبا می توان گفت که این تیم بازیکن چندان سرشناسی که به عنوان ارزشمندترین عضو شناخته شود، ندارد.

۲۰- ایران (۳۲,۲۵۰,۶۳۷ دلار) : تیم ملی فوتبال ایران که برای چهارمین دوره به رقابت های جام جهانی راه یافته در این فهرست در مکان آخر جای دارد و گران قیمت ترین بازیکن این تیم آسیایی اشکان دژاگه، بال تیم فولام است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات